נמאס לכם משיחות שיווק מטרידות? תוכלו להיכנס למאגר "אל תתקשרו אליי"

נמאס לכם משיחות שיווק מטרידות? תוכלו להיכנס למאגר "אל תתקשרו אליי"

אם אתם לא רוצים לקבל שיחות שיווקיות מנציגי מכירות אגרסיביים, מאגר "אל תתקשרו אליי" הוא הפתרון בשבילכם. פרטים בכתבה בפואנטה

אל תתקשרו אליי
בקרוב תוכלו להימנע מלקבל שיחות שיווקיות מנציגי מכירות אגרסיביים. זאת, אם תצטרפו למאגר "אל תתקשרו אליי". מדובר במאגר ממשלתי של מספרי טלפון שלחברות אסור יהיה להתקשר אליהם ולהציע הצעות שיווקיות.

מעבר לטרדה שנובעת משיחות כגון אלה, לצרכנים נגרם לעתים קרובות נזק כספי אדיר. הרבה מאד צרכנים נופלים קורבן לעסקאות מפוקפקות שמתחילות בשיחות שיווק כאלה. רבים מהקורבנות הם עולים חדשים וקשישים, במה שהפך כבר לתופעת "עוקץ קשישים". לכן מאגר "אל תתקשר אליי" הוא מאגר חיוני לכלל הצרכנים, ובפרט לצרכנים מוחלשים ולקשישים. הצעד הראשון לקראת הקמת המאגר בוצע היום, עם אישור הצעת החוק "אל תתקשר אליי".

מאגר "אל תתקשרו אליי" – כך זה יעבוד

הרעיון מאחורי הקמת מאגר "אל תתקשר אליי פשוט. כל אחד יוכל להיכנס למאגר ולהזין את שמו ואת מספר הטלפון שלו, וכך להיכלל במאגר מספרי טלפון שלחברות מסחריות אסור יהיה להתקשר אליהם.

מבצעים עם פואנטה

כדי לוודא שהאדם שנרשם למאגר אכן בעל מספר הטלפון, יישלח לו מסרון זיהוי. כאן יש להדגיש כי מי שיש לו הורים מבוגרים יצטרך ככל הנראה לבצע את הרישום למאגר אל תתקשר אליי עבורם. יש לא מעט קשישים בישראל שלא יודעים כיצד להיכנס לאינטרנט, למלא טופס מקוון וכו'. חשוב מאוד שאנשים שיש להם הורים או חברים מבוגרים, או לחילופין מכרים שאינם דוברי עברית כמו שצריך – ייכנסו בעבורם אל המאגר ויירשמו שם.

חברה שתפר את החוק תהיה חשופה לקנס כספי של 45,000 ש"ח, ואם לאחר שיוצא לה צו היא תמשיך בהפרה – הקנס יוגדל פי שלושה.

כאמור, בשלב זה המאגר עדיין לא קיים וייקח זמן להרים אותו. המאגר ייצא לדרך בעוד שנה וחצי. על הקמתו ממונה הרשות להגנת הצרכן, והיא תקבל לשם כך תקציב של עד 10 מיליון ש"ח.

פואנטה

חשוב לציין שהמאגר לא חוסם לחלוטין את האפשרות שיתקשרו אליכם נציגים לא רצויים. כך למשל, שיחות לבקשת תרומה, כמו שיחות מ"קבר רחל", עדיין יגיעו למספר הטלפון שלכם באין מפריע, משום שהן לא מוגדרות שיווקיות.

מאגר אל תתקשרו אליי – האם הפעם זה יעבוד?

אם החוק הזה נשמע לכם מוכר – אתם לא טועים. כבר לפני שנתיים דיווחנו כאן באתר פואנטה על מאגר "אל תתקשר אליי" שעבר בכנסת בעבר את שלבי החקיקה הראשונים, אך נתקע כאשר הכנסת התפזרה.

כעת מדובר בניסיון נוסף להעביר את החקיקה, שמובילה השרה לשוויון חברתי, מרב כהן (כחול לבן) בסיוע שר הכלכלה עמיר פרץ (עבודה). הפעם נראה שהסיכוי שהחוק יגיע אל קו הסיום גבוה יותר.

גם במדינות אחרות קיים מאגר "אל תתקשרו אליי"

עו"ד מיכאל אטלן, הממונה על הגנת הצרכן ברשות, מספר שמאגר "אל תתקשרו אליי" כבר קיים בעולם, למשל ארה"ב, צרפת וסינגפור. "בריונות כלכלית היא לא תופעה שישראלים המציאו, זו תופעה רחבה. בארה"ב ראינו שקצב ההרשמה היה מהיר. יהיה להערכתנו באזז גדול סביב השקת המאגר, ואז צרכנים יידעו עליו ויירשמו".

את הכתבה הזאת אתם חייבים לשתף! ואל תשכחו לפרגן לנו בלייק כאן למטה, זה חשוב לנו!

היה לכם מעניין?
לחצו כאן  ופרגנו לנו בלייק. זה קל... 

קראו עוד חדשות צרכנות באתר פואנטה
מעוניינים לפרסם בפואנטה?
השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]   

  דפנה הראל כפיר
  דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
  מאמרים אחרונים
  תגובות: 0

  נגישות