בר מים מומלץ - מדריך לצרכן המתלבט: כך תבחרו בין תמי 4, בר מי עדן ואחרים

בר מים מומלץ – מדריך לצרכן המתלבט: כך תבחרו בין תמי 4, בר מי עדן ואחרים

אם אתם מחפשים בר מים מומלץ, אתם ודאי מתלבטים בין תמי 4, מי עדן, צלול וחברות נוספות. פואנטה מזכירה כי המחיר הוא לא חזות הכול. היכנסו לכתבה

בר מים מומלץ

החלטתם לקנות בר מים ואתם מתלבטים איזה בר מים מומלץ? בר מים זה עסק לא זול. מעבר לעניין הכסף, יש כאן עניין של בריאות, נוחות ושירות לקוחות. אמנם, מי ברז בישראל הם ברוב המכריע של המקרים ראויים לשתייה, אבל מסיבות שונות הרבה צרכנים מעוניינים להתקין בר מים. יש כאלה שפשוט לא אוהבים את טעמם של מי ברז בביתם, יש כאלה שחוששים שהצנרת מזוהמת. יש גם כאלה שרוצים בר מים כדי שתהיה אספקה קבועה של מים קרים, מים חמים ואפילו סודה. עכשיו השאלה איזה בר מים מומלץ מבין כל האפשרויות.

השוואה בין האפשרויות תגלה מבחר גדול של חברות ושל סוגים. השיקולים המנחים הם שיקולים שונים, כאשר יש מי שמחפש בר מים מומלץ לשבת, יש מי שמחפש בר מים קומפקטי ויש מי שמה שחשוב לו הוא בר מים זול.

 

 

המבחר גדול מאוד וכולל כמובן בר מים של תמי 4, בר מים מי עדן, בר מים נביעות, בר מים של חברת "צלול", בר מים של אפיקים (המציע את "נעם" לשומרי שבת) ועוד.

גם הפעם אתר פואנטה מתגייס כדי לעזור לכם לקבל החלטה נכונה. המשיכו לקרוא כדי לקבל את ההחלטה הנכונה לכם.

איזה בר מים מומלץ יותר – תמי 4, מי עדן או אחרים?

אתם בטח יודעים שהמונח "תמי בר" הפך לשם נרדף לבר מים. תמי 4, שנמצאת בבעלות שטראוס, היא החברה הגדולה ביותר לברי מים. האם המשמעות היא שמיני בר של תמי 4 הוא גם המומלץ ביותר? התשובה מורכבת.

כמו בכל תחום – בין אם מדובר מכשיר סלולרי ובין אם במכונית – אפשר לקנות את המותג החזק והמתקדם שנמצא בחזית הטכנולוגיה (כמו אייפון או טסלה), ואפשר לקנות מוצר של המתחרים. יש לא מעט מתחרים, וכדאי להשוות את כל הפרמטרים: סוג סינון המים , ממשק המשתמש עלות התחזוקה הושוטפת, העיצוב וכו'.

תמי 4: במה הוא שונה מבר מים אחר?

כשמדובר על חוויית שימוש, תמי 4 בולטת כמותג מוביל שמפתח את ברי המים ומציע בכל כמה שנים חידושים בתחום. כך למשל, הבר החדש של תמי 4, שנקרא תמי 4 EDGE, שמתחבר לרשת האינטרנט הביתית. התפעול מתבצע באמצעות אפליקציה, שם אפשר להתאים את ההגדרות, לראות את הסטטוס של מטהר המים ומנורת ה- UV, לעקוב אחר הרגלי השתייה ולהגדיר פרופילי מים לעד 8 משתמשים שונים.

מבצעים

 

תמי 4 גם מציעה בר שיש בו סודה – אבל זה כבר לא חדש ויש כבר עוד חברות כאלה.

החברה מציעה מסלולים שונים לכמה שנים – כאשר התשלום מחולק לתקופה של שנתיים, שלוש או ארבע שנים. בעסקה של 3 שנים, העלות החודשית תעלה בין 93 ש"ח לחודש לכ-120 ש"ח בחודש.

כל המסלולים כוללים: שירות ואחריות מקיפה, הזמנת טכנאי ללא עלות, החלפת מטהר MAZE כל חצי שנה, נורת UV כל שנה.

באופן כללי, אין ספק שתמי 4 הפכה למומחית בתחום המים, והלקוחות יכולים להיות רגועים לגבי האמינות והיציבות שלה. מצד שני, היא גם חברה יקרה.

לכן, ההמלצה שלנו היא לבצע השוואה מקיפה. לפני שאתם בוחרים בר מים, אתם צריכים להבין מיהן החברות שפועלות בענף, איזה מים ושירותים אחרים הן מציעות ומהן העלויות.

מה ההבדל בין מי עדן לתמי 4?

