השוואת מחירי גז: כך תדעו כמה עולה בלון גז בחברות השונות ותחסכו בהוצאות

השוואת מחירי גז: כך תדעו כמה עולה בלון גז בחברות השונות ותחסכו בהוצאות

חברות הגז הגדולות – אמישראגז, סופרגז, פזגז ודורגז – חולשות על הענף וגובות כולן מחירים גבוהים יותר מאשר החברות הקטנות. היכנסו למנוע ההשוואה הסודי, בצעו השוואה של מחירי גז וחסכו הרבה כסף
השוואת מחירי גז היא צעד צרכני מתבקש, אבל מה קורה אחר כך? אם אתם מנסים לעבור לחברת גז אחרת, אבל נתקלים בקשיים מכוונים שמערימה חברת הגז הננטשת – בקרוב התנהלות בריונית כזו תגרור קנס כספי על החברה.

בשבוע שעבר אישרה ועדת הכלכלה לקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק שלפיה ספק גז שיכביד על הצרכנים להחליפו – צפוי לעיצום כספי בסך 25,000 שקל.

סמכויות האכיפה והפיקוח נמצאות בידי מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה והמים, כשהסיבה לחקיקה היא הבריונות של חברת הגז הגדולות – שיצרו מצב של מחירים גבוהים וקושי לעבור מחברה לחברה.

 

לפי ההצעה, ספק שיציע הטבות בניגוד לחוק צפוי גם הוא לעיצום כספי בסך 25,000 שקל בגין כל הפרה כלפי כל צרכן. הכוונה גם לספק שלא יעמוד בכללי שקיפות המידע בחשבונית, בהתאם לרפורמת הגז שאישרה הוועדה במסגרת חוק ההסדרים.

מן הסתם, חברות הגז התנגדו לגובה העיצומים, מה שמעיד על כך שיש להן סיבה טובה לחשוש. למרבה השמחה, התנגדותן לא התקבלה על ידי יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני).

השוואת מחירי גז: כך תשוו בין אמישרגז, פזגז, דור גז וסופרגז לבין החברות האחרות

הישראלים לא אוהבים להרגיש ש"דופקים אותם", אבל למרבה הצער, בתחומים רבים, כולל תחום הגז הביתי, התחרות חלשה והצרכנים משלמים לשווא ביוקר.

קבלו עדכונים חמים בטלגרם של פואנטה >

באתר של משרד האנרגיה והמים מסתתר מחשבון שמעטים מכירים – ממש מחשבון סודי – ומי שינצל אותו יוכל לחסוך מאות שקלים ואפילו אלפי שקלים בשנה.

המחשבון מאפשר להזין את היישוב שאתם גרים ואת סוג השירות שאתם צריכים (מיכל גז לבית פרטי, מיכלי גז לבניין מגורים ועוד) – ולקבל השוואה של כל הספקים שעובדים באזור.

הפערים עצומים – בעיקר בין חברות הגז הגדולות לקטנות. מי שיבדוק כמה עולה בלון גז יכול למצוא פערים עצומים.

דוגמאות לפערים במחירים. כמה עולה בלון גז?

השוואת עלות דו חודשית לגז ביתי במיכלים בבניין בתל אביב 2השוואת עלות דו חודשית לגז ביתי במיכלי גז בבניין בתל אביב

השוואת עלויות בלון גז פרטיהשוואת עלויות של בלון גז פרטי. פערים גדולים

מדובר במחשבון שימושי מאוד שמספק כל פילוח אפשרי – הן לפי מקום מגורים, הן לפי גודל המיכל, הן לפי סוג אספקת הגז והן לפי ההוצאה המשוקללת, כלומר, כמה עולה רק הגז וכמה עולה השירות כולל דמי התקנה, דמי שימוש קבועים וכולי.

פז גז או אמישראגז? דור גז או סופר גז? אף אחת מהן

אחת ההשוואות שאפשר לעשות באמצעות מנוע ההשוואה היא בין מחירי החברות בערים השונות.

התמונה העולה היא שיש שונות רבה, כך שאם למשל הייתם לקוחות של פז גז בירושלים ועברתם לתל אביב – כנראה שתשלמו על אותו מוצר יותר כסף.

השוואת פז גז ביישובים שוניםהשוואת מחירי גז של פז גז ביישובים שונים

המשמעות היא כמובן שכדאי להיות עירניים וחשוב להתמקח.

מומלץ להיכנס למחשבון, לבדוק ולא להתעצל לעבור לספק זול יותר.

כתובת המחשבון :http://energy.gov.il/Subjects/CookingGas/Pages/GxmsMniGasPrices2.aspx

קראו עוד כתבות מעניינות באתר פואנטה:

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 2

  1. ואיפה הדרום(באר שבע )-כנראה שפה זה שוק שחור והמחירים לא מעניינים אף אחד,אופקים-אין על מה לדבר (לפי הטבלא 0 ש"ח-?)

נגישות