אודות פואנטה - דפנה הראל כפיר - פואנטה
 
דפנה הראל כפיר

אודות

לא קל להיות צרכן בישראל, ולא קל להיות עיתונאי בישראל. בעוד שהצרכנים נלחמים בזירות שונות על סחר הגון, על מחירים הוגנים, על איכות ועל שירות, נלחמים העיתונאים על פרנסתם ועל עצמאותם.

על הציר הזה נולד האתר הזה, אתר שבו אני מחויבת לספק לצרכנים הישראלים את המידע שהם צריכים לדעת על מה שמגיע עליהם, על מי שמגן עליהם, על מי שפוגע בהם ועל המוצרים והשירותים שהם צורכים – תוך שאני פועלת בעצמאות מלאה ושומרת על כללי האתיקה העיתונאית, שלצערי הולכים ומיטשטשים בחלק מאמצעי התקשורת כיום.

כבר 22 שנה אני עוסקת בעיתונות, כמעט בכל פלטפורמה אפשרית ובמגוון תפקידים – הגשה, פרשנות, כתיבה, עריכה, תחקירנות ועוד.

מחדשות ערוץ 2, דרך קול ישראל וגלובס, ועד האתר הזה שבו אתם גולשים – אתר פואנטה – שנותיי הארוכות בעיתונות הישראלית משובצות בלא מעט נקודות ציון.

את צעדיי הראשונים עשיתי בקול ישראל, שם גם השתתפתי בקורס הכתבים והעורכים שהוציא תחת ידיו עיתונאים בולטים שתורמים עד היום תרומה מבורכת לעיתונות הישראלית. בהמשך סיקרתי את מזרח ירושלים במהדורת הטלוויזיה הירושלמית “זמן ירושלים” (שהפכה עם הזמן “לחדשות הוט”), ליוויתי את הנסיגה מלבנון ואת האינתיפאדה השנייה מהדסק של חדשות ערוץ 2 ותרגמתי סימולטנית מערבית את הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן).

11 שנה, עד סוף 2015, ערכתי את מדור הצרכנות ב”גלובס”, כתבתי בחלקים שונים של העיתון והגשתי באתר “גלובס” מבזקים כלכליים ואת התוכניות “ברקוד” ו”צ’ק אין”. סיקרתי, ראיינתי וערכתי, כתבתי, ניתחתי ועיצבתי – כשבכל יום שבתי וראיתי לנגד עיניי מחדש את המטרות שבעיניי צריכות לעמוד לנגד עיני כל עיתונאי ועיתונאי: לספק תוכן חשוב, מהימן, מחדש ומועיל.

לאורך השנים, הופעתי כעיתונאית וכפרשנית בתחום הצרכנות בתוכניות טלוויזיה שונות, כמו העולם הבוקר עם אברי גלעד והילה קורח, “הכול כלול” בערוץ 10, אורלי וגיא בערוץ 10, “הבוקר של קשת” בערוץ 2, “סוגרים חשבון” בחינוכית ועוד, ובחמש השנים האחרונות אני מגישה מדי יום ראשון פינת צרכנות ירוקה בתוכנית “אקולייף” ברדיו אקו 99.

בשנים האחרונות הגשתי פינות צרכנות בנושאים שונים בתוכנית שש כלכלי עם דב גילהר, הייתי חלק מהמגישים האורחים הקבועים בתוכנית “צבע הכסף” ברשת ב’ והופעתי בתוכניות רדיו וטלוויזיה שונות, החל מ”איפה הכסף” ברדיו 103 ועד “חי בלילה” בערוץ 12 (קשת).

הבלוג הזה הוא הגשמת חלום. רבים מהעיתונאים נוטשים בימים אלה את העיתונות בשל הקושי האמיתי להתפרנס מהמקצוע הכל-כך חשוב הזה, במיוחד עיתונאים בעיתונות המודפסת, אבל אני מאמינה שדווקא בעידן שבו כל אדם עם סמארטפון ומקלדת הוא עיתונאי בפוטנציה, חשיבותו של תוכן אמיתי, אובייקטיבי ובדוק גדולה מאי פעם.

מוזמנים ליצור קשר בכל עניין – החל מרעיונות והצעות ועד שיתופי פעולה עסקיים:

דפנה הראל כפיר,
dafna@poenta.co.il

נגישות