סיבים אופטיים בפרטנר: כמה עולה מהירות 3GB בסיב פרטי?

סיבים אופטיים בפרטנר: כמה עולה מהירות 3GB בסיב פרטי?

אם אתם רוצים שהאינטרנט שלכם יעוף ואתם נמצאים באזור שיש בו תשתית סיבים אופטיים של פרטנר, תוכלו לקבל סיב פרטי במהירות 3GB

סיבים אופטיים בפרטנר - סטטיק בקמפיין לסיב פרטי
סיבים אופטיים בפרטנר - סטטיק בקמפיין לסיב פרטי

 

אחרי שבזק השיקה בגאווה מהירות חסרת תקדים של גלישה במהירות 2.5GB, פרטנר מכריזה על מהירות אפילו גבוהה יותר של 3GB. מדובר במהירות שאין לה מקבילה כיום אצל אף ספקית אחרת, והמחיר עומד כ-260 ש"ח בחודש – לא כולל הנתב (כ-335 ש"ח כולל נתב). חבילת סיבים אופטיים בפרטנר במהירות 3GB ממותגת תחת "פרייבט פייבר" – כשהכוונה היא לסיב פרטי שלא חולקים עם השכנים.

בניגוד לבזק, שעושקת את הצרכנים עם דמי התקנה מופרכים, בפרטנר מבטיחים התקנה חינם בכל המהירויות. להצצה במחירים שגובה בזק, היכנסו לכתבה זה המחיר המטורף של חבילת גלישה 2.5GB בסיבים אופטיים בבזק.

סיבים אופטיים במהירות 3GB של פרטנר – פרטים ומחירים

הנה כמה תשובות לשאלות בנוגע לגלישה בסיבים האופטיים של פרטנר במהירות 3GB:

נתב

כדי לגלוש במהירות זו יש צורך בנתב תואם, אשר אפשר לשכור מפרטנר במחיר של 75 ש"ח בחודש למשך 36 חודשים. מדובר בתוספת די משמעותית לעלות החבילה, ובסופו ש לדבר הצרכן משלם על הנתב הזה 2,700 שקל במשך 3 שנים.

אפשר גם להשתמש בנתב פרטי.


מהירות בפועל

מהירות הגלישה המובטחת היא עד 3GB. המהירות בפועל תלויה גם ביכולות ציוד הקצה (מחשב ניד או נייח, סמארטפון, טאבלט וכו').

מהירות ההעלאה הרבה יותר נמוכה

המהירות שפרטנר מציעה – כמו כל חברות האינטרנט – אינה סימטרית, מה שאומר שמהירות ההורדה היא אמנם עד 3 ג'יגה, אך מהירות ההעלאה (למי שלמשל מעלה סרטונים לרשת) היא של 30MB.

אוהבים עדכוני טכנולוגיה? לחצו להצטרפות לקבוצת הפייסבוק שלנו >> 

זמינות

המהירות החדשה זמינה בכל מקום בו קיימת תשתית פרטנר פייבר. כיום מדובר בעשרות ערים ברחבי הארץ, מנהריה ועד אילת.

"אנחנו פורשים בכל הארץ: נהריה, אילת, שדרות, באר שבע, אשדוד, חיפה, קריית מוצקין, עפולה, ירושלים, תל אביב, ראשון לציון, פתח תקווה ובעוד עשרות ערים", אומר תמיר אמר, המשנה למנכ"ל פרטנר ומנהל פעילות הסיבים.

סיבים אופטיים בפרטנר – מחירים

כאמור, ההתקנה חינם בכל המהירויות (בניגוד לבזק והוט).

חבילת סיבים אופטיים בפרטנר מהירות העלאה עלות חודשית
לתשתית וספק
עלות חודשית
לנתב
מחיר חודשי כולל נתב
מהירות 300MB 30MB 90 ש"ח 20 ש"ח 110 ש"ח
מהירות 600MB 60MB 100 ש"ח 20 ש"ח 120 ש"ח
מהירות 1GB 100MB 120 ש"ח 20 ש"ח 140 ש"ח
מהירות 3GB 250MB 259 ש"ח 75 ש"ח כ-335 ש"ח

 

מה זה Private Fiber (סיב פרטי)?

בחברה מסבירים שתשתית פרטנר פייבר ייחודית בכך שפרטנר מיישמת טכנולוגיית P2P (Point-2-Point Gigabit Ethernet) בפרישה של תשתית הסיבים שלה, ומחברת סיב אופטי פרטי עד בית הלקוח.

פואנטה בטלגרם

חבילת סיבים אופטיים בפרטנר פייבר היא חבילה הרבה יותר זולה מחבילת סיבים אופטיים בבזק או מחבילת סיבים אופטיים בהוט. בבזק אמנם משקיעים בפרסומת מושקעת עם עומר אדם וגידי גוב והוט אמנם גייסה את גל גדות ואת רונאלדו – אבל מאחורי הקמפיינים המושקעים מסתתרים מחירים רצחניים שכוללים מאות שקלים בחוד רק על דמי התקנה. חשוב להדגיש כי דמי התקנה הם המצאה של בזק, שהוט הלכה בעקבותיה והחליטה לאמץ גם היא. שתי החברות לא רק גובות סכום חודשי מטורף של כ-450 שקל על דמי התקנה – הן אף לא מאפשרות לשלם בבת אחת אלא פורסות את התשלום על פני שלוש שני, וכך מונעות מהצרכנים לעבור למתחרים.

סיבים אופטיים של פרטנר – כיום זמינים לכ-30% ממשקי הבית

פרטנר פייבר הושקה באוגוסט 2017, והיום תשתית הסיבים העצמאית של פרטנר מגיעה כבר ליותר מ-30% ממשקי הבית בישראל. לחברה יש פריסה בנהריה, אילת, עפולה, מעלה אדומים, ירושלים, באר שבע, שדרות, אשדוד, אשקלון, לוד, תל אביב, נס ציונה, ראשון לציון, רחובות, פתח תקווה, כפר סבא, רעננה, הרצליה, הוד השרון, נתניה, מודיעין, חיפה, קריית מוצקין ועוד.

לחברות האינטרנט פחות משתלם לפרוס את התשתית בבתים םרטיים, ולכן עיקר הפריסה היא בבנייני מגורים. לאחרונה, החלה פרטנר להרחיב את פרישת הסיבים האופטיים גם ליישובים המאופיינים בבנייה נמוכה של צמודי קרקע באמצעות הסכמים כוללים עם יישובים ומועצות כדוגמת היישוב אורנית, שבחר בפרטנר לביצוע פרויקט רישות מלא לכלל משקי הבית ביישוב ולמוסדות המועצה.

לאחרונה פרסמנו בפואנטה את לוחות הזמנים הצפויים לפריסת סיבים אופטיים בכל הארץ – וזאת על פי מתווה משרד התקשורת. כל הפרטים – בכתבה מתי יהיו סיבים אופטיים באזור מגוריכם? זה לוח הזמנים המעודכן.

רוצים עוד טיפים על סיבים אופטיים? האזינו לפודקאסט טריפל

 

היה לכם מעניין? תהיו נחמדים, פרגנו לנו בלייק כאן למטה. זה קל… 
מעוניינים לפרסם בפואנטה?

השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!    קראו עוד חדשות צרכנות באתר פואנטה

    דפנה הראל כפיר
    דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
    תגובות: 0

    נגישות