השוואת מחירי גז: כך תדעו כמה יעלה לכם הגז בחברות השונות – ותחסכו בהוצאות

השוואת מחירי גז: כך תדעו כמה באמת אמור לעלות לכם גז ותחסכו בהוצאות

אם אתם לקוחות של חברות הגז הגדולות – אמישראגז, סופרגז, פזגז ודורגז, ייתכן שאתם משלמים יותר מדי. כמה עולה בלון גז או מיכל גז? היכנסו למנוע ההשוואה הסודי ובצעו השוואה של מחירי גז

כמה עולה בלון גז

 

השוואת מחירי גז היא צעד צרכני מתבקש, אבל הצרכנים הישראלים לא תמיד יודעים שיש הבדלים בין חברות הגז. כשהם תוהים כמה עולה גז, הם סבורים שיש רק תשובה אחת – אבל זה ממש לא נכון. מי שמשקיע אפילו כמה דקות בהשוואת מחיר בלון גז בחברות הגז השונות יכול לחסוך כסף, הרבה כסף. מדובר בפערי מחירים גדולים, במיוחד בין חברות הגז הגדולות לבין החברות הקטנות.

השוואת מחירי גז: כך תשוו בין אמישרגז, פזגז, דור גז וסופרגז לבין החברות האחרות

הישראלים לא אוהבים להרגיש ש"דופקים אותם", אבל למרבה הצער, בתחומים רבים, כולל תחום הגז הביתי, התחרות חלשה והצרכנים משלמים לשווא ביוקר.

פואנטה בטלגרם

באתר של משרד האנרגיה והמים מסתתר מחשבון שמעטים מכירים – ממש מחשבון סודי – ומי שינצל אותו יוכל לחסוך מאות שקלים ואפילו אלפי שקלים בשנה.

המחשבון מאפשר להזין את היישוב שאתם גרים ואת סוג השירות שאתם צריכים (מיכל גז לבית פרטי, מיכלי גז לבניין מגורים ועוד) – ולקבל השוואה של כל הספקים שעובדים באזור.

הפערים עצומים – בעיקר בין חברות הגז הגדולות לקטנות. מי שיבדוק כמה עולה בלון גז יכול למצוא פערים עצומים.

דוגמאות לפערים במחירים. כמה עולה בלון גז?

השוואת עלות דו-חודשית למיכל גז פרטי של 48 ליטר בתל אביב

השוואת עלות דו-חודשית למרכזיית מיכלים בבניין בחיפה

 

כפי שאפשר לראות, מדובר במחשבון שימושי מאוד שמספק כל פילוח אפשרי – הן לפי מקום מגורים, הן לפי גודל המיכל, הן לפי סוג אספקת הגז והן לפי ההוצאה המשוקללת, כלומר, כמה עולה רק הגז וכמה עולה השירות כולל דמי התקנה, דמי שימוש קבועים וכולי.

פזגז או אמישראגז? דור גז או סופר גז? אף אחת מהן

אחת ההשוואות שאפשר לעשות באמצעות מנוע השוואת מחירי גז היא בין מחירי החברות בערים השונות. מי שיבדוק כמה עולה בלון גז של אותה חברה בין ערים שונות יגלה פערים מרתיחים.

כך למשל, בעוד שלקוחות אמישראגז משלמים באפרת כ-103 ש"ח, לקוחות אמישראגז באלקנה משלמים פי שניים – כ-208 ש"ח! בעוד שלקוחות פזגז במבשרת ציון משלמים כ-115 ש"ח, לקוחות פזגז במגדל העמק משלמים כ-190 ש"ח!

התמונה העולה היא שיש שונות רבה, כך שאם למשל הייתם לקוחות של פז גז בירושלים ועברתם לתל אביב – כנראה שתשלמו על אותו מוצר יותר כסף.

השוואת מחירי גז של אמישראגז ביישובים שונים בארץ

השוואת מחירי פזגז ביישובים שונים בארץ

השוואת מחירי גז של סופרגז ביישובים שונים בארץ

 

המשמעות היא כמובן שכדאי להיות עירניים וחשוב להתמקח.

מומלץ להיכנס למחשבון, לבדוק ולא להתעצל לעבור לספק זול יותר.

כתובת המחשבון :http://energy.gov.il/Subjects/CookingGas/Pages/GxmsMniGasPrices2.aspx

אל תחששו לעבור חברה לאחר ביצוע השוואת מחירי גז

אם אתם מנסים לעבור לחברת גז אחרת, אבל נתקלים בקשיים מכוונים שמערימה חברת הגז הננטשת – דעו שזה לא תקין, והתנהלות בריונית כזו יכולה לגרור קנס כספי על החברה.

בשנת 2017 הכנסת אישרה הצעת חוק שלפיה ספק גז שיכביד על הצרכנים להחליפו, יחטוף עיצום כספי בסך 25,000 שקל.

סמכויות האכיפה והפיקוח נמצאות בידי מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה והמים, כשהסיבה לחקיקה היא הבריונות של חברת הגז הגדולות – שיצרו מצב של מחירים גבוהים וקושי לעבור מחברה לחברה.

ספק שיציע הטבות בניגוד לחוק צפוי גם הוא לעיצום כספי בסך 25,000 שקל בגין כל הפרה כלפי כל צרכן. הכוונה גם לספק שלא יעמוד בכללי שקיפות המידע בחשבונית, בהתאם לרפורמת הגז שאישרה הוועדה במסגרת חוק ההסדרים.

מן הסתם, חברות הגז התנגדו בתקופת הדיונים בכנסת לגובה העיצומים, מה שהעיד על כך שהייתה להן סיבה טובה לחשוש. למרבה השמחה, התנגדותן לא התקבלה על ידי יו"ר ועדת הכלכלה באותה עת, ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני). החוק קיים וכדאי להשתמש בו בעת הצורך.

חברות הגז כבר נקנסו בשל התנהגות בריונית שפגעה בתחרות. כך למשל, בשנת 2017 משרד האנרגיה הודיע כי פזגז תיקנס ב-700,000 שקל משום שמנעה מעבר של צרכנים ברמלה לחברה אחרת.

היה לכם מעניין? לחצו כאן ופרגנו לנו בלייק. זה קל… 

קראו עוד חדשות צרכנות באתר פואנטה
דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...

מעוניינים לפרסם בפואנטה?
השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]   
  מאמרים אחרונים
  תגובות: 2

  1. ואיפה הדרום(באר שבע )-כנראה שפה זה שוק שחור והמחירים לא מעניינים אף אחד,אופקים-אין על מה לדבר (לפי הטבלא 0 ש"ח-?)

  נגישות