יום הקולנוע: כרטיסים לסרט ב-10 שקלים? לא ממש

יום הקולנוע: כרטיסים לסרט ב-10 שקלים? לא ממש

אם תרצו להבטיח את מקומכם בקולנוע, לא באמת תוכלו לקנות כרטיס לסרט ב-10 שקלים ביום הקולנוע. בכל זאת, מה שווה לראות ואיך קונים כרטיס לסרט בהנחה כל השנה?

מה יותר מפתה מכרטיס לסרט ב-10 שקלים? אין ספק שזה מחיר שווה במיוחד, וזה אכן הרעיון ביום הקולנוע. אלא שבפועל – מעט מאוד ישראלים באמת קונים כרטיס ב-10 שקלים, פשוט משום שהם לא לוקחים סיכון שלא יישארו כרטיסים ולכן מזמינים באינטרנט. כזכור, הזמנה באינטרנט כרוכה בעמלה, ולא סתם עמלה – אלא עמלה גבוהה שנעה בין כ-4 ל-5 שקל לכל כרטיס.

כך, זוג שהולך לסרט ביום הקולנוע ומסתכן ברכישת כרטיסים בקופה ביום הכי עמוס בשנה, אמנם ישלם 20 שקל לשני כרטיסים, אבל אם הוא מזמין את אותו זוג כרטיסים באינטרנט כדי לא להסתכן, הוא כבר משלם כ-30 שקל. הפער הזה הולך וגדל ככל שמזמינים יותר כרטיסים, משום שכזכור, העמלה נגבית על כל כרטיס בנפרד, ולא על ההזמנה.

סינמה סיטי יס פלאנט, הוט סינמה מובילנד
2 כרטיסים בקופה  20 20 20
2 כרטיסים באינטרנט 27.80 28 29
4 כרטיסים בקופה 40 40 40
4 כרטיסים באינטרנט 55.60 56 58

כך טורפדה החקיקה לביטול עמלת ההזמנה באינטרנט

כזכור, נעשו כמה וכמה ניסיונות לאורך השנים לבטל את עמלת ההזמנה באינטרנט – עמלה שהיא כמובן דרך להוציא עוד כסף מהצרכנים, למרות שבפועל היא דווקא חוסכת לבתי הקולנוע כוח אדם ומקצרת את התור בקופה.

מי שניסה להוביל כמה הצעות חוק לאורך השנים היה חבר הכנסת לשעבר מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) וחברת הכנסת תמר זנדברג (מרצ). אחד הדיונים הסוערים בנושא התקיים בוועדת הכלכלה בפברואר 2018. באותו דיון עלתה הצעת פשרה הזויה על-ידי מנהלת השיווק של יס פלנט, ליעד קרימברג, כשהיא מקבלת גיבוי גם מנציגי הסינמה סיטי: הזמנה באינטרנט תתאפשר ללא תשלום – אך בלי מקומות מסומנים. מי שירצה לשמור מקום – ישלם עמלה גם באינטרנט וגם בקופות.

כמובן שהצעה זו לא אושרה, אבל הלחץ שהפעילו בעלי בתי הקולנוע עבד – והזמנה באינטרנט עדיין כרוכה בעמלה לא מבוטלת.

יום הקולנוע – מה שווה לראות?

יום הקולנוע מגיע בדיוק כאשר שני סרטים מדוברים עולים אל האקרנים: "לשבור את הקרח 2" ו"האירי". מלבדם, יש כמובן כמה וכמה סרטים אחרים שזו הזדמנות מצוינת לצפות בהם.

האירי

נקדים ונאמר שאם אתם מנויי נטפליקס, בעוד מספר ימים תוכלו לראות את הסרט הזה בנטפליקס. מדובר בסרט מקורי של חברת הסטרימינג, אשר חברו ליצירתו גדולי תעשיית הקולנוע: מרטין סקורסזה, אל פצ'ינו ורוברט דה נירו.

הסרט מתמקד בסיפורו של רוצח שכיר בשירות המאפיה, ודרכו מספר את סיפורה של אמריקה כולה מאז מלחמת העולם השנייה.
כדאי להביא בחשבון שאורכו שלוש וחצי שעות.

לשבור את הקרח 2

אם אתם כבר כמה שנים מזמזמים את Let it Go, סוף סוף מגיע סרט ההמשך "לשבור את הקרח 2". דיסני כמובן יודעת היטב לנצל הצלחות, ובסרט הזה מפגישה את הצופים עם אותן דמויות – אנה אלזה, אולף וכריסטוף, כשהן מתמודדות עם אתגרים חדשים. האם כוחות הקסם העוצמתיים של אלזה יעמדו במבחן?

בשורות טובות

אם חשקה נפשכם דווקא בסרט ישראלי, "בשורות טובות" בכיכובם של נלי תגר ורועי אסף יעשה את העבודה. הסרט נוגע בנושא שלא אוהבים לדבר עליו – ועושה זאת היטב. בנרכזו עומדים לירן וטלי, זוג בשנות השלושים לחייהם, החולמים להביא יחד ילד לעולם, ומתבשרים יום אחד שיצטרכו לשם כך לעבור טיפולי פוריות. הצופים מקבלים הצצה לקשיים הפיזיים והנפשיים הנלווים לכך, הלחצים המשפחתיים והאתגר לזוגיות.

יש עוד רשימה ארוכה של סרטים, כמובן, וכדאי לבדוק בבית הקולנוע הקרוב לביתכם אילו מהם מציגים.

איך משיגים כרטיס לסרט בהנחה?

כידוע, בילוי בסרט הוא בדרך כלל בילוי יקר, ומשפחה של 5 נפשות נפרדת בקלות מכ-250 שקל בבילוי כזה.

כאן בפואנטה פרסמנו לאחרונה כתבה נרחבת על הדרכים השונות לא לשלם מחיר מלא לסרט, ויש כאלה. למעשה, הסקירה מראה כי מי שלא יהיה ספונטני, בהחלט יוכל למצוא כרטיס לסרט בהנחה.

כדי לראות את כל השיטות – היכנסו לכתבה "בילוי בקולנוע זה עסק יקר – כך תשיגו כרטיסים לסרט בהנחה".

פואנטה

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות