מכתב המלצה קטן לצעד הגדול הבא שלכם - אל תוותרו על מכתב המלצה מהבוס

מכתב המלצה קטן לצעד הגדול הבא שלכם

מכתב המלצה מהמעסיק הוא כלי חשוב בארגז הכלים שלכם בתהליך הקבלה לעבוד חדשה. איך מבקשים מכתב המלצה ואיזה מידע הוא צריך לכלול?

מכתב המלצה
(תוכן מקודם)
במוקדם או במאוחר אתם נאלצים לצאת לשוק העבודה כדי להתמודד עם אין ספור ראיונות עבודה. מדובר בתקופה מתוחה שבה אין לכם דרך לדעת לאיזו עבודה תתקבלו ומתי. עם זאת, אתם יכולים לעשות את כל מה שאפשר על מנת שיזמנו אתכם מבין מאות מועמדים לראיון עבודה: לעצב קורות חיים, לערוך סימולציות ביתיות וכמובן להתלבש בהתאם. וגם, ישנו מכתב קטן אחד שיכול לסייע לכם להתקבל לעבודה: מכתב המלצה ממעסיק קודם.
חשיבותו של מכתב ההמלצה

יש שני מקרים שבהם תרצו לצרף מכתב המלצה לקורות החיים שלכם. האחד הוא מקרה שבו מפרסם ההודעה מבקש זאת במפורש, והשני הוא יוזמה אישית שלכם.

מדוע המעסיק מבקש מכתב המלצה מלכתחילה? ובכן, כאשר המעסיק בוחן את קורות החיים הרבים המובאים לפניו, הוא מנסה ללמוד על טיבם של העובדים המסתתרים מאחורי קבצי הוורד או ה-PDF.

מכתב המלצה, לצורך העניין, מרגיע את המעסיק ומהווה מעין מסמך בלתי רשמי המעיד על כך שאפשר לסמוך על המועמד.

בדרישה למכתבי המלצה ניתן להיתקל פעמים רבות במקומות בעלי סיווג ביטחוני גבוה או במקומות שבהם נדרשת עבודה עם ילדים כמו עבודה עם נוער בסיכון או פעוטונים.

ומתי אתם אלה שתחליטו לצרף מכתב המלצה? ובכן, זה החלק הטוב במכתב המלצה, שאם הוא לא מועיל, הוא לא מזיק.

חשבו על כך שקורות החיים הרבים שאתם שולחים למעסיקים דומים לקורות החיים של מתמודדים על התפקיד, אך מכתב המלצה ייחודי יש רק אחד. גם אם המעסיק לא מתכוון לכך, סביר להניח שהוא יפזול אל מכתב ההמלצה שלכם כדי ללמוד עליכם מעט יותר.

מכתב המלצה מקורי הנכתב מכל הלב יכול לפתוח לכם דלת למקום תעסוקה שאפילו לא חשבתם עליו.

פורמט מכתב המלצה – מה הוא כולל?

אמנם הממליץ שלכם יכול להפליג בשבחים עליכם, אך למכתב המלצה יש פורמט די קבוע שכדאי להיצמד אליו. כאשר כותבים מכתב לעובד, רצוי לא לשכוח לכלול את הפרטים הבאים:

 • תאריך כתיבת מכתב ההמלצה.
 • התאריכים שבהם עבד המועמד במקום העבודה הממליץ עליו.
 • התפקיד שמילא העובד במקום העבודה הקודם ותחומי אחריותו.
 • הישגים מיוחדים של העובד.
 • סיכום קצר של תכונותיו האישיות של העובד, תכונות שסייעו לו במקום העבודה.

איך מבקשים מכתב המלצה?

לא קל לעזוב מקום עבודה או לקבל מכתב פיטורין, בייחוד אם מדובר במקום עבודה שבו תקעתם יתד והגעתם להישגים משמעותיים. לא קל אף יותר לבקש מכתב המלצה ממעסיק, ועובדים רבים אף מתביישים לעשות זאת.

היות שראינו עד כמה מכתב ההמלצה יכול להיות חשוב לקבלה לעבודה חדשה, כדאי להתגבר על המבוכה ולנסות את מזלכם. מסיבה זו, כאשר עוזבים את מקום העבודה, לא מומלץ "לשרוף גשרים" ולריב עם הבוס. עזבו את המקום ברוח טובה.

מעבר לכך, קיימים מצבים שבהם המעסיק דווקא ישמח להמליץ עליכם. לדוגמה, מקרה שבו המעסיק נקלע לקשיים כלכליים ולא יכול להמשיך ולהעסיק אתכם, אף על פי שהיה שמח לעשות זאת. למרות הפיטורין שנכפו עליכם, כדאי לנצל את היחסים הטובים שנוצרו ביניכם כדי לבקש מכתב המלצה.

כמו כן, במקומות עבודה רבים גם מכתבי המלצה של מקומות התנדבות נלקחים בחשבון. לדוגמה, אם עבדתם בקייטנה לנוער בסיכון בתקופת הקיץ, תוכלו לבקש מכתב המלצה מהמנהל שישמש אתכם בקבלה לעבודה בבית ספר.

מעוניינים לפרסם בפואנטה?
השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!

  מאמרים אחרונים
  1
  נגישות