הגרלת "דירה בהנחה" יוצאת לדרך. אלה האזורים שבהם יוגרלו דירות

הגרלת "דירה בהנחה" יצאה לדרך. אלה האזורים שבהם יוגרלו דירות

עפולה, ירושלים, ראשון לציון וגם תל אביב, אלה חלק מהיישובים ברשימת האזורים הכלולה בהגרלת "דירה בהנחה" שיוצאת לדרך

דירה בהנחה

 

האם אתם תהיו אלה מבין 10,000 ישראלים שתזכו לדירה בהנחה? הסיכוי לזה כמובן לא גבוה, משום שנרשם מספר שיא של משקי בית אשר נרשמו להגרלה: 119,207 בקשות. עם זאת, לאור מחירי הדיור, נראה שגם אם לא תזכו הפעם, שווה יהיה לנסות בפעם הבאה. ההרשמה להגרלה הבאה תתקיים ביוני 2022, וההגרלה עצמה ביולי 2022. כבר החל מהיום ניתן להנפיק אישורי זכאות חדשים.

במשרד השיכון אומרים כי מדובר על היענות חסרת תקדים, ועל כן גם הוחלט במהלך ההרשמה להאריך את התקופה שבה ניתן היה להירשם. בפועל בוצעו מעל למיליון הרשמות, זאת משום שכל זכאי רשאי להירשם לעד שלושה יישובים ולכל ההגרלות ביישובים אלו.

הגרלת דירה בהנחה – כל הפרטים

מדינת ישראל לא מפסיקה להמציא פטנטים שאמורים ליצור תחושה של טיפול בבעיית מחירי הדיור – והפעם מדובר בהגרלת "דירה בהנחה". ההגרלה כוללת 10,028 יחידות דיור ברחבי הארץ (פרטים בהמשך).

המהלך הזה הוא חלק מתוכנית "מחיר מטרה" – תוכניתו של שר השיכון זאב אלקין (תקווה חדשה), אשר מצטרף לשורת שרי שיכון שמציגים תוכנית ממותגת שנועדה למצוא פתרונות דיור. התוכנית מיועדת להעניק לזוגות צעירים ולמחוסרי דיור הנחה ממחיר השוק בעת קניית דירה חדשה, בגובה עד 300,000 שקל או עד 20% ממחיר הדירה.

התוכנית כוללת 30,000 דירות בהנחות שיוגרלו במהלך השנה במסגרת תכניות שונות לדיור בר השגה: כ־3,000 דירות שנותרו מ"מחיר למשתכן", כ־13 אלף מ"דיור במחיר מופחת" והיתר במסגרת "מחיר מטרה".


פרטים לגבי הגרלת דירה בהנחה:

ההגרלה הראשונה הייתה ההגרלה הגדולה ביותר, עם 150 פרויקטים הפזורים ב-31 יישובים ברחבי הארץ, ביניהם ירושלים, ראשון לציון, באר יעקב, אשדוד, אור יהודה, אילת, נתיבות, בית שאן ועוד.

 • פרסום הזוכים: במהלך חודש מאי 2022
 • כ-50% מיחידות הדיור המוגרלות נמצאות באזורי הביקוש: ירושלים, ראשון לציון, אשדוד, בני ברק, חיפה ועוד.

קהל היעד

קהל היעד מחוסרי דירות וזוגות צעירים. כל תא משפחתי שאין בבעלותו דירה ב-3 השנים האחרונות יכול להירשם. התוכנית מיועדת לזוגות נשואים או ידועים בציבור ללא דירה; רווקים ורווקות, גרושים וגרושות מעל גיל 35 ללא דירה בבעלותם; זוגות גאים.

אם הרעיון מצלצל לכם מוכר, זה לא במקרה, כפי שמזכיר שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין: ״אחרי הפסקה ארוכה בהגרלות אנחנו חוזרים למדיניות של השר לשעבר משה כחלון ומחזירים הגרלות לדירות בהנחות גדולות לזוגות צעירים מחוסרי דיור".

כיצד תתבצע ההגרלה?

החל מהיום גורמי המקצוע במשרד יערכו בדיקות טכניות לאחריהן יתחיל הליך ביצוע ההגרלות.

הליך ההגרלה נערך בהתאם לנהלים מחמירים ומוקפדים, במערכת ממוחשבת, ללא מגע יד אדם, בניהולה של ועדה ובפיקוחו של רו"ח מוסמך, וחישוב התוצאות מתבצע בחדר הגרלות סגור, בנוכחות ועדת הגרלות המפקחת, בודקת וחותמת על תוצאות ההגרלה.

פואנטה בטלגרם

איך משתתפים בהגרלת דירה בהנחה?

חברות ההרשמה הן אלונים, מלגם ועמידר.

ניתן להנפיק את אישורי הזכאות באופן מקוון או ברישום דיגיטלי, באמצעות מוקד החברות או ע"י שליחת מייל לאתרי החברות ללא צורך בהגעה פיזית לסניפים.

 • עלות הנפקת אישור הזכאות לתכניות של 'דירה בהנחה': 240 ₪.
 • הליך ההנפקה אורך עד 10 ימי עבודה, והאישור תקף לשנה.

בקשה תיחשב כ"בקשה שהתקבלה" אם הועברה באתר המקוון, השארת הודעה טלפונית במוקדים, או שליחת הודעה במייל לאחת מכתובות המייל שלהלן –

 • אלונים: alonim-mishtaken@mgar.co.il טלפון: *2850
 • מילגם: dira@milgam.co.il טלפון: *6078
 • עמידר: Dira1@amidar.co.il טלפון: *6266

הליך ההנפקה אורך עד 10 ימים, והאישור תקף לשנה. לקראת תום התוקף של אישור הזכאות, ניתן להאריכו ללא תשלום באמצעות האזור האישי באתר ולאחר חתימה על טופס הצהרה.

כשני שלישים מהזוכים: מתגוררים בדירה

לאחרונה פרסם משרד השיכון סקר מגורים בדירות מחיר למשתכן. הסקר, שבוצע בהנחית שר השיכון אלקין לקראת פתיחת ההגרלות המחודשת, נשלח ל-26,893 משקי בית שהם כשליש מכלל הזוכים בתוכניות מחיר למשתכן. בסקר נדגמו זוכים שקיבלו מפתח לדירה בה זכו, עד לסיום שנת 2021.

מדובר בסקר מגורים ראשון מסוגו המציג את תמונת המצב העדכנית ביותר אודות התוכניות הממשלתיות לדיור בהישג יד.

נדגמו 49 יישובים שהם כ-55% מתוך 89 יישובים בפרויקטי מחיר למשתכן. למעלה ממחצית מהמשיבים הם זוגות עם שניים או שלושה ילדים. למעלה ממחצית מהמשיבים הם בני 40-30.

ממצאים עיקריים:

 • כשני שלישים מרוכשי הדירות גרים בדירות שרכשו במסלול מחיר למשתכן
 • שיעור ההשכרה בפריפריה אינו שונה באופן מהותי בהשוואה למרכז
 • הדירות אינן להשקעה – כ-70% מבעלי הדירות אינם מעוניינים למכור אותן
 • שיעור המעוניינים למכור את הדירות אינו משתנה בחלוקה על פי אשכולות פריפריאליים – אין הבדל בין הפריפריה והמרכז שבו נבדקו תוצאות מדיניות "מחיר למשתכן".

היה לכם מעניין? לחצו כאן ופרגנו לנו בלייק. זה קל… 

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...

מעוניינים לפרסם בפואנטה?
השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]   
  מאמרים אחרונים
  1
  נגישות