בר מים מומלץ - מדריך לצרכן המתלבט: כך תבחרו בין תמי 4, בר מי עדן ואחרים

בר מים מומלץ – מדריך לצרכן המתלבט: כך תבחרו בין תמי 4, בר מי עדן ואחרים

אם אתם מחפשים בר מים מומלץ, אתם ודאי מתלבטים בין תמי 4, מי עדן, צלול וחברות נוספות. פואנטה מזכירה כי המחיר הוא לא חזות הכול. היכנסו לכתבה

בר מים מומלץ
החלטתם לקנות בר מים ואתם מתלבטים איזה בר מים מומלץ? בר מים זה עסק לא זול. מדובר בהוצאה של אלפי שקלים, ומעבר לעניין הכסף, יש כאן עניין של בריאות, נוחות ושירות לקוחות. אמנם, מי ברז בישראל הם ברוב המכריע של המקרים ראויים לשתייה, אבל מסיבות שונות הרבה צרכנים מעוניינים להתקין בר מים. יש כאלה שפשוט לא אוהבים את טעמם של מי ברז בביתם, יש כאלה שחוששים שהצנרת מזוהמת. יש גם כאלה שרוצים בר מים כדי שתהיה אספקה קבועה של מים קרים, מים חמים ואפילו סודה. עכשיו השאלה איזה בר מים מומלץ מבין כל האפשרויות.

המבחר גדול מאוד וכולל כמובן בר מים של תמי 4, בר מים מי עדן, בר מים אלקטרה, בר מים נביעות, בר מים של חברת "צלול" ועוד. גם הפעם אתר פואנטה מתגייס כדי לעזור לכם לקבל החלטה נכונה. המשיכו לקרוא כדי לקבל את ההחלטה הנכונה לכם.

איזה בר מים מומלץ יותר – תמי 4, מי עדן או אחרים?

אתם בטח יודעים שהמונח "תמי בר" הפך לשם נרדף לבר מים. תמי 4, שנמצאת בבעלות שטראוס, היא החברה הגדולה ביותר לברי מים. האם המשמעות היא שמיני בר של תמי 4 הוא גם המומלץ ביותר? התשובה מורכבת.

מבצעים

אין ספק שתמי 4 הפכה למומחית בתחום המים, אבל היא גם חברה יקרה שכובלת את הלקוחות להרבה שנים. לכן, ההמלצה שלנו היא לבצע השוואה מקיפה. לפני שאתם בוחרים בר מים, אתם צריכים להבין מיהן החברות שפועלות בענף, איזה מים הן מציעות ומהן העלויות.

האם יש דבר כזה בר מים מומלץ?

כדי שתבחרו בר מים מומלץ, כדאי כמובן להבין למה הכוונה. בר מים מומלץ צריך לתת לכם את התמורה הטובה ביותר בכל היבטים. כלומר, לא מדובר רק במחיר בר המים ולא מדובר רק בשאלה אם מדובר במיני בר מים מעוצב. מדובר בעסקה שבה אתם צריכים להרכיב פאזל של הרבה שיקולים.

אז איך בוחרים בר מים? 10 טיפים לפני הקנייה

1. מחיר בר מים: עלות הבר והתחזוקה

ההוצאה על בר מים היא הוצאה מתמשכת, משום שצריך לתחזק את המכשיר. יש חברות, כמו תמי 4, שמציעות ללקוח עסקה בתשלומים של 4 שנים, כאשר התשלומים כוללים שירות ואחריות מקיפה, הזמנת טכנאי, החלפת מטהר MAZE כל חצי שנה ונורת UV כל שנה. כשאתם מבצעים השוואת מחירים, אתם צריכים לשקלל את כלל העלויות. רק כך תבינו מה באמת מחיר בר מים כזה בהשוואה לבר מים אחר.

בר מים מומלץ

2. סוג המים – מים מינרליים או מים מסוננים?