מי עדן ותמי 4 מציעות מוצר שונה לחלוטין. בר מי עדן STORM הוא בר שיש בו כד, ואילו בתמי 4 אין כד אלא חיבור למי ברז שעוברים סינון וטיהור.

הבר של מי עדן הוא בר גבוה המונח על הרצפה ותופס הרבה מקום, ואילו תמי 4 מציעה דגמים שמונחים על השיש. כך גם רוב החברות האחרות, כמו אפיקים.

מה מציע בר מים נועם לשומרי שבת?

כאמור, יש כאלה שמחפשים בר מים מומלץ לשבת – ועבור אלה יש כמה וכמה אפשרויות, ביניהן הבר של נעם, שכולל מים חמים, רותחים פושרים וקרים, מנגנון בטיחות לילדים ואישור הלכתי לשימוש בשבת במים החמים והקרים. מחירו 79 ש"ח לחודש למשך 3 שנים, כלומר, 2,844 ש"ח.

האם יש דבר כזה בר מים מומלץ?

כדי שתחליטו איזה בר מים מומלץ לקנות, תצטרכו להשוות לא רק את המחיר. בר מים מומלץ בשנת 2022 צריך לתת לכם את התמורה הטובה ביותר בכל היבטים.

כלומר, לא מדובר רק במחיר בר המים ולא מדובר רק בשאלה אם מדובר במיני בר מים מעוצב. מדובר בעסקה שבה אתם צריכים להרכיב פאזל של הרבה שיקולים, ורצוי לבקש מחברים המלצה על בר מים שהם כבר רכשו ויכולים לחוות עליו דעה.

שימו לב שלרוב הצרכנים בישראל יש כיום בר מים של תמי 4, אבל לא מדובר בדיוק באותו בר, כך שכאשר אתם מקבלים חוות דעת שונות מחברים – בררו אותם איזה דגם זה בדיוק.

אז איך בוחרים בר מים? 9 טיפים לפני הקנייה

1. מחיר בר מים: עלות הבר והתחזוקה

ההוצאה על בר מים היא הוצאה מתמשכת, משום שצריך לתחזק את המכשיר. יש חברות, כמו תמי 4, שמציעות ללקוח עסקה בתשלומים של 4 שנים, כאשר התשלומים כוללים שירות ואחריות מקיפה, הזמנת טכנאי, החלפת מטהר MAZE כל חצי שנה ונורת UV כל שנה.

כשאתם מבצעים השוואת מחירים, אתם צריכים לשקלל את כלל העלויות. רק כך תבינו מה באמת מחיר בר מים כזה בהשוואה לבר מים אחר ומה תהיה ההוצאה החודשית שלכם עליו.

בר מים מומלץ

כך למשל, השוואת מחירי בר מים מגלה שעבור הדגמים של בר מים תמי 4 תשלמו סכום חודשי שנע בין 83 ל-120 ש"ח מדי חודש. בראייה שנתית מדובר בהוצאה לא מבוטלת של כ-1,200 ש"ח בחודש.

לעומת זאת, עבור בר של מי יולי תשלמו רק 29 ש"ח בחודש, שהם כ-330 ש"ח בשנה.

מן הסתם, לא מדובר במוצר זהה ולכן ההשוואה צריכה להביא בחשבון את המחיר, את תכונות הבר ועוד.

2. סוג המים – מים מינרליים או מים מסוננים?

האם אתם רוצים לשתות מים מסוננים או מים מינרלים? חברות כמו תמי 4, צלול, אפיקים ואחרות, מציעות מים מסוננים. בר מים מי עדן ובר מים נביעות הם ברי מים מינרלים. מדובר במים שאינם מי ברז אלא במים בכדים הנשאבים מהמעיינות בארץ.

3. בר מים מומלץ חייב להיות בטיחותי

בר מים שיש בו מים רותחים חייב להיות בטיחותי. אם אתם מחפשים בר מים מומלץ, אתם ודאי לא יכולים להסתכל רק על המחיר וגם לא רק על העיצוב. ודאו שהבר בטיחותי ושאי אפשר למזוג מים רותחים ללא מנגנון הגנה – במיוחד אם יש ילדים קטנים בבית.

4. עיצוב ומראה כללי

בר מים הוא פריט גדול והנוכחות שלו במטבח מורגשת. לכן חשוב שתבחרו בר מים מעוצב, בצבע שישתלב עם צבעי המטבח. לפני שאתם מזמינים תמי בר, בר מים של מי עדן, בר מים של נביעות, בר מים של אלקטרה או בר מים של כל חברה אחרת, בדקו כמה מקום יש לכם.

 

לא במקרה צרכנים רבים מחפשים במיוחד בר מים קומפקטי – המקום שהבר תופס הוא "נדל"ן" יקר במטבח שלכם.

מה עוד חשוב?

 • להניח את בר המים במיקום נגיש לכל בני המשפחה
 • למקם את בר המים סמוך לקפה, לתה ולסוכר
 • לוודא שנשאר לכם מקום לעבוד בצורה נוחה

5. בר מים מומלץ? בדקו שיש לו תו תקן ישראלי

דווקא בגלל שהשוק מאוד תחרותי, אחד התנאים לבחירת בר מים מומלץ הוא עמידה בתו תקן. לא כדאי לבחור בבר מים זול בלי לוודא שיש לו תו תקן.

מדובר בתו תקן לברי מים 1505, שמבחינתכם כלקוחות הוא סוג של תעודת ביטוח שהמכשיר אושר על ידי מכון התקנים.

בישראל לפעמים נמכרים ברי מים מיובאים שלא עומדים בתקן. אגב, חוץ מתו תקן שווה לברר אם הבר עומד בתו בטיחות 5452 למוצרים שבאים במגע עם מים.

6. אחריות וטיפולים שוטפים

בר מים הוא לא מכשיר של שגר ושכח. בדקו איזו אחריות אתם מקבלים. כמובן, בדקו כמה יעלו חלקי החילוף והאם תצטרכו לשלם על טכנאי.

7. בר מים עם אפליקציה: להרתיח מים מהסלולרי

אם אתם רוצים להפעיל את בר המים דרך הסלולרי, יש דגם של בר מים תמי 4 שמגיע עם אפליקציה. מדובר בתמי 4 פרימו פלוס קונקט (תמי 4 primo connect).

8. רוצים גם סודה?

כאמור, יש כאלה שקונים בר מים לא רק בשביל המים. יש בר מים עם סודה. המוצר המוכר ביותר הוא תמי 4 עם סודה (דגם תמי4 Bubble X),  שמאפשר שלוש רמות הגזה. אבל תמי 4 הוא בר מים-סודה יקר, ומחירו יותר מ-4,000 שקל. יש גם בר מים יותר זול שמציע סודה, כמו דגם סופר מיני בר סודה ספרינג של חברת דור המים, שמחירו כ-3,230 ש"ח.

9. בר מים שומר שבת

יש לא מעט צרכנים שמחפשים בר מים שומר שבת. הכוונה לבר מים שקיבל אישור לשימוש בשבת. יש לשים לב אם האישור ניתן לשימוש במים חמים ובמים קרים, או רק למים הקרים.

אחד הדגמים הבולטים הוא בר מים "נועם" של אפיקים – שמאפשר שימוש במים קרים ובמים חמים.

בר מים שומר שבת
בר מים "נועם" – בר מים שומר שבת של אפיקים. כ-2,000 ש"ח. לחצו למידע נוסף.

מתקן המים נועם של אפיקים, אשר מציע מים קרים, פושרים ורותחים, קיבל אישור כשרות ואישור הלכתי לשימוש בשבת. בשבת יש לו קיבולת מים רותחים של עד 5.2 ליטר וצריכת חשמל ממוצעת של 200 וואט.

 

דגם אחר של בר מים שומר שבת הוא SEVEN של אפיקים.

בר מים שומר שבת
בר מים שומר שבת דגם SEVEN של אפיקים. 2124 ש"ח – לחצו על התמונה למידע נוסף

 

 • מצבי מזיגה: קר, פושר, חם והרתחה מלאה.
 • כולל לחצן Extra Hot להרתחה מלאה.
 • ברז ביטחון מובנה ומדחס שקט ואיכותי לקבלת תפוקות מים קרים גבוהות.
 • מצויד במיכל מים חמים גדול במיוחד לקבלת כמויות מים גבוהות ביום חול ובשבתות.
 • כולל 2 גופי חימום בהספק כולל של 1060W.
 • טווח טמפרטורה: 96-99° מים חמים, מים קרים 10-4°.
 • הספקי מים: מים חמים יום חול בין 70-100 כוסות בשעה ובין 20-25 כוסות בשבת, מים קרים לפחות 70 כוסות בשעה.

קחו כוס מים ותתחילו לחקור את הנושא

בשורה התחתונה, לקנות בר מים זה לא כמו לקנות חולצה… יש סוגים שונים של מים, יש מכשירים בעיצובים שונים, יש טווח מחירים אדיר ויש עלויות מתמשכות. אל תקנו בהיסח הדעת, עשו סקר שוק מקיף ורק אז תחליטו.

היה לכם מעניין? לחצו כאן ופרגנו לנו בלייק. זה קל… 

אל תשמרו את הכתבה לעצמכם… תהיו חברים, שתפו את הכתבה.

קראו עוד חדשות צרכנות באתר פואנטה

 

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...

מעוניינים לפרסם בפואנטה?
השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!   
  מאמרים אחרונים
  תגובות: 0

  נגישות