סיבים אופטיים: פרטנר מבטיחה סיב פרטי ולא גובה דמי התקנה. משתלם? בדקנו

סיבים אופטיים: פרטנר מבטיחה סיב פרטי ולא גובה דמי התקנה. משתלם? בדקנו

במיוחד עכשיו, אתם בטח לחוצים על גלישה מהירה ויציבה בבית ושוקלים להתחבר אל חבילת סיבים אופטיים. פרטנר מבטיחה לכם סיב פרטי במחיר טוב. בדקנו

סיבים אופטיים בפרטנר - סטטיק בקמפיין לסיב פרטי
סיבים אופטיים בפרטנר - סטטיק בקמפיין לסיב פרטי

 

אם נמאס לכם לגלוש לאט, אתם בטח שוקלים להתחבר לחבילת סיבים אופטיים. פרטנר, סלקום בזק, הוט, אנלימיטד… יש לכם הרבה אפשרויות. מה שבטוח, קשה לפספס את הקמפיין של סטטיק לפרייבט פייבר – סיב פרטי שלא חולקים עם השכנים. עבור מי שרוצה לשדרג את חוויית הגלישה ולעבור לסיבים אופטיים, פרטנר מציעה כמה אפשרויות שכדאי להשוות עם המתחרות. נכון להיום, יש כמה חבילות סיבים אופטיים בפרטנר בכמה מהירויות: 300 מגה, 600 מגה או 1GB. למעשה, קיימת גם חבילה במהירות של 3GB שעליה הכריזה פרטנר ביולי 2021 – אבל היא לא מופיעה באתר פרטנר ומי שמעוניין בה צריך לבקש אותה טלפונית מהנציג (ראו בהמשך).

אז כמה תשלמו על סיבים אופטיים? פרטנר כאמור מציעה כמה חבילות בכמה מהירויות ובכמה מחירים, וכולן כמובן יותר יקרות מחבילות שהכרנו בעבר במהירות של עד 100MB. מעבר לדמי השירות עצמו, תצטרכו לשלם על נתב תומך (אפשר לשכור אותו מפרטנר בעלות של 25 ש"ח בחודש ואפשר לרכוש אותו באופן עצמאי).

מה שאפשר להגיד לזכות פרטנר הוא שבניגוד לבזק, שעושקת את הצרכנים עם דמי התקנה מופרכים, בפרטנר מבטיחים התקנה חינם בכל המהירויות (למעט 3GB). להצצה במחירים שגובה בזק, היכנסו לכתבה מחירי סיבים אופטיים בבזק.

סיבים אופטיים – פרטנר: יתרונות

אחד היתרונות של סיבים אופטיים בפרטנר, כאמור, הוא שההתקנה חינם (בניגוד לבזק, הוט וסלקום).

Private Fiber (סיב פרטי) – מה זה בכלל?

יתרון אחר הוא ה"פרייבט פייבר" (Private Fiber): סיב פרטי. יתרון זה ייחודי לפרטנר בזכות הטכנולוגיה שבה משתמשת החברה.

אז מה זה בעצם סיב אופטי בפרטנר שהוא סיב פרטי? פרטנר, כאמור, משתמשת בטכנולוגיית פריסה שונה משל המתחרות. פריסת סיבים אופטיים בפרטנר מתבצעת בטכנולוגיית P2P, שבה הסיב האופטי מגיע עד בית הלקוח.

זאת, לעומת טכנולוגיית GPON של פריסת סיבים, שבה משתמשות החברות האחרות – אנלימטד, סלקום, בזק והוט. בטכנולוגיית GPON הסיבים אופטיים מגיעים עד הבניין ומהבניין מתפצלים לבית הלקוח, כך שרוחב הפס מתחלק בין המשתמשים בו.

אמנם, טכנולוגית GPON נפוצה יותר בעולם, אך הסיבה היא שהיא זולה יותר להקמה. טכנולוגיית P2P עדיפה מבחינת הביצועים.

סיבים אופטיים בפרטנר – מחירים

רגע לפני שנרד לפרטים ולמחירים עבור מי שמחפש סיב אופטי של פרטנר, נזכיר כי בסופו של דבר, כדי שתוכלו להתחבר חייבת להיות תשתית פרוסה באזור שלכם. באתר פרטנר אפשר להזין את כתובת הבית ולבדוק אם יש במיקום זה תשתית סיבים פרטנר.

אגב, ניתן לרכוש באמצעות פרטנר גם חבילת סיבים אופטיים על תשתית של בזק. זאת, במסגרת מה שמכונה בלשון המקצועית "השוק הסיטונאי", שבו חברות תקשורת רוכשות את הזכות להשתמש בתשתית של בזק ומשווקות חבילות ללקוחות. במקרה כזה, מבחינת הלקוח העסקה מתבצעת מול פרטנר – ומאחורי הקלעים פרטנר מבצעת עסקה עם בזק.

סיבים אופטיים – פרטנר: מחירים (11.1.22)

חבילת סיבים אופטיים בפרטנר מהירות העלאה עלות חודשית
לתשתית וספק
עלות חודשית
לנתב
מחיר חודשי כולל נתב
מהירות 300MB 30MB 90 ש"ח 25 ש"ח 115 ש"ח
מהירות 600MB 60MB 100 ש"ח 25 ש"ח 125 ש"ח
מהירות 1GB 100MB 120 ש"ח 25 ש"ח 145 ש"ח
מהירות 3GB 250MB 259 ש"ח 75 ש"ח כ-335 ש"ח

פואנטה בטלגרם

השוואת סיבים אופטיים: פרטנר הרבה יותר זולה מבזק

כשמבצעים השוואת חבילות סיבים אופטיים, חייבים להסתכל על כל העלויות ולא רק על דמי השימוש החודשיים. העלות הכוללת מורכבת מדמי שימוש חודשיים, מעלות הנתב ומדמי ההתקנה (אם ישנם).

בנוף, מומלץ לבדוק לכמה זמן החברה מתחייבת להשאיר את המחיר והאם הוא יתייקר כעבור שנה.

כשמסתכלים על כל התמונה, פרטנר מתגלה כמשתלמת יותר מבזק. המחיר לסיבים אופטיים בפרטנר לא רק זול יותר, אלא שמעבר לזה, בפרטנר אין דמי התקנה. אגב, גם בסלקום ובהוט גובים דמי התקנה. בסלקום מדובר בסכום גבוה של 360 ש"ח, שאותם פורסים על פני 36 חודשים – אבל המחיר הסופי של סלקום ופרטנר נשאר דומה.

כך למשל, המחיר של פרטנר לחבילת סיבים אופטיים במהירות 600MB עומד על כ-125 ש"ח בחודש, כולל הנתב – והוא דומה למחיר של סלקום. בפרטנר מבטיחים שהמחיר קבוע ולא מתייקר אחרי שנה, ובסלקום מדברים על "מחיר ללא פקיעה" – ניסוח קצת מעורפל של החברה.

לעומת זאת, חבילת סיבים אופטיים בבזק במהירות 600MB תעלה כ-160/173 ש"ח לחודש בשנה הראשונה, כולל נתב ודמי התקנה.
כעבור שנה, המחיר מגיע לכ-200 ש"ח בחודש. גם הוט מייקרת את המחיר כעבור שנה.

בזק גובה סכום מופרך של 450 ש"ח על דמי התקנה בבית משותף וסכום מופרך עוד יותר של 900 ש"ח בבית פרטי. את התשלום פורסים על פני 3 שנים, מה שמייקר את ההוצאה החודשית וגם כובל את הלקוח.

בבזק אמנם משקיעים בפרסומת מושקעת עם עומר אדם וגידי גוב והוט אמנם גייסה את גל גדות ואת רונאלדו – אבל מאחורי הקמפיינים המושקעים מסתתרים מחירים רצחניים שכוללים מאות שקלים בחוד רק על דמי התקנה. חשוב להדגיש כי דמי התקנה הם המצאה של בזק, שהוט הלכה בעקבותיה והחליטה לאמץ גם היא. שתי החברות לא רק גובות סכום חודשי מטורף של כ-450 שקל על דמי התקנה – הן אף לא מאפשרות לשלם בבת אחת אלא פורסות את התשלום על פני שלוש שנים, וכך מונעות מהצרכנים לעבור למתחרים.

ומה לגבי הוט? בהוט אוהבים להציע מחיר מוזל לתקופה הראשונה ואז לייקר אותו. בשנה הראשונה חבילת סיבים אופטיים בהוט עשויה להיות יותר זולה מאשר בפרטנר, אבל כעבור שנה המחיר עולה.

דוגמה למחירי חבילות סיבים אופטים נכון ל-11.1.22

מהירות פרטנר סלקום בזק הוט
600MB 100 ש"ח
(125 ש"ח
כולל נתב)
100 ש"ח
(125 ש"ח כולל נתב)
דמי התקנה: 10 ש"ח בשיטת חיוב-זיכוי ל-3 שנים)
כ-160/173 ש"ח לחודש בשנה הראשונה, כולל נתב ודמי התקנה.
אח"כ 200 ש"ח בחודש
95 ש"ח לחודש
(115 ש"ח כולל נתב), למשך שנה. לאחר מכן 140 ש"ח בחודש.+45 ש"ח דמי התקנה

 

בשורה התחתונה, לפי בדיקת פואנטה, חבילת סיבים אופטיים בפרטנר פייבר היא חבילה הרבה יותר זולה מחבילת סיבים אופטיים בבזק. המחיר שלה דומה למחיר בסלקום ולאורך זמן נמוך יותר מחבילת סיבים אופטיים בהוט.

סיבים אופטיים של פרטנר – כיום זמינים לכ-32% ממשקי הבית

פרטנר פייבר הושקה באוגוסט 2017, והיום תשתית הסיבים העצמאית של פרטנר מגיעה לכ-660,000 איש, שהם כ-32% ממשקי הבית בישראל.

לחברה יש פריסה בנהריה, אילת, עפולה, מעלה אדומים, ירושלים, באר שבע, שדרות, אשדוד, אשקלון, לוד, תל אביב, נס ציונה, ראשון לציון, רחובות, פתח תקווה, כפר סבא, רעננה, הרצליה, הוד השרון, נתניה, מודיעין, חיפה, קריית מוצקין ועוד.

לחברות האינטרנט פחות משתלם לפרוס את התשתית בבתים פרטיים, ולכן עיקר הפריסה היא בבנייני מגורים. לאחרונה, החלה פרטנר להרחיב את פרישת הסיבים האופטיים גם ליישובים המאופיינים בבנייה נמוכה של צמודי קרקע באמצעות הסכמים כוללים עם יישובים ומועצות כדוגמת היישוב אורנית, שבחר בפרטנר לביצוע פרויקט רישות מלא לכלל משקי הבית ביישוב ולמוסדות המועצה. מהלך דומה בוצע ביישובים עומר ובלהבים.

לאחרונה פרסמנו בפואנטה את לוחות הזמנים הצפויים לפריסת סיבים אופטיים בכל הארץ – וזאת על פי מתווה משרד התקשורת. כל הפרטים – בכתבה מתי יהיו סיבים אופטיים באזור מגוריכם? זה לוח הזמנים המעודכן.

סיבים אופטיים – פרטנר מציעה גם 3GB למי שממש רוצה

כאמור, אם אתם ממש לחוצים על גלישה במהירות גבוהה במיוחד, יש לפרטנר סיבים אופטיים במהירות 3GB. מדובר בחבילה חסרת תקדים במהירותה, אשר פרטנר הכריזה עליה אחרי שבזק השיקה גלישה במהירות 2.5GB. כיום לא ברור כמה מנויים, אם בכלל, קיימים למהירות העצומה הזאת.

מדובר במהירות שאין לה מקבילה כיום אצל אף ספקית אחרת, והמחיר עומד כ-260 ש"ח בחודש – לא כולל הנתב (כ-335 ש"ח כולל נתב).

סיבים אופטיים במהירות 3GB של פרטנר – פרטים ומחירים

הנה כמה תשובות לשאלות בנוגע לגלישה בסיבים האופטיים של פרטנר במהירות 3GB:

נתב

כדי לגלוש במהירות זו יש צורך בנתב תואם, אשר אפשר לשכור מפרטנר במחיר של 75 ש"ח בחודש למשך 36 חודשים. מדובר בתוספת די משמעותית לעלות החבילה, ובסופו ש לדבר הצרכן משלם על הנתב הזה 2,700 שקל במשך 3 שנים.

אפשר גם להשתמש בנתב פרטי.

מהירות בפועל

מהירות הגלישה המובטחת היא עד 3GB. המהירות בפועל תלויה גם ביכולות ציוד הקצה (מחשב ניד או נייח, סמארטפון, טאבלט וכו').

מהירות ההעלאה הרבה יותר נמוכה

המהירות שפרטנר מציעה – כמו כל חברות האינטרנט – אינה סימטרית, מה שאומר שמהירות ההורדה היא אמנם עד 3 ג'יגה, אך מהירות ההעלאה (למי שלמשל מעלה סרטונים לרשת) היא של 250MB.

אוהבים עדכוני טכנולוגיה? לחצו להצטרפות לקבוצת הפייסבוק שלנו >> 

זמינות

המהירות החדשה זמינה בכל מקום בו קיימת תשתית פרטנר פייבר. כיום מדובר בעשרות ערים ברחבי הארץ, מנהריה ועד אילת.

"אנחנו פורשים בכל הארץ: נהריה, אילת, שדרות, באר שבע, אשדוד, חיפה, קריית מוצקין, עפולה, ירושלים, תל אביב, ראשון לציון, פתח תקווה ובעוד עשרות ערים", אומר תמיר אמר, המשנה למנכ"ל פרטנר ומנהל פעילות הסיבים.

רוצים עוד טיפים על סיבים אופטיים? האזינו לפודקאסט טריפל

קבוצת מבצעים


היה לכם מעניין?
לחצו כאן  ופרגנו לנו בלייק. זה קל... 

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...

מעוניינים לפרסם בפואנטה?
השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!     
    מאמרים אחרונים
    תגובות: 1

    1. בזק לא ראויה בכלל שנתחבר אליה. אחרי שנים רבות במהלכן החברה מנעה במכוון להפעיל את הרשת ואחרי שמתברר, שמדובר בחצי עבודה כי הרשת אינה סיב אופטי עד לבית הלקוח והמחיר החצוף מבוקש עבור חיבור תשתית מי שמתחבר הוא כרנאה בו ור וצרכן אדיוט

    נגישות