האם אתם רוצים לשתות מים מסוננים או מים מינרלים? חברות כמו תמי 4, צלול, נועם ואחרות, מציעות מים מסוננים. בר מים מי עדן ובר מים נביעות הם ברי מים מינרלים. מדובר במים שאינם מי ברז אלא במים בכדים הנשאבים מהמעיינות בארץ.

3. בר מים מומלץ חייב להיות בטיחותי

בר מים שיש בו מים רותחים חייב להיות בטיחותי. אם אתם מחפשים בר מים מומלץ, אתם ודאי לא יכולים להסתכל רק על המחיר וגם לא רק על העיצוב. ודאו שהבר בטיחותי ושאי אפשר למזוג מים רותחים ללא מנגנון הגנה – במיוחד אם יש ילדים קטנים בבית.

4. עיצוב ומראה כללי

בר מים הוא פריט גדול והנוכחות שלו במטבח מורגשת. לכן חשוב שתבחרו בר מים מעוצב, בצבע שישתלב עם צבעי המטבח. לפני שאתם מזמינים תמי בר, בר מים של מי עדן, בר מים של נביעות, בר מים של אלקטרה או בר מים של כל חברה אחרת, בדקו כמה מקום יש לכם. מה עוד חשוב?

  • להניח את בר המים במיקום נגיש לכל בני המשפחה
  • למקם את בר המים סמוך לקפה, לתה ולסוכר
  • לוודא שנשאר לכם מקום לעבוד בצורה נוחה

5. בר מים מומלץ? בדקו שיש לו תו תקן ישראלי

דווקא בגלל שהשוק מאוד תחרותי, אחד התנאים לבחירת בר מים מומלץ הוא עמידה בתו תקן. לא כדאי לבחור בבר מים זול בלי לוודא שיש לו תו תקן. מדובר בתו תקן לברי מים 1505, שמבחינתכם כלקוחות הוא סוג של תעודת ביטוח שהמכשיר אושר על ידי מכון התקנים. בישראל לפעמים נמכרים ברי מים מיובאים שלא עומדים בתקן. אגב, חוץ מתו תקן שווה לברר אם הבר עומד בתו בטיחות 5452 למוצרים שבאים במגע עם מים.

8. אחריות וטיפולים שוטפים

בר מים הוא לא מכשיר של שגר ושכח. בדקו איזו אחריות אתם מקבלים. כמובן, בדקו כמה יעלו חלקי החילוף והאם תצטרכו לשלם על טכנאי.

9. בר מים עם אפליקציה: להרתיח מים מהסלולרי

אם אתם רוצים להפעיל את בר המים דרך הסלולרי, יש דגם של בר מים תמי 4 שמגיע עם אפליקציה. מדובר בתמי 4 פרימו פלוס קונקט (תמי 4 primo connect).

10. רוצים גם סודה?

כאמור, יש כאלה שקונים בר מים לא רק בשביל המים. יש בר מים עם סודה. המוצר המוכר ביותר הוא תמי 4 עם סודה (דגם תמי4 Bubble X),  שמאפשר שלוש רמות הגזה. אבל תמי 4 הוא בר מים-סודה יקר, ומחירו יותר מ-4,000 שקל. יש גם בר מים יותר זול שמציע סודה, כמו דגם
סופר מיני בר סודה ספרינג של חברת דור המים, שמחירו כ-3,230 ש"ח.

קחו כוס מים ותתחילו לחקור את הנושא

בשורה התחתונה, לקנות בר מים זה לא כמו לקנות חולצה… יש סוגים שונים של מים, יש מכשירים בעיצובים שונים, יש טווח מחירים אדיר ויש עלויות מתמשכות. אל תקנו בהיסח הדעת, עשו סקר שוק מקיף ורק אז תחליטו.

 

היה לכם מעניין? תעשו לנו לייק כאן למטה. זה קל! 

אל תשמרו את הכתבה לעצמכם… תהיו חברים, שתפו את הכתבה.

קראו עוד חדשות צרכנות באתר פואנטה

 

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות