איזה סופר הכי זול ואיפה תצאו פראיירים? הציצו בהשוואת המחירים ותחסכו
איזה סופר הכי זול

איזה סופר הכי זול ואיפה תצאו פראיירים? השוואת המחירים שכדאי לראות

איזה סופר הכי זול? אם לא בא לכם סתם להפסיד כסף, בדקו כאן איפה הכי זול לעשות קניות וגם מאיזה סופר הכי משתלם להזמין אונליין. פואנטה עם השוואת המחירים
אם לא מתחשק לכם לזרוק לפח כמה מאות שקלים בכל חודש, כדאי לעקוב אחרי השוואת המחירים הקבועה שמגלה לכם איזה סופר הכי זול ואיפה הכי משתלם לעשות קניות של מזון ומוצרי צריכה בסיסיים לבית. נדמה לכם שאנחנו מגזימים וסתם זורקים מספרים? ממש לא. בהשוואת המחירים של משרד הכלכלה בחודש שעבר רשת ויקטורי הייתה הכי זולה, אבל החודש יש קרב צמוד על תואר "הרשת הזולה ביותר", ורשת אחרת תפסה את הבכורה. כמובן לא פחות חשוב שתדעו מאיזו רשת להתרחק…

בין הרשת הכי יקרה (אלונית) לבין הרשתות הכי זולות (רמי לוי ומגה מרקט) מפרידים 224 שקל, וכאמור – מדובר בדיוק באותם מוצרים.

ההשוואה כוללת בכל חודש סל מוצרים קבוע של כ-67 מוצרים בסיסיים ופופולריים, כולל מזון, חומרי ניקוי ועוד. עיון בהשוואה יסייע לכם לקבל החלטה באיזו רשת לקנות. אם אתם לא יכולים להגיע לעשות קניות בסופר הכי זול, עדיין כדי שתוודאו שאתם לא מאלה שקונים דווקא באחת מרשתות המזון היקרות.

מבצעים

רמי לוי או מגה מרקט – מי הרשת הזולה?

אז איזה סופר הכי זול? התשובה לא תפתיע אתכם. רמי לוי מככב, וגוזל את התואר מרשת ויקטורי. למעשה, יש רשת אחת שזולה ממנו בשני שקלים – אבל מדובר ברשת מגה מרקט שיש לה שני סניפים בלבד (ברעננה ובנתניה), כך שזה לא רלוונטי לרוב הצרכנים בארץ.

לפי ההשוואה, גם האתר של רמי לוי באינטרנט מציע את המחיר הזול ביותר, אבל כמו בכל אתר, יש להוסיף דמי משלוח של כ-30 שקל.

איזה סופר הכי זול בהשוואת משרד הכלכלה?

השוואת מחירי רשתות מזון, משרד הכלכלה, פברואר 2021

 

ומה עם שופרסל דיל? למרות התדמית, שופרסל דיל היא לא הרשת הכי זולה בארץ. למעשה, מי שקונה בשופרסל דיל משלם כמעט 50 שקל יותר ממי שקונה ברמי לוי.

בכלל, כדאי לשים לב שבין הרשתות שנתפסות כזולות יש פער מחירים של יותר ממ-100 שקל(!).

איזה סופר הכי זול מבין רשתות המזון הזולות? בדיקת משרד הכלכלה

 

הרשתות היקרות – אלונית ופרש מרקט

אז איפה תצאו פראיירים ומאיזו רשתות מזון כדאי להתרחק?

הרשתות היקרות ביותר הן אלונית ופרש מרקט – שם בלי להתבלבל גובים יותר מ-1000 שקל על אותם מוצרים שאצל רמי לוי עולים כ-830 שקל. העובדה שלקוחות "אלונית" במושבים ובקיבוצים הם אלה שמשלמים הכי הרבה בארץ היא מרתיחה. מדובר במקרים רבים בקהל שבוי שאין לו אפשרות לקנות במקום אחר.

גם מי שמזמין מהאתר של מגה אונליין משלם הרב מאוד בהשוואה לכל אתר אחר.

שימו לב גם שהמחיר בחנויות כמו חצי חינם או "זול ובגדול" גבוה יותר מהממוצע. אל תתלהבו מרשתות שמשלבות את המלה "חינם", "זול" או "מחסנים"…

איזה סופר הכי זול בהזמנה באינטרנט?

תקופת הקורונה גרמה להרבה מאוד ישראלים לעבור להזמנה באינטרנט. הסיבות מגוונות – החל מהחשש להידבק, דרך הסגר המרתיע ועד תקופות בידוד ממושכות.

פרסום לעסקים

 

שימו לב, יש פער עצום גם כשמזמינים אונליין – כאשר מי שמזמין ממגה אונליין פשוט משלם ביוקר בלי שום סיבה. רמי לוי גובה על סל המוצרים שנבדק 834 ש"ח, ואילו מגה גובה 975 ש"ח על אותם מוצרים בדיוק! רמי לוי אונליין יותר זול באופן משמעותי גם משופרסל אונליין, למרות ששופרסל הורידה מחירים באתר בחודש האחרון.

איזה סופר הכי זול באיטנרנט? פברואר 2021, בדיקת משרד הכלכלה

הסופר הכי זול באינטרנט

 

לכל המחירים בטבלה זכרו להוסיף דמי משלוח של כ-30 ש"ח כדי לקבל תמונת מצב מדויקת על ההוצאה הסופית.

איזה סופר הכי זול? משרד הכלכלה בודק מדצמבר 2018

הסל שבודק משרד הכלכלה הוא סל קבוע שכולל 68 מוצרים בסיסיים ופופולריים שאפשר למצוא בכל בית ישראלי – כמו ירקות, פירות, עוף, מוצרי ניקוי, מוצרי היגיינה ועוד.

כל הרשתות יודעות שהמוצרים האלה נמצאים במעקב מחירים, אבל כמו שאפשר לראות, זה לא מפריע לחלק מהן למכור את המוצרים ביוקר. הרשתות שנבדקות הן  הרשתות הגדולות בארץ, כמו שופרסל, רמי לוי, ויקטורי, יוחננוף, יינות ביתן, פרש מרקט, חצי חינם, מגה ועוד.

ההשוואה חשובה מפני שהיא מתקיימת כבר כשנתיים וחצי ומאפשרת לראות מגמה.

כפי שדיווחנו כאן באתר פואנטה חדשות צרכנות בחודש דצמבר 2018, במשרד הכלכלה רואים במדידה קבועה דרך להפעיל לחץ על רשתות השיווק לא להעלות מחירים. בחינת הסל הקבוע של משרד הכלכלה מגלה שלפחות לגבי אותם מוצרים קבועים, המחירים אכן לא עלו ואף ירדו.

המוצרים שנכללים בסל הם לא מוצרים אקראיים אלא נבחרו בקפידה בהתאם לשלושה קריטריונים:

  • משקלם היחסי ב"סקר הוצאות משקי הבית" המבוצע על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.
  • השוני בין צריכת מוצרי הבסיס בקרב בעלי הכנסות שונות בישראל.
  • מוצרים שנמכרים לאורך כל עונות השנה.

איך תוזילו את הקניות בסופר?

לפני מספר חודשים פרסמנו כאן באתר פואנטה חדשות צרכנות השוואת מחירים מעניינת שהתמקדה במותג הפרטי של הרשתות הגדולות. מטרת ההשוואה הייתה לבדוק אם המותג הפרטי זול יותר מהמותג המוביל.

לשם הדוגמה ועל רקע קדחת הניקיונות סביב הקורונה וחג הפסח, התמקדנו בחומרי ניקוי. בדקנו כמה עולים מוצרים כמו אקונומיקה או טבליות למדיח של סנו ושל מותגי ניקיון מובילים, לעומת המותג הפרטי של רמי לוי, שופרסל וסופר-פארם.

התוצאות היו חד משמעיות – המותג הפרטי זול יותר, ולעתים מדובר בפער של עשרות אחוזים.

כדי לראות את המחירים, היכנסו לכתבה פואנטה עם השוואת מחירי מוצרי ניקיון שתחסוך לכם כסף.

 

היה לכם מעניין? תעשו לנו לייק כאן למטה. זה קל! 

אל תשמרו את הכתבה לעצמכם… תהיו חברים, שתפו את הכתבה.

קראו עוד חדשות צרכנות באתר פואנטה

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות