חבילות גלישה לחו"ל: כמה תשלמו ואיך תוזילו את ההוצאה עם סים בינלאומי - פואנטה

חבילות גלישה לחו"ל: כמה תשלמו ואיך תוזילו את ההוצאה עם סים בינלאומי

השוואה בין חבילות גלישה לחו"ל בחברות הסלולר מגלה סכומי עתק על חבילות קצרות מועד. במקום פלאפון חו"ל, סלקום חו"ל וכו', שקלו סים בינלאומי. כך תשלמו פחות על חבילות סלולר בחו"ל

בעידן שבו כרטיס טיסה נמכר לעתים בכמה מאות שקלים, חבילת גלישה מחו"ל בחברות הסלולר עולה לעתים יותר מהכרטיס. חברות הסלולר מסוגלות למכור לנו חבילה חודשית לשימוש בארץ ב-20 שקל לחודש, ובאותה נשימה לשווק לנו חבילת סלולר מחו"ל ב-200 שקל ל-5 ימים. זה כמובן לא משום שהמחיר משקף את העלויות שלהן, אלא משום שזו הדרך שלהם להרוויח. אבל אנחנו הצרכנים לא חייבים לקנות את זה, תרתי משמע. יש דרכים אחרים לתקשר מחו"ל, בעיקר באמצעות כרטיס סים בינלאומי. מדובר בכרטיס סים שאפשר לקנות כאן בארץ ואפשר לקנות בחו"ל – כאשר העיקרון זהה: מרגע שהלקוח מחליף את הסים, הוא כבר לא עובר דרך חברת הסלולר הישראלית שלו והתעריפים צונחים. לרכישת כרטיס סים בינלאומי יש כמה יתרונות, אבל לפני שנמנה אותם – שווה להציץ על התעריפים המופרזים של חבילות חו"ל בחברות הסלולר.

כמה עולות חבילות גלישה לחו"ל דרך חברות הסלולר?

חבילות גלישה לחו"ל בחברות הסלולר עולה מאות שקלים – והבעיה הנוספת איתן היא שלא ניתן לשמור את היתרה מנסיעה לנסיעה. חברות הסלולר מוכרות חבילות לתקופות מוגדרות מראש, שלא תמיד מתאימות לצרכי הנוסעים ולעתים קרובות הלקוחות משלמים ביוקר על נפח שאינם צריכים, או לחילופין משלמים ביוקר על פחות מדי נפח גלישה, ואז נאלצים לרכוש חבילה נוספת.

מי שייכנס לאתר של חברת הסלולר שלו ייתקל במגוון הצעות לחבילות גלישה – והקושי הוא לבצע השוואת חבילות חו"ל שתאפשר לכם למצוא את זו שבאמת הכי מתאימה לכם. כך למשל, שימו לב אם אתם מצטרפים לחבילה שכוללת גלישה בלבד או חבילה שכוללת גלישה +שיחות +הודעות.שיאומי בהנחהחברות הסלולר נוהגות לבלבל את הלקוחות עם אותיות קטנות, וכדאי לקרוא אותן. גם בלי אותיות קטנות, התעריפים גבוהים מאוד. החבילה הכי חצופה שמצאנו בבדיקת פואנטה הייתה החבילה של סלקום – אשר גובה 270 שקל על חבילה של 4 ג'יגה עד 30 יום. קיים סיכוי סביר שמי שטס לתקופה כה ארוכה, לא יוכל להסתפק בחבילה של 4 ג'יגה, כך שההוצאה שלו תהיה הרבה יותר גבוהה.

דוגמאות לתעריפי חבילות חו"ל עד 30 יום בחברות הסלולר, נכון ל-27.6.2019

פלאפון סלקום הוט מובייל רמי לוי 019
מחיר 270
(250 למזמינים באתר)
270 180
(160 למזמינים באתר)
200  190
משך החבילה עד 14 יום עד 30 יום עד 30 יום עד 21 יום עד 15 יום
נפח גלישה 15 ג'יגה* 4 ג'יגה 5 ג'יגה 7 ג'יגה 7 ג'יגה
דקות והודעות 300+300 חינם 150+ 150 חינם 99 אג' לדקת שיחה / להודעה 200 יחידות חינם (120 דקות / 80 הודעות) 70 דקות שיחה לישראל ובחו"ל

*פלאפון: לא כולל גלישה חינם באינסטגרם, פייסבוק, נטפליקס, ווייז, גוגל Maps ויוטיוב.

כרטיס סים בינלאומי: יותר פשוט ממה שזה נשמע

כאמור, אין שום סיבה לשלם על חבילת חו"ל, משום שיש פתרון יותר זול לגלישה מחו"ל (או לגלישה+שיחות מחו"ל). מדובר בכרטיס סים בינלאומי שהלקוח פשוט מכניס למכשיר בארץ היעד במקום כרטיס הסים של חברת הסלולר שלו.

אפשר לרכוש את כרטיס הסים בארץ ואפשר לרכוש אותו בארץ היעד. לעתים, רכישת הכרטיס זולה יותר בארץ היעד מאשר רכישה בישראל, אך החיסרון הוא שצריך למצוא היכן לרכוש אותו – אלא אם כן אתם כבר מצטיידים מראש או שאתם מכירים את ארץ היעד ויודעים היכן לרכוש את הכרטיס.

כך למשל, חברת התקשורת אורנג' (Orange) מציעה כרטיס סים בינלאומי שתקף ל-30 מדינות באירופה בנפח 20 ג'יגה תמורת 49 אירו, שהם כ-200 שקל, למשך שבועיים.

כאשר רוכשים את הכרטיס בישראל, מיד בעת הנחיתה אפשר להחליף את הכרטיס ולקבל גלישה סלולרית בתעריף שפוי. בנוס, כרטיס סים בינלאומי שנרכש בארץ בדרך כלל מתאים לשימוש במדינות רבות.

יש לקוחות שחוששים להחליף את כרטיס הסים – הן משום שהם לא יודעים כיצד לעשות זאת מבחינה טכנית (למשל, לא יודעים היכן נמצא הסים ואיך לשלוף אותו החוצה ולהחליפו), והן משום שהם חוששים מהחלפת מספר הטלפון שלהם.

לגבי החשש הטכני, הפתרון פשוט – קבלו הדרכה קצרה ממכר או ממעבדת סלולר ולמדו כיצד מחליפים את הסים. זו פעולה פשוטה שהדבר היחיד שצריך עבורה הוא סיכה ייעודית לשליפת הסים. אגב, יש סמארטפונים (בעיקר דגמים של שיאומי) שיש בהם מקום לשני כרטיסי סים (סים כפול), ובהם אפילו לא צריך להחליף בין הכרטיסים אלא רק להוסיף את כרטיס הסים הבינלאומי.

לגבי החשש מהחלפת המספר, כיום רוב האנשים שומרים את מספרי הטלפון שלהם בחשבון הג'ימייל שלהם, כך שאנשי הקשר יישארו אצלכם. גם הוואטס אפ יישאר בדיוק כשהיה, כך שלא תהיה בעיה. בנוסף, יש חברות (כמו 019) שמציעות ללקוחות שירות "עקוב אחריי", כלומר, שהלקוח יוכל להמשיך לקבל שיחות למספר הטלפון הקבוע שלו.

יש כמה יתרונות ברכישת כרטיס סים בינלאומי בהשוואה לרכישת חבילת חו"ל:

 • מחיר: מחיר הסים נמוך יותר ממחיר חבילת חו"ל
 • גמישות: ניתן להשתמש בסים במספר נסיעות ולהעביר אותו בין בני המשפחה
 • התאמת הנפח לצורך: לרוב הנוסעים אין מושג מה יהיה נפח הגלישה שיזדקקו לו. לכן, אפשר לרכוש מראש סים בנפח לא גדול (של ג'יגה או של 2 ג'יגה) ולטעון אותו מחדש תוך כדי הנסיעה בהתאם לצורך

השוואת כרטיסי סים בינלאומיים: 019 לא משתלם, גלובל סים משתלם מאוד

חשוב לשים לב כי הכרטיס משתלם יותר רק בתנאי שהיתרה בו נשמרת לתקופה ארוכה. לכן, הסים הבינלאומי של חברת -19 (שעושה הרבה מאוד פרסומות) הוא הרבה פחות משתלם מסים בינלאומי של גלובל סים, אשר נמכר למשל דרך חברת פלאפון וברשת באג. 019 מוכרת את הסים לתקופות מוגבלות מאוד, ממש כמו חבילת סלולר – ולכן לקוח ימצא את עצמו משלם לה 140 שקל על סים בינלאומי בנפח גלישה של 4 ג'יגה לתקופה של שבועיים בלבד. אם ירצה להוסיף גם שיחות – הוא ישלם 40 שקל נוספים עבור 50 דקות שיחה, כלומר ישלם 190 שקל, שזה כבר מחיר דומה לחבילת חו"ל רגילה.

השוואה בין הסים של גלובל סים לבין הסים הבינלאומי החדש שהוט מובייל משווקת דרך ממסי, מגלה שגם כאן גלובל סים משתלם יותר, משום שהסים הבינלאומי בממסי תקף רק לחצי שנה.

דוגמאות למחירי סים בינלאומי הנרכש בישראל – לצורך גלישה בלבד (נכון ל-27.6.2019)

נפח גלישה תוקף איפה קונים
גלובל סים  70 ל-1 ג'יגה
100 ל-2 ג'יגה
150 ל-5 ג'יגה
3 שנים פלאפון
world8  150 לגלישה
+ 50 לכרטיס
4 שנים אתר world8, דואר ישראל
019 140 ל4 ג'יגה
160 ל-6 ג'יגה
14 יום 019, נתב"ג
הוט מובייל 200 שקל ל-5 ג'יגה חצי שנה אתר ממסי וסניפי ממסי

טיפים להוזלת ההוצאה על סלולר בחו"ל

שימו לב, יש עוד דרכים לצמצם את ההוצאה על סלולר בחו"ל, בין אם גלישה בחו"ל ובין אם שיחות מהסלולרי:

 • חיבור לרשת אלחוטית: התחברו ל-WiFi בכל הזדמנות – במלון, בבתי קפה וכו'.
 • נקודה חמה ניידת (Hot Spot): רכשו חבילת גלישה גדולה עבור אחד מבני המשפחה והשתמשו בו כ"נקודה חמה ניידת".
 • שיחות טלפון בוואטס אפ: טלפנו רק דרך הוואטס-אפ.
 • קנו חבילה מצומצמת: רכשו חבילת חו"ל זולה והגדילו אותה רק אם תסיימו את הגלישה.
 • נטפליקס וצפייה בתוכן: אם אתם מתכננים לצפות בתוכן או בסדרות נטפליקס, הורידו את התוכן מראש אל מכשיר.

עוד כתבות מעניינות בפואנטה:

חבילות חו"ל

 

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 4

 1. שכחתם לציין של019 יש שיחות נכנסות ללא הגבלה
  יש להם איזה קוד סינון שיחות
  אבל אם אתה קונה שיחות בחבילה אפשר להוריד את הקוד…

 2. הכי זול והכי נוח: סים מקומי, נרכש כבר בשדה התעופה בו נחתנו. דוגמה: 12 יורו לשבוע, 20 יורו לשבועיים. מספיק סים אחד למשפחה ואז אפשר להגדיר טלפון זה כנקודה חמה.

 3. אסור להתקרב ל 019 נוכלים חבילה של 7 גיגה ל15 יום נגמרת אחרי יומיים בלבד ללא אפשרות לקבל פירוט שירות לקוחות על הפנים

 4. השרות הטכני בוורלד8 שואף לאפס. מי שעונה ואמור לעזור אלה מוקדניות ברובן שעברו איזושהיא הכשרה קצרה על אופן השימוש במכשיר. לא יותר מזה. .
  נכון דהמחיר הוא הטוב ביותר בין הספקים הידראלים. על כך אין עורעאין. אבל…וסה אבל גדול. אבוי למי שקרתה לו תקלה או שחלק מהתכונות אינו עובד. יש לי ש כרטיסי בים שלהם. בדכ הטלפון עובד. אבל הגלישה לא עובדת. אף פעם התמיכה הטכנית לא זמינה וכאשר אתה בחול אתה רוצה וזקוק לעזרה זה ממש מרגיז שעונה לך טלפנית ומנסה לעזור לך עם מינינום ידע. תומכת טובה היתה לי רק פעם אחת יומיים אחרי שבקשתי. היא באמת עזרה לי לכוון ולתאם את הפלפון שלי כך שהכל עבד. אבל קרה רק פעם אחת.
  הכרטיס שלהם מתאים למקצוענים ממש שיודעים ומבינים איך לעל את המכשיר.

נגישות