חשש לליסטריה בארומה ישראל: הופסקה מכירתם של המוצרים החשודים

חשש לליסטריה בארומה ישראל: הופסקה מכירתם של המוצרים החשודים

אם אתם נוהגים לשתות בארומה אייס טבעוני או מילקשייק קוקוס-ליצ'י – לא תמצאו אותם שם בימים הקרובים, מאחר שבעקבות חשד לליסטריה מכירתם הופסקה מיידית

אם אתם נוהגים לשתות בארומה אייס טבעוני או מילקשייק קוקוס-ליצ'י – לא תמצאו אותם שם בימים הקרובים, מאחר שבעקבות חשד לליסטריה מכירתם הופסקה מיידית. החשש הגדול יותר הוא שצרכנים כבר צרכו חלק מהמוצרים הללו – משום שהדגימות שנלקחו ממוצרים אלה נלקחו מהסניפים. לפי הודעת ארומה ישראל, באחת הבדיקות השגרתיות והיזומות שביצע המפעל, נתגלה חשד לליסטריה באחת האצוות של מוצר אייס טבעוני. לכן, עד להשלמת הבדיקות במפעל, הוחלט מטעמי זהירות לעצור את השיווק של האייס הטבעוני ומילקשייק קוקוס ליצ'י שיוצר מאותו חומר גלם במפעל, ובהתאם להוראת משרד הבריאות החל בתהליכי חיטוי וניקוי.

אלא שמסתבר שבעוד שהציבור שומע על כך היום, משרד הבריאות קיבל את ההודעה כבר אתמול. מהמשרד נמסר כי אתמול בשעות הצהרים התקבלה אצלם הודעה ממעבדת בקטוכם ומארומה ישראל כי ישנו חשש להימצאות חיידק ליסטריה במוצר אייס קוקוס תאריך ייצור 8/8/16. ארומה ישראל הודיעה למשרד כי שיווק המוצר הופסק והמוצר נאסף מכל הסניפים ברחבי הארץ, והמשרד מבחינתו שלח הבוקר צוות בקרה למפעל ונלקחו דגימות לבדיקות מעבדה.

חיידק הליסטריה גורם למחלה עם ביטויים שונים, כולל פגיעה במערכת העצבים המרכזית וזיהום בגזע המוח. במקרים של הריון, עלולה להיגרם לידה מוקדמת או הפלה, והעובר/היילוד עלול להידבק מהאם. התמותה הכלל-עולמית כתוצאה מהמחלה היא בין 13% ל-34%.
כזכור, רק לפני ימים ספורים הודיעה חברת סלטי מיקי כי היא מרחיבה את הריקול של לסלמון מתוצרתה בעקבות חשש מליסטריה, וזמן קצר לפני כן היה חשש מליסטריה גם בצ'יפס קפוא של חברת מילוטל.

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות