כרטיס maxBACK מבטיח החזר כספי על כל קנייה בכל מקום. מה באמת תקבלו?
כרטיס maxback

כרטיס maxBACK מבטיח החזר כספי. בדקנו את האותיות הקטנות

כרטיס maxBACK נשמע כמו כרטיס אשראי אידיאלי. אנחנו עושים קניות ומשלמים חשבונות ומקבלים "כסף חזרה בכל קנייה". כמה כסף באמת תקבלו? שווה לקרוא
אם צפיתם בפרסומת לכרטיס maxBACK, מן הסתם קיבלתם רושם ששווה לכם להנפיק מיד כרטיס מקס-בק שמחזיר לכם כסף. אחרי הכול, מה יותר משתלם מ"הכרטיס שמחזיר לכם כסף בכל קנייה, בכל מקום", אפילו על תשלום ארנונה וחשמל? מעבר למסר המשכנע, חברת האשראי מקס (MAX) משקיעה הרבה בפרסומות מצחיקות עם הפרזנטורים המעולים שלה – שחר חסון, קרן מור ויואב סגל.

על פניו, אפשר להניח שאם יש לכם חשבון חשמל של 2000 שקל ומובטח לכם החזר כספי של אחוז, תוכלו לשלם בכרטיס מקס-באק ולקבל חזרה 20 שקל. זה לא כך. כאן באתר פואנטה אנחנו תמיד בודקים את האותיות הקטנות, וגם הפעם עשינו זאת.

maxBACK

איזה החזר כספי תקבלו בכרטיס maxBACK?

כאמור, הרושם מהניסוח "החזר כספי על כל קנייה בכל מקום" הוא שבכל פעם שתקנו משהו ותשלמו בכרטיס maxBack, תקבלו כסף חזרה. אז זהו שלא. ההחזר הכספי על קניות ב-maxBACK הוא לא החזר כספי, בטח לא החזר בכסף מזומן. כרטיס maxBack הוא "כרטיס שמחזיר לכם כסף בכל קנייה" בצורה של צבירת נקודות – שמטרתן לצבור מספיק כסף לקנייה נוספת.

במילים אחרות, זה לא שאם אתם מבצעים עסקה של 500 שקל, חברת MAX תיתן לכם זיכוי של 5 שקלים כך שתשלמו פחות. אם תשלמו ב-maxBACK, תקבלו נקודות.

maxBACK – כמה כסף תקבלו עבור כל קנייה?

ההבטחה של חברת האשראי מקס היא שכרטיס maxBACK מחזיר אחוז משווי הקניות. גם כאן זה לא מדויק.

קודם כל, צריך להבחין בין הצבירה שתקבלו על קניות לבין הצבירה שתקבלו על תשלומים למוסדות, כמו תשלום לחברת חשמל או תשלום ארנונה. על תשלום חשבונות צוברים פחות מאשר על שופינג.

פואנטה בטלגרם

שנית, צריך להבחין בין השנה הראשונה לשנייה. במקס ממש רוצים לשכנע אתכם שהכרטיס משתלם, אז מבטיחים הטבות לשנה הראשונה, אשר משתנות בשנה השנייה. הנה הפרטים:

בשנה הראשונהמהשנה השנייה
כמה שווה כל שקל שאתם משלמים על קניות1 ש"ח = 1 נקודה1 ש"ח = 0.75 נקודות
כמה נקודות תקבלו על קניות ב-1000 שקל1000 ש"ח = 10 נקודות1000 שח = 7.5 נקודות
כמה שווה כל שקל שאתם משלמים על תשלומים1 ש"ח =0.5 נקודה1 ש"ח = 0.375 נקודות
כמה נקודות תקבלו על תשלום חשמל/ארנונה של 1000 שקל1000 ש"ח = 5 נקודות1000 שח = 3.75 נקודות

 

כרטיס maxBACK – רוצים להמיר את הנקודות? יש מינימום

רק כאשר תגיעו ל-75 נקודות, תוכלו לממש את הנקודות.

ויש גם מקסימום

אחת ההגבלות הכי משמעותיות בכרטיס מקס-באק היא שיש רף מקסימלי למימוש הנקודות.

זאת אומרת, לא חשוב כמה כסף תוציאו באמצעות הכרטיס, תוכלו לקבל חזרה נקודות בשווי של 2000 שקל לכל היותר בשנה – ו-6000 שקל לכל היותר לכל אורך השנים שאתם משתמשים בכרטיס.

איך מממשים את הנקודות?

את הנקודות שאתם צוברים אפשר לממש רק באמצעות giftcard דיגיטלי. תצטרכו להוריד את אפליקציית mygift מבית max כדי לממש אותן.

אז איפה אפשר לממש את ההחזר הכספי של maxBACK?

כאמור, הבטיחו לכם החזר כספי על כל קנייה בכל מקום, וכבר הבנו שלא מדובר ממש בהחזר כספי. אלה נקודות שאותן אפשר לממש רק אם הגעתם למינימום של 75 ש"ח. המימוש מתאפשר רק בחנויות וברשתות מסוימות. אפשר לממש אותן גם באתרי Terminal X ומגה ספורט.

אז אמנם מדובר במבחר גדול מאוד של רשתות, אבל עדיין אי אפשר לומר שמדובר בהחזר כספי בכל מקום.

את רשימת החנויות אפשר למצוא באתר MAX.

האם אפשר לקנות בנקודות הכול?

לא. כאמור, המימוש מוגבל לרשתות מסוימות – והרשתות עצמן מערימות עוד הגבלות. הנה דוגמאות:

  • דלתא, כיתן, סקוני, H&O: לא כולל הנחות מועדון.
  • שקם אלקטריק: לא כולל מוצרים ממחלקות סלולר וטכנולוגיה. ניתן לרכוש באמצעות הכרטיס עד 1,000 ש"ח.
  • המשביר לצרכן: ללא הנחות מועדון. לא כולל מוצרי חשמל, מוצרי זכיינים, מזון לתינוקות, תרופות מרשם וחיתולים.
  • סטימצקי: לא כולל מוצרים במחירי מבצע, ספרי לימוד, כתבי עת, עיתונים, מוצרים אלקטרונים ודיגיטליים.
  • מגה ספורט: אין כפל מבצעים והנחות.
  • דפנה לוינסון: ללא מבצעי מועדון VIP ומבצעי סוף עונה. אין כפל מבצעים והטבות באתר הסחר.

מגבלות נוספות בכרטיס maxBACK

כדאי שתכירו עוד כמה הסתייגויות לגבי ההחזר הכספי ב-maxBACK:

  • זמן המתנה: לא ניתן להמיר את הנקודות בחודש הראשון. למעשה, לא ניתן להמיר את הנקודות לפני מועד החיוב השני בכרטיס ממועד הפעלתו. כך, אם הצטרפתם לכרטיס מקסבק ב-20 בינואר למשל והחיוב הראשון היה רק ב-10 בפברואר, תוכלו להמיר את הנקודות רק אחרי 10 באפריל.
  • פטור מדמי כרטיס: למשך 12 החודשים הראשונים ממועד הנפקת הכרטיס, וכל עוד הכרטיס משויך למועדון maxBack. בתום הטבת הפטור מדמי כרטיס, ייגבו דמי כרטיס של כ-20 ש"ח בחודש לכרטיס פלטינה וכ-16 ש"ח בחודש לכרטיס זהב/בינלאומי. דמי הכרטיס עשויים להשתנות מעת לעת.

בשורה התחתונה: לא החזר כספי, לא בכל קנייה ולא בכל מקום

כרטיס אשראי maxBACK מבטיח לכם החזר כספי בכל קנייה בכל מקום, אבל מה שתקבלו זה החזר בצורת זיכוי, שתוכלו לממש רק בקנייה באמצעות אפליקציית mygift, לא בכל מקום ובדרך כלל רק אם המוצר לא במבצע. המימוש אפשרי רק כעבור חודשיים בערך, רק בתנאי שצברתם מינימום 75 ש"ח. לא תוכלו לקבל יותר מ-2000 ש"ח בשנה, ולא יותר מ-6000 ש"ח לכל אורך השנים שתחזיקו בכרטיס.

קצת רקע על חברת האשראי max

התחרות בין חברות האשראי עולה מדרגה בשנה האחרונה. למי שקצת מבולבל, max היא למעשה חברת לאומי קארד לשעבר. לאחר הרפורמה בענף האשראי, בנק לאומי נאלץ למכור את לאומי-קארד והחברה עברה מיתוג מחדש ושמה הפך ל-MAX.

החברה עשתה כמה מהלכים מאז כדי למשוך אליה לקוחות:

maxBACK לא לבד. זוכרים את כרטיס SKYmax?

קצת לפני שהקורונה השביתה את עולם התיירות, חברת Max השיקה את סקיימקס – כרטיס אשראי חדשני שבו אפשר לצבור נקודות לכל חברות התעופה, בניגוד לכרטיס פליי קארד של מועדון הנוסע המתמיד של אל על. קראו את כל הפרטים בכתבה  MAX משיקה את SKYMAX: כרטיס אשראי שצובר נקודות טיסה בכל החברות.

הטבה על ביטוח רכב ללקוחות מקס

חברת max קיבלה את אישור המפקח על הביטוח להפוך לסוכנות ביטוח. הלקוחות יכולים גם לרכוש ביטוח רכב ב-Max עם הטבות מסוימות המיועדות להם.

לשלם בנייד: תשלום ללא מגע

חברת Max השיקה שירות שמאפשר לשלם בנייד לפני מספר חודשים. לשם כך כמובן יש להוריד את האפליקציה של החברה. השירות זמין בשלב זה רק למחזיקי סמארטפון עם מערכת הפעלה אנדרואיד, עד ששירות התשלומים של אפל, ApplePay, ייכנס לארץ. זאת, בדומה לשירות תשלום ANYPAY בישראכרט, שירות CALPAY בחברת כאל ושירות התשלומים בסלולרי שיש למחזיקי כרטיס האשראי של בנק לאומי. לשם כך, נדרש כרטיס אשראי של max עם יכולת תואמת. פרטים בכתבה: עכשיו גם לקוחות MAX יכולים לשלם בסלולרי. כך זה עובד.

 

היה לכם מעניין? תעשו לנו לייק כאן למטה. זה קל! 

אל תשמרו את הכתבה לעצמכם… תהיו חברים, שתפו את הכתבה.

קראו עוד חדשות צרכנות באתר פואנטה

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות