איזה סופר הכי זול ומה פער המחירים בין רמי לוי למגה בעיר? השוואת סלי הצריכה - פואנטה

איזה סופר הכי זול ומה פער המחירים בין רמי לוי למגה בעיר? השוואת סלי הצריכה

אם אתם לא מעוניינים לזרוק לפח 800 שקל בחודש, כדאי שתעיינו בנתוני השוואת מחירי רשתות המזון, שכוללת סל צריכה קבוע שהוגדר ע"י משרד הכלכלה

חנות רמי לוי

תוצאות השוואת סלי המזון של המועצה לצרכנות לא תפתיע אתכם – רשת רמי לוי הייתה רשת המזון הזולה ביותר גם בינואר 2019. אם אתם נוהגים לקנות במגה בעיר, כדאי שתדעו שבשבועות האחרונים היא הייתה רשת המזון היקרה ביותר עבור אותו סל. במספרים, מדובר בפער עצום של 22% בין שתי הרשתות הללו, כאשר רמי לוי גובה עבורו 871 שקל, ואילו מגה בעיר 1,063 שקל – כלומר, 192 שקל!

רגע לפני סוף השבוע, יש בהשוואה עוד כמה נתונים שיכולים להשפיע על ההחלטה שלכם היכן לבצע את הקנייה השבועית. בהנחה שמשק בית נוהג לבצע קנייה מסוג זה אחת לשבוע, הרי שחיסכון ממוצע של כ-200 שקל בשבוע, מצטבר ליותר מ-800 שקל בחודש.

כאן צריך לזכור שאין שום השוואה שיכולה לשקף את כל סלי הצריכה של כל אזרחי ישראל בכל אחת מרשתות המזון בכל רגע נתון. עם זאת, כפי שיפורט בהמשך, מדובר בסל צריכה רחב שהשוואה עקבית שלו מאפשרת לצרכנים לקבל אינדקציה חשובה לגבי מגמות המחירים.

בושם במבצע

בהשוואה ניתן לראות שרמי לוי לא רק זול משמעותית מהרשת היקרה בבדיקה, אלא מכל רשתות המזון שנבדקו. למעשה, הוא היחיד שבו מחיר הסל היה נמוך מ-900 שקל.

המחיר הממוצע של הסל שנבדק עמד על 962 שקל. הצצה למחירים ברשתות האחרות מגלה בצד היקר של המחירים את שופרסל שלי, שמחיר הסל בה חוצה את ה-1000 שקל. גם סטופ מרקט, קינג סטור וסופר ברקת יקרות יותר מהממוצע. בצד הזול של הרשימה נמצאות רשת ויקטורי, סאלח דבאח, יוחננוף, יינות ביתן ועוד.כפי שפורסם בפואנטה, מדובר בהשוואת מחירים בין רשתות המזון שכוללת סל צריכה קבוע של 68 מוצרים אשר משרד הכלכלה והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה הגדירו. הבדיקה מתבצעת ע"י המועצה לצרכנות בעזרת אפליקציית פרייסז.

 

שופרסל דיל רשת זולה? לא ממש

יש לא מעט רשתות שנוהגות להציג את עצמן כרשתות מזון זולות, אבל האם הן באמת כאלה? לא תמיד. אחת הרשתות האלה היא "חצי חינם" – אשר משמה אפשר אולי לחשוב בטעות שהיא רשת זולה. ההשוואה מגלה שזה ממש לא המצב, ואפילו להפך.

הניגוד בין התדמית למציאות בולט במיוחד בשופרסל דיל ובשופרסל דיל אקסטרה – אשר שמן מרמז על מחירי מציאה. בפועל – שתי הרשתות הללו, השייכות כמובן לשופרסל, יקרות יותר מהממוצע, ויקרות משמעותית מרמי לוי.

מי מבין רשתות המזון המוזלות באמת זולה?

הצצה אל רשתות המזון המוזלות מאפשרת לקבל החלטה מושכלת בקרב צרכנים שיש באזור מגוריהם סניפים של רשתות אלה.

במקום השני, אחרי רמי לוי בפער ניכר, נמצאת רשת ויקטורי, ואחריה בפער של כ-55 שקלים מרמי לוי, נמצאת יוחננוף.

פער המחירים בין הרשת היקרה לזולה ברשתות המוזלות עומד על כ-12%.

השוואת סל מחירים קבוע של משרד הכלכלה, בשקלים, מחיר ממוצע בינואר 2019

מה מטרת הבדיקה של סל מוצרים קבוע?

כאמור, השוואת מחירים זו היא השוואה קבועה שיזמו משרד הכלכלה והלמ"ס. מטרת הבדיקה היא לבדוק מגמות של עליית מחירים וירידת מחירים, ולחולל תחרות בין הרשתות. הסל כולל מוצרים שמשקפים צריכה אופיינית של משק בית: חלב ומוצריו, לחם, מוצרי בשר ודגים, מזון יבש, פירות וירקות ומוצרי טואלטיקה וניקיון. לפי נתוני משרד הכלכלה, סל זה מהווה כ-45% מסך ההוצאה הממוצעת של משקי הבית.

רשתות המזון שנכללו בהשוואה הנן הרשתות המוגדרות קמעונאי גדול לפי חוק המזון ושיעור מוצרי הסל הנמכרים בהן גדול מ-80%.דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות