מעבר דירה - בחורף או בקיץ?

מעבר דירה – בחורף או בקיץ?

ההחלטה לעבור דירה כרוכה בהרבה שיקולים, ובין היתר כדאי גם להתייחס להבדלים בין מעבר בחורף ובקיץ. במאמר הבא נציג את היתרונות של כל עונה, כך שתוכלו לקבל החלטה מושכלת ונכונה

צילום: אתר pixabay.com

תוכן מקודם

תהליך מעבר דירה כרוך מטבעו בפגיעה בשגרה ובהרבה קשיים. מלבד ההחלטה עצמה לעזוב את הדירה, יש שיקולים שקשורים לנושא הכספי, לנוחות ולהשלכות על המשפחה.

הפתרון הוא להתחיל מוקדם את התכנון של המעבר ולהתייחס גם להשפעה של עונות השנה על התהליך.

ההבדל העיקרי הוא בין מעבר דירה בחורף ובקיץ. רוב המעברים בישראל נערכים בקיץ בגלל החופש הגדול ותחילת הלימודים במוסדות האקדמיים, אך זה כמובן לא מתאים לכולם.

סקירה יסודית של ענף ההובלות מגלה גם פערים משמעותיים במחירים בין מעבר דירה בחורף ובקיץ ויש עוד כמה נושאים שכדאי לקחת בחשבון.

היתרונות של מעבר בקיץ: תנאי מזג אוויר ושמירה על הציוד

סביר להניח שמי שמתכנן לעבור דירה בקיץ לא יצטרך להתמודד עם הפתעות לא צפויות שקשורות לתנאי מזג האוויר.

האקלים בישראל חם ולח אבל אין סיכוי שבאמצע הקיץ יתחיל לרדת גשם. כתוצאה מכך, המעבר בקיץ מתאים למי שמעוניין להתחייב לתאריך ספציפי ולמי שלא יכול להרשות לעצמו אף סוג של גמישות מבחינת תאריך ההובלה.

כמו כן, יש לקחת בחשבון את היתרונות של תקופת הקיץ מבחינת הציוד האישי, הארגזים והקרטונים. קל יותר לעבור דירה בקיץ כי אין צורך לדאוג מפני גשם שירטיב את הבגדים ויסב נזקים לריהוט או למכשירי החשמל. מהבחינה הזו, מעבר בקיץ מעניק שקט נפשי גם לבעלי משפחות ויכול להתאים למי שמתכנן להעביר קרטונים עם ציוד רגיש.

היתרונות של מעבר בחורף: עלות הובלה וזמינות נותני שירותים

הובלות בחורף זולות בעשרות אחוזים בהשוואה לשירות זהה בקיץ. הסיבה לכך היא שהביקוש להובלות בחורף יורד אך היצע נותני השירותים נשאר דומה.

כתוצאה מכך, מי שרוצה לתאם הובלה לחודשי החורף יכול לחסוך אלפי שקלים. החיסכון בהוצאות קריטי עבור סטודנטים שמתחילים את השלב העצמאי בחיים שלהם וקורץ גם להורים ובעלי משפחות עם ילדים.

בנוסף, יש לקחת בחשבון זמינות גבוהה יותר של שאר נותני השירותים לאורך תקופת החורף. זה ניכר אצל בעלי מקצוע כמו קבלני שיפוצים, חשמלאים ואינסטלטורים ויכול להשפיע גם על זמן ההמתנה לטכנאי חברות התקשורת, הטלפון והאינטרנט.

בסופו של דבר, השאלה מתי עדיף לעבור דירה היא פונקציה של צרכים והעדפות אישיות.

סביר להניח שכל מי שעובר דירה יבדוק את היתרונות והחסרונות של העונות השונות במידה והוא יכול להרשות לעצמו לדחות את המעבר.

מצד שני, יש מצבים שבהם ההחלטה מתי לעבור דירה נקבעת לפי זמן הפינוי כפי שנקבע בחוזה.

כאן אין ברירה אלא להתפשר ולנסות לנצל כמה שיותר יתרונות של כל עונה.

קראו עוד כתבות מעניינות בפואנטה:

תגובות: 0

נגישות