המקצועות שבהם תוכלו להשתלב בכל מקום עבודה - פואנטה

המקצועות שבהם תוכלו להשתלב בכל מקום עבודה

בין אם אתם צעירים שמחפשים כיוון ובין אם אתם כבר עובדים כמה שנים אבל רוצים שינוי בקריירה – הנה כמה מקצועות וכמה קורסים שיבטיחו לכם השתלבות בכל מקום עבודה

(תוכן מקודם)

מחפשים תחום עיסוק חדש או מעוניינים להשתלב בארגון בו אתם עובדים במשרה נחשקת ומתגמלת יותר. אספנו עבורכם מספר תפקידים אותם ניתן ללמוד בקורסים קצרים יחסית, לשלב בין תואר בתחום נוסף או להתקבל ללא תואר אקדמי ולהתחיל קריירה חדשה. בין התחומים הללו ניתן למנות ניהול משאבי אנוש, פקידות ומזכירות, תפקידי מכירות ושירות לקוחות, משווקים דיגיטליים ומנהלי רשתות חברתיות. אילו כישורים תצטרכו להפגין בכל אחד מהתחומים?

ניהול משאבי אנוש

אחד התפקידים המשמעותיים במיותר בארגונים בינוניים וגדולים הוא מנהל משאבי האנוש. תפקיד זה משלב בתוכו יכולות תקשורת בין-אישית גבוהה, ראייה מערכתית ויכולות ניהוליות המאפשרות להתמודד עם לחצים משני הכיוונים – הן מהדרג הניהולי בחברה והן מצד העובדים המודעים לזכויותיהם.

בעבר, ניהול משאבי אנוש כלל בתוכו משימות מועטות כתכנון מערך הגיוס וההדרכה של העובדים, מתן מענה לבקשות אישיות ושמירה על האינטרסים של הארגון בעבודה השוטפת עם צוות העובדים.כיום, מנהלי משאבי אנוש נדרשים לבצע פעולות רבות יותר כמו הוספת פתרונות טכנולוגיים חדשניים לניהול העובדים (מעבר לכרטיס עובד חכם, ניהול מערך ההסעות וההזנה בחברה בצורה אוטומטית ואתגרים נוספים. כמו כן, לעתים מחלקת משאבי האנוש נדרשת ליישם בפועל את מדיניות החברה הנוגעת לתגמול העובדים מחד, או לצמצום והתייעלות המובילים להליכי פיטורין מאידך. באמצעות קורס משאבי אנוש מקצועי ניתן לרכוש את המיומנויות הנדרשות למנהלי משאבי אנוש מצליחים תוך הקניית הידע המקצועי הקשור להנעת עובדים, מגמות חדשות בתחום משאבי האנוש וכלים נוספים המאפשרים להשתלב בכל ארגון בינוני וגדול בישראל ובעולם בתחום ה-HR.

מכירות ושירות לקוחות

תחום המכירות הוא אחד מהתפקידים הנדרשים ביותר בשוק בישראל ובעולם. מערך המכירות משמש כזרוע המקשרת בין לקוחות פוטנציאליים לבין השירותים והמוצרים השונים שמציעה החברה. לכן, קורס מכירות מקצועי מאפשר להתחיל קריירה מספקת ומתגמלת במיוחד המורכבת, לרב, משילוב של משכורת בסיסית ובונוסים בהתאם להצלחתכם בתחום. תפקידים אלה כוללים גם אפשרות להשתלב בעתיד בזרוע הניהולית בחברה במשרות כמו מנהלי מכירות, מנהלי שיווק, מנהלי מחלקות טלמרקטינג ומשרות נוספות בתחום השיווק והמכירות.

תפקידים דומים אותם ניתן ללמוד בקורס ייעודי מאפשרים להשתלב במערך שירות הלקוחות בארגון, הדורש לעתים גם ניסיון מקצועי בשיווק מוצרים ללקוחות קיימים של החברה. שירות הלקוחות יכול להיות פרונטלי או באמצעות הטלפון, כאשר גם משרה זו פותחת צוהר למגוון תפקידים ניהוליים כמו מנהלי שירות לקוחות, ניהול מוקדנים וראשי צוותים של מחלקת השירות בארגון.

משווקים דיגיטליים ומנהלי רשתות חברתיות

עידן הדיגיטל פתח בפני ארגונים רבים אפשרויות נוספות להגיע ללקוחות פוטנציאליים בחברה. באמצעות פרסום במנועי חיפוש, קידום אורגני ויצירת מסעות פרסום מקוונים ניתן להגדיל את היקף המכירות ולהיפתח לשווקים נוספים ברחבי הארץ וסביב העולם. משווקים דיגיטליים מבוקשים הן בחברות פרסום המעניקות שירותי מיקור חוץ לארגונים קטנים, בינוניים וגדולים והן בחברות המעסיקות מומחי דיגיטל כחלק מהתקנים בחברה.

בתוך תחום השיווק הדיגיטלי התפתחה נישה נוספת המתמדת באחד מהמדיומים הפופולריים ביותר בתקשורת בין אישית ובין חברות ללקוחות – רשתות חברתיות. מנהלי הרשתות החברתיות אחראים על פרסום של פוסטים בצורה ידנית ואוטומטית, פרסום סרטונים מושכים קהל ומופצים במהירות ויצירת נוכחות ברשת תוך חיזוק המותג.

תפקיד זה מקביל במידה מסוימת לתפקיד ה"מרקום" הקלאסי, האדם שהיה אחראי על התקשורת השיווקית בעסק באמצעות מגוון אמצעי תקשורת.

מזכירות ופקידות

התפקיד האחרון שנפגוש במרבית החברות הוא תפקיד הפקיד/ה או המזכיר/ה. הכישורים הנדרשים על מנת לבצע תפקידי פקידות כיום נחלקים לשני סוגים עיקריים – מיומנויות מחשב ותפעול תוכנות וכן מיומנויות תקשורת. הפקידים אחראים על ביצוע משימות רבות הקשורות לתפעול השוטף של החברה כמו גם למענה טלפוני וקבלת קהל במשרדי החברה.

את מיומנויות המחשב ניתן לרכוש באמצעות לימוד עצמי או בקורס ייעודי בתחום, כאשר מיומנויות התקשורת הבין-אישית נלמדות אף הן בקורס נפרד. בתוך נישת המזכירות ישנו תפקיד נוסף המותאם למרפאות ותעשיית הבריאות – תפקיד מזכיר/ה רפואי/ת הדורש היכרות עם מונחים בסיסיים מעולם זה, תפעול תוכנות רפואיות והיכרות עם היבטים אתיים ומשפטיים הקשורים לניהול המרפאה ותקשורת עם מטופלים במרפאה.

לסיכום, אלה חלק מהמשרות הבולטות שמציעים מרבית הארגונים הגדולים בארץ. ניתן ללמוד כל אחד מהם באמצעות קורסים קצרים וממוקדים ולהתחיל קריירה מרתקת המעניקה גם אפשרויות קידום קורצות בעתיד.מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות