זה המחיר המטורף של חבילת גלישה במהירות 2.5 ג'יגה בסיבים אופטיים בבזק

זה המחיר המטורף של חבילת גלישה במהירות 2.5 ג'יגה בסיבים אופטיים בבזק

רוצים לגלוש באמת מהר? חבילת סיבים אופטיים בזק תוצע במהירות חסרת תקדים של 2.5 גיגה – אבל גם מחיר נוסק. כל הפרטים – במדור אינטרנט בפואנטה

בזק סיבים אופטיים - עומר אדם בקמפיין לבי פייבר

 

אם אתם גולשים לאט ומוכנים לשלם הרבה כדי לשפר את המהירות – בזק מציעה כעת חבילת סיבים אופטיים במהירות של 1 גיגה בכל חלקי הבית ב-WIFI, ומהירות של 2.5 גיגה בחיבור קווי. מדובר במהירות חסרת תקדים, וגם המחיר כזה… מי שירצה להתחבר לחבילת 2.5 GB ישלם על הסיבים בלבד כ-150 שקל בחודש, לפני כל התוספות (כרגע יש מבצע של כ-75 ש"ח לחודש לשלושה חודשים ראשונים). לכך הוא יצטרך להוסיף תשלום על חיבור לספקית אינטרנט, לא כולל ציוד ולא כולל דמי התקנה. המשמעות היא הוצאה גבוהה מאוד מדי חודש (ראו טבלה בהמשך).

אגב, מהירות הגלישה מתייחסת למהירות ההורדה ולא למהירות העלאה. בזק ממשיכה לא להציע מהירות סימטרית של הורדת קבצים והעלאת קבצים, משום שלטענתה לצרכן הפרטי זה לא משמעותי. המשמעות היא שאם אתם רוצים להעלות תוכן, למשל סרטון שצילמתם – הקצב יהיה פי 10 יותר איטי מאשר במצב של צפייה בתוכן.

לפני שאתם רצים להתחבר (במידה שאתם מוכנים לשלם את המחיר הגבוה), כדאי לזכור כי חבילת הסיבים האופטיים של בזק לא זמינה עדיין בכל הארץ. נכון להיום נפרסו סיבים אופטיים לקרוב ל-700,000 משקי בית תוך חצי שנה.

נזכיר שוב כי בזק גובה דמי התקנה גבוהים מאוד: התקנת סיבים אופטיים של בזק בבית פרטי עולה 900 שקל במבצע, התקנה בדירה עולה 450 שקל במבצע – בפריסה ל-36 תשלומים. אחרי תקופת המבצע, המחיר יהיה כפול (!). פרטנר וסלקום לא גובות תשלום על דמי התקנה והמחיר החודשי שלהן נמוך יותר, אך הן לא מציעות מהירות לגישה של 2.5GB

חיבור לחבילת הסיבים האופטיים של בזק עולה מאות שקלים בחודש. החיבור כרוך בתשלום על חבילת סיבים אופטיים לבזק, תשלום על הציוד הנלווה, תשלום על דמי התקנה לבזק ותשלום לספקית אינטרנט.

ההצעה של בזק – סיבים אופטיים בתוך הבית (FTTR)

הבשורה שבזק מביאה היום היא לא רק אפשרות לשדרג את המהירות לגלישה בקצב של 2.5 גיגה, אלא חיבור סיב אופטי בתוך הבית עצמו. מדובר בשירות ששמו FTTR (ראשי תיבות של Fiber To The Room) – סיב אופטי המגיע לא רק עד כניסת הבית, אלא לחדרים עצמם.
פריסת הסיב מבטיחה גלישה בקצב של עד 1 גיגה ב-WiFi בחדרים שבהם אין קליטה, כמו ממ"ד, מרתף או קומה עליונה. השירות כרוך בהשחלת סיב עד לחדר בהתקנת טכנאי (2 נקודות סיב בבית).

ההבטחות של בזק

 • החברה מתחייבת להגיע ל-40% ממשקי הבית בישראל עד סוף שנת 2021.
 • מהירות הגלישה האלחוטית המובטחת היא של 1 GB בכל פינה בבית.
 • מהירות הגלישה הקווית המובטחת היא של 2.5.GB לאחר שדרוג הנתב לנתב BE חדש.

חשוב להדגיש כי רוב הציוד הקיים היום בבתי הצרכנים לא מאפשר כלל גלישה במהירות של 2.5 גיגה – למעט מחשבים חדשים. כדי לגלוש במהירות הזאת במחשבים יותר ישנים, יהיה צורך לרכוש מתאם.

מה כולל הציוד והשירות של בי פייבר?

כדי שאפשר יהיה לגלוש במהירות של 1 גיגה בכל פינה בבית, אפשר להסתפק בציוד הקיים של בזק.

כדי לגלוש במהירות של 2.5GB, בזק משיקה ציוד חדש – אשר עלותו החודשית זהה לציוד הקודם:

נתב BE FIBER ויחידת MESH FIBER של בזק
נתב BE FIBER ויחידת MESH FIBER של בזק. צילום: דפנה הראל כפיר

 

 • נתב BE משודרג בתקן של WIFI 6, חיבור ל-128 מכשירים במקביל, עם הגנת סייבר: כ-20 ש"ח בחודש.
 • יחידת MESH FIBER שתאפשר לשמור על קצב הגלישה הגבוה בכל החדרים: כ-20 ש"ח בחודש.
 • חבילה של נתב BE FIBER ו-MESH FIBER – כ-35 ש"ח בחודש.
 • שירות FFTR: כ-40 ש"ח בחודש, כולל נתב מאש וההתקנה של הסיב השני בתוך הבית.

מחירי חבילת גלישה בסיבים אופטיים של בזק

בזק מציעה שלושה סוגים של חבילות סיבים אופטיים במהירויות שונות – 600MG, 1GB ו-2.5GB.

מחירי חבילת בי פייבר – תשתית סיבים אופטיים בבזק ללא חיבור לספק ולפני עלויות נלוות

מהירות 600MB 1GB 2.50GB
מחיר חודשי לשנה הראשונה כ-100 ש"ח כ-120 ש"ח כ-150 ש"ח
מחיר חודשי לאחר שנה כ-130 ש"ח כ-140 ש"ח כ-170 ש"ח
מחיר חודשי לאחר 3 שנים כ-165 ש"ח כ-175 ש"ח כ-185 ש"ח
מהירות הורדה לשנייה (MBPSׂ) 