חולי ניקיון? כך תנקו את המכשירים שמנקים - פואנטה

חולי ניקיון? כך תנקו את המכשירים שמנקים

מכונת הכביסה, המדיח, שואב האבק ואפילו המטאטא והמגב דורשים מכם תשומת לב תקופתית. אז איך מנקים את המכשירים שמנקים? הנה כל התשובות

(תוכן פרסומי)

מכשירי חשמל רבים משמשים אותנו לתחזוקה שוטפת ולניקיון, ובמידה רבה, הם משפיעים על איכות החיים שלנו. אנו משתמשים בהם באופן יומיומי, וכדי לשמור עליהם מוטלת עלינו האחריות לנקות אותם כמו שצריך.

מכונת כביסה: רוב הניקיון מתבצע אוטומטית

החדשות הטובות לגבי ניקיון של מכונות כביסה הוא שיש להן תכניות אוטומטיות. בנוסף, התחזוקה אינה מסובכת. קודם כל, שופכים כוס חומץ ואקונומיקה ישירות לתוך המכונה ומוסיפים אבקת סודה לשתייה במקום שבו שמים בדרך כלל את אבקת הכביסה. שנית, מפעילים את המכונה על התכנית הארוכה ומוודאים שהיא משתמשת במים חמים.

אחת לתקופה מסוימת צריך גם לנקות את הפילטר של המכונה. את זה עושים בעזרת פירוק של הפילטר החוצה, שטיפה במים והקפדה על הוראות היצרן בנוגע להרכבה מחדש ולמניעת נזקים ותקלות.מדיח: החשיבות של היגיינה

המטרה של ניקיון מדיח כלים היא כמובן לאפשר לו לשטוף באופן מיטבי את הכוסות, הסכו"ם והצלחות, אך גם להריח יותר טוב ולהיות היגייני. בסופו של דבר, זהו מכשיר חשמלי שאחראי על הניקיון של האוכל שנכנס אלינו לפה ולכן פה אין מקום לפשרות.

המצרכים הנדרשים לניקיון של המדיח הם סודה לשתייה, חומץ, סמרטוט, מברשת שיניים ומטליות יבשות או מגבות נייר. פשוט מוציאים את המדפים הפנימיים כדי להגיע בקלות אל תחתית המדיח, עוברים על כל השקעים וחורי הניקוז ולא שוכחים את המסילות והפילטר. עבור האזורים הקשים אפשר להשתמש במברשת שיניים ובסוף מחזירים את הכל למקום, מוסיפים כוס חומץ ומפעילים בתכנית ניקיון בסיסית.

שואב אבק: התאמת הניקיון לסוג השואב

שואב אבק אפשר לנקות בהתאם לדגם ולאופן הפירוק שלו. יש כמובן הבדל בין שואב אבק רובוטי לבין שואב אבק רגיל, מה גם שקיימים נתונים טכניים שונים לשואב עם או בלי פעולה ציקלונית. הפתרון הוא בדרך כלל לקרוא את הנחיות היצרן ולהקפיד עליהן על מנת לנקות את השואב ואת הפילטר.

ניקיון של השואב מתחיל בפירוק של הפילטר ובשטיפה שלו במים. אם מדובר בשואב אבק רובוטי, יש לוודא שהפילטר התייבש לחלוטין על מנת למנוע קצר. כמו כן, בשואבי אבק ידניים או אלחוטיים ניתן לפרק את המרכיבים הקטנים כדי לנקות אותם בנפרד.

מטאטא ומגב: המוצרים הקטנים שעושים הבדל גדול

גם המכשירים הבסיסיים כמו המטאטא והמגב דורשים מכם תשומת לב מסוימת אחת לכמה חודשים. אם תסירו את הלכלוך מהשערות של המטאטא תוכלו לשפר את היעילות שלו, בעוד שטיפה של המגב במים נקיים תאפשר לו לגרוף טוב יותר את השאריות במטבח ובסלון.

למרות שמדובר במוצרים זולים שאותם אפשר להחליף בהוצאה של כמה עשרות שקלים בלבד, כדאי עדיין לנקות את המטאטא והמגב על מנת להשיג הבדל גדול בביצועים.1
נגישות