שקועים בחובות? תוהים איך לצאת ממינוס בבנק? אתם כנראה לא לבד...

איך לצאת מחובות כספיים: המדריך המלא    

מינוס בבנק הוא מצב לא נעים – והעובדה שמסביב כולם כמעט נמצאים במצב דומה, לא בהכרח מעודדת. אבל יש דרכים לצאת מהמינוס בבנק, והן מצריכות שינוי מחשבתי, שינוי התנהגותי ולפעמים גם זריקת סיוע שתיתן את הדחיפה הראשונית

(תוכן מקודם)

הגעתם למינוס קשוח בבנק? חייבים כסף לכל העולם, אשתו וגיסתו? יש דרך לצאת ממינוס בבנק, וכדאי להכיר אותה.

תסתכלו ימינה, תסתכלו שמאלה. כמעט כולם כמעט במצב שלכם. חיים ממינוס למינוס, מנסים למתוח את המשכורת כמו מגבת קצרה מדי שלא מספיקה אף פעם לכלום. מנדנדים את הילד על הנדנדה הירוקה בגינה הציבורית ומסתכלים בכמיהה על תמונות של החברים שמנדנדים את הילד שלהם על הערסל בחוף בתאילנד.

"בטח ההורים שלהם עוזרים להם! רק אנחנו נדפקנו!", אתם אומרים לעצמכם.

להרוויח יותר כסף כדי לצאת מהמינוס בבנק

סביר להניח שזה נשמע לכם כמו עצה מטופשת "תרוויחו יותר כסף" כי תכלס, ברור שאתם הייתם כבר מרוויחים יותר כסף אם הייתם יכולים, לא? זהו שלא בטוח בכלל. סביר להניח שאתם יושבים על איזה מאגר כסף שאתם בכלל לא מודעים לו. כל כישרון שיש לכם, כל סידור שאתם מעניקים בחינם – כל אלה ניתנים להעצמה ולמינוף כלכלי.פיקחו עיניים לצרכים של אנשים סביבכם, אולי אתם יכולים לעזור תמורת כסף? למשל, אם אתם זמינים בשעות הצהריים לאסוף את הילד שלכם מבית הספר, למה שלא תיקחו כמה ילדים שאינם בצהרון וההורים שלהם מתים למצוא להם פתרון עד ארבע או חמש – תמורת תשלום?

אתם יכולים למצוא עבודות נוספות בבישול, בעזרה, בשיפוצים, בסידורים, בשליחויות ועוד.

להוציא פחות כסף כדי לצאת מהמינוס בבנק

נסו לראות איפה אתם מוציאים הכי הרבה כסף, ואיפה אתם יכולים לחסוך. למשל:

ניקיון הבית

אם יש לכם מנקה בבית ואתם משלמים לו כאלף שקלים בחודש, זהו סכום שאתם יכולים לחסוך אם כל בני המשפחה משנסים מותניים ומנקים את הבית ביחד פעם בשבוע. אלה יכולות להיות אפילו כמה שעות גיבוש עליזות, והיתרון הוא שהילדים ילכלכו פחות אחרי שהם ניקו בעצמם.

להוציא פחות בסופר

גם את חשבון הקניות בסופר אפשר לצמצם, אפילו בלי לעבור סופר. הנה כמה דוגמאות:

  • ותרו על המיצים ובקבוקי השתייה הממותקים, ממילא הם לא בריאים, ושתו מים.
  • ותרו על מעדני חלב יקרים, שאת רובם אתם יכולים להכין לבד.
  • ותרו על דגני בוקר ממותגים. העדיפו שקיות גדולות של שיבולת שועל שאותה אתם יכולים להמתיק עם סוכר חום. זה בריא יותר וזול הרבה יותר.
  • קנו הרבה ירקות ופירות בעונה ופחות ירקות קפואים יקרים.

לבלות? כן, אבל בזול

גם את מחיר הבילויים אפשר לצמצם על ידי קופונים, ניצול הטבות ועוד. אולי בתקופה זו שאתם מנסים להדק את החגורה תלכו פחות למסעדות. צאו לבילויים חינמיים בחיק הטבע, במקום ללכת למסעדה או לונה פארק.

בדקו איפה יש בילויים בחינם ונצלו אותם. למשל בחגים יש הרבה מאד פעילויות חינמיות לילדים בערים השונות, ולפעמים אלה פעילויות ברמה גבוהה ויוקרתית.

למדו את הילדים שלא חייבים להוציא כסף כדי ליהנות. למדו אותם שרביצה בחוף הים, עם קערת פירות קרים, ספר או מטקות היא בילוי מהמם גם בלי לקנות גלידה במחירי דירה קטנה על חוף הים; שלשבת בגינה ולעקוב אחרי נמלה שסוחבת חתיכה גדולה של גבינה צהובה זו הנאה שגם משלבת למידה.

לקחת את כל החובות השונים ולהפוך אותם לחוב אחד

כשיש הרבה חובות, יש גם הרבה ריביות, שהן לבד, מה לעשות, מייקרות את כל העסק ומוציאות אותו מתחום ה"אפשרי לשלם עוד חמש שנים" אל מחוזות ה"אני בחיים לא אצליח לשלם את זה, זה יותר מדי". הפתרון פשוט: אחדו את כל החובות שלכם לחוב אחד, נשלט, עם ריבית אחת, בהלוואה מיידית עם תנאי פריסה גמישים, עם החזר לא גבוה בחודש, ותגמרו עם כל מסכת הייסורים שלכם. חוב אחד זה אומר שמפסיקים לעשות מאתיים חישובים לפני כל פעולה, קנייה או אפילו יציאה לסופר.

חוב אחד קל לספור, לסדר בראש, להתמודד אתו מבחינה נפשית. יש לכם חוב, ואתם משלמים אותו. לאט לאט.

נגישות