כרטיס מקס בק מבטיח החזר כספי על כל קנייה בכל מקום. אבל כמה באמת תקבלו?

כרטיס מקס בק מבטיח החזר כספי על כל קנייה בכל מקום. אבל כמה באמת תקבלו?

מקס בק (MaxBACK) נשמע כמו כרטיס אשראי אידיאלי. לכאורה, אנחנו קונים, משלמים חשבונות ומקבלים "כסף חזרה בכל קנייה". אבל כמה באמת תקבלו? ובאילו תנאים?

כרטיס maxback

אם צפיתם בפרסומת לכרטיס מקס בק, מן הסתם קיבלתם רושם ששווה לכם להנפיק מיד כרטיס maxBACK שמחזיר לכם כסף. אחרי הכול, מה יותר משתלם מ"הכרטיס שמחזיר לכם כסף בכל קנייה, בכל מקום", אפילו על תשלום ארנונה וחשמל? מעבר למסר המשכנע, חברת האשראי מקס (MAX) משקיעה הרבה בפרסומות מצחיקות עם הפרזנטורים המעולים שלה – שחר חסון, קרן מור ויואב סגל.

היא מחדירה בקמפיינים שלה את המושגים מקס פייבק ומקס קאשבק באופן אינטנסיבי, וקל להתפתות ולחשוב שזה אכן הכרטיס המשתלם ביותר לבצע בו עסקאות, משום שהכסף חוזר בחלקו אל הלקוח.


על פניו, אפשר להניח שאם יש לכם חשבון חשמל של 2000 שקל ומובטח לכם החזר כספי של אחוז, תוכלו לשלם בכרטיס מקס בק ולקבל חזרה 20 שקל. זה לא כך.

כאן באתר פואנטה אנחנו תמיד בודקים את האותיות הקטנות, וגם הפעם עשינו זאת.

מקס בק

איזה החזר כספי תקבלו בכרטיס מקס בק?

כאמור, הרושם מהניסוח "החזר כספי על כל קנייה בכל מקום" הוא שבכל פעם שתקנו משהו ותשלמו בכרטיס maxBack, תקבלו כסף חזרה. אז זהו שלא. ההחזר הכספי על קניות ב-מקס בק הוא לא החזר כספי, בטח לא החזר בכסף מזומן. המונח מקס קאשבק כלל לא רלבנטי כאן – כי התרגום של המילה "קאש" הוא "מזומן", וכסף מזומן לא תראו כאן.

כרטיס מקס בק הוא "כרטיס שמחזיר לכם כסף בכל קנייה" בצורה של צבירת נקודות – שמטרתן לצבור מספיק כסף לקנייה נוספת.

במילים אחרות, זה לא שאם אתם מבצעים עסקה של 500 שקל, חברת MAX תיתן לכם זיכוי של 5 שקלים כך שתשלמו פחות. אם תשלמו ב-maxBACK, תקבלו נקודות.

מקס בק – כמה כסף תקבלו עבור כל קנייה?

הלכתם לאיבוד עם מילים מפתות כמו "מקס פייבק"?

ההבטחה של חברת האשראי מקס היא שכרטיס maxBACK מחזיר אחוז משווי הקניות. גם כאן זה לא מדויק.

קודם כל, צריך להבחין בין הצבירה שתקבלו על קניות לבין הצבירה שתקבלו על תשלומים למוסדות, כמו תשלום לחברת חשמל או תשלום ארנונה. על תשלום חשבונות צוברים פחות מאשר על שופינג.

פואנטה בטלגרם

שנית, צריך להבחין בין השנה הראשונה לשנייה. במקס ממש רוצים לשכנע אתכם שהכרטיס משתלם, אז מבטיחים הטבות לשנה הראשונה, אשר משתנות בשנה השנייה. הנה הפרטים:

בשנה הראשונה מהשנה השנייה
כמה שווה כל שקל שאתם משלמים על קניות 1 ש"ח = 1 נקודה 1 ש"ח = 0.75 נקודות
כמה נקודות תקבלו על קניות ב-1000 שקל 1000 ש"ח = 10 נקודות 1000 שח = 7.5 נקודות
כמה שווה כל שקל שאתם משלמים על תשלומים 1 ש"ח =0.5 נקודה 1 ש"ח = 0.375 נקודות
כמה נקודות תקבלו על תשלום חשמל/ארנונה של 1000 שקל 1000 ש"ח = 5 נקודות 1000 שח = 3.75 נקודות

 

כרטיס מקס בק (maxBACK) – רוצים להמיר את הנקודות? יש מינימום

רק כאשר תגיעו ל-75 נקודות, תוכלו לממש את הנקודות.

ויש גם מקסימום

אחת ההגבלות הכי משמעותיות בכרטיס מקס בק היא שיש רף מקסימלי למימוש הנקודות.

זאת אומרת, לא חשוב כמה כסף תוציאו באמצעות הכרטיס, תוכלו לקבל חזרה נקודות בשווי של 2000 שקל לכל היותר בשנה – ו-6000 שקל לכל היותר לכל אורך השנים שאתם משתמשים בכרטיס.

איך מממשים את הנקודות?

את הנקודות שאתם צוברים אפשר לממש רק באמצעות giftcard דיגיטלי. תצטרכו להוריד את אפליקציית mygift מבית max כדי לממש אותן.

אז איפה אפשר לממש את ההחזר הכספי של מקס בק?

כאמור, הבטיחו לכם החזר כספי על כל קנייה בכל מקום, וכבר הבנו שלא מדובר ממש בהחזר כספי. אלה נקודות שאותן אפשר לממש רק אם הגעתם למינימום של 75 ש"ח. המימוש מתאפשר רק בחנויות וברשתות מסוימות. אפשר לממש אותן גם באתרי טרמינל X ומגה ספורט.

אז אמנם מדובר במבחר גדול מאוד של רשתות, אבל עדיין אי אפשר לומר שמדובר בהחזר כספי בכל מקום.

את רשימת החנויות אפשר למצוא באתר MAX.

האם אפשר לקנות בנקודות הכול?

לא. כאמור, המימוש מוגבל לרשתות מסוימות – והרשתות עצמן מערימות עוד הגבלות. הנה דוגמאות:

  • דלתא, כיתן, סקוני, H&O: לא כולל הנחות מועדון.
  • שקם אלקטריק: לא כולל מוצרים ממחלקות סלולר וטכנולוגיה. ניתן לרכוש באמצעות הכרטיס עד 1,000 ש"ח.
  • המשביר לצרכן: ללא הנחות מועדון. לא כולל מוצרי חשמל, מוצרי זכיינים, מזון לתינוקות, תרופות מרשם וחיתולים.
  • סטימצקי: לא כולל מוצרים במחירי מבצע, ספרי לימוד, כתבי עת, עיתונים, מוצרים אלקטרונים ודיגיטליים.
  • מגה ספורט: אין כפל מבצעים והנחות.
  • דפנה לוינסון: ללא מבצעי מועדון VIP ומבצעי סוף עונה. אין כפל מבצעים והטבות באתר הסחר.

מגבלות נוספות בכרטיס מקס בק

כדאי שתכירו עוד כמה הסתייגויות לגבי ההחזר הכספי במקסבק:

  • זמן המתנה: לא ניתן להמיר את הנקודות בחודש הראשון. למעשה, לא ניתן להמיר את הנקודות לפני מועד החיוב השני בכרטיס ממועד הפעלתו. כך, אם הצטרפתם לכרטיס מקסבק ב-20 בינואר למשל והחיוב הראשון היה רק ב-10 בפברואר, תוכלו להמיר את הנקודות רק אחרי 10 באפריל.
  • פטור מדמי כרטיס: למשך 12 החודשים הראשונים ממועד הנפקת הכרטיס, וכל עוד הכרטיס משויך למועדון maxBack. בתום הטבת הפטור מדמי כרטיס, ייגבו דמי כרטיס של כ-20 ש"ח בחודש לכרטיס פלטינה וכ-16 ש"ח בחודש לכרטיס זהב/בינלאומי. דמי הכרטיס עשויים להשתנות מעת לעת.

בשורה התחתונה: לא החזר כספי, לא בכל קנייה ולא בכל מקום

כרטיס אשראי מקס בק מבטיח לכם החזר כספי בכל קנייה בכל מקום, אבל מה שתקבלו זה החזר בצורת זיכוי, שתוכלו לממש רק בקנייה באמצעות אפליקציית mygift, לא בכל מקום ובדרך כלל רק אם המוצר לא במבצע. המימוש אפשרי רק כעבור חודשיים בערך, רק בתנאי שצברתם מינימום 75 ש"ח. לא תוכלו לקבל יותר מ-2000 ש"ח בשנה, ולא יותר מ-6000 ש"ח לכל אורך השנים שתחזיקו בכרטיס.

קצת רקע על חברת האשראי max

התחרות בין חברות האשראי עולה מדרגה בשנה האחרונה. למי שקצת מבולבל, max היא למעשה חברת לאומי קארד לשעבר. לאחר הרפורמה בענף האשראי, בנק לאומי נאלץ למכור את לאומי-קארד והחברה עברה מיתוג מחדש ושמה הפך ל-MAX.

החברה עשתה כמה מהלכים מאז כדי למשוך אליה לקוחות:

מקס בק לא לבד. זוכרים את כרטיס SKYmax?

קצת לפני שהקורונה השביתה את עולם התיירות, חברת Max השיקה את סקיימקס – כרטיס אשראי חדשני שבו אפשר לצבור נקודות לכל חברות התעופה, בניגוד לכרטיס פליי קארד של מועדון הנוסע המתמיד של אל על. קראו את כל הפרטים בכתבה  MAX משיקה את SKYMAX: כרטיס אשראי שצובר נקודות טיסה בכל החברות.

הטבה על ביטוח רכב ללקוחות מקס

חברת max קיבלה את אישור המפקח על הביטוח להפוך לסוכנות ביטוח. הלקוחות יכולים גם לרכוש ביטוח רכב ב-Max עם הטבות מסוימות המיועדות להם.

לשלם בנייד: תשלום ללא מגע

חברת Max השיקה שירות שמאפשר לשלם בנייד לפני מספר חודשים. לשם כך כמובן יש להוריד את האפליקציה של החברה. השירות זמין בשלב זה רק למחזיקי סמארטפון עם מערכת הפעלה אנדרואיד, עד ששירות התשלומים של אפל, ApplePay, ייכנס לארץ. זאת, בדומה לשירות תשלום ANYPAY בישראכרט, שירות CALPAY בחברת כאל ושירות התשלומים בסלולרי שיש למחזיקי כרטיס האשראי של בנק לאומי. לשם כך, נדרש כרטיס אשראי של max עם יכולת תואמת. פרטים בכתבה: עכשיו גם לקוחות MAX יכולים לשלם בסלולרי. כך זה עובד.

 

היה לכם מעניין? תעשו לנו לייק כאן למטה. זה קל! 

אל תשמרו את הכתבה לעצמכם… תהיו חברים, שתפו את הכתבה.

קראו עוד חדשות צרכנות באתר פואנטה

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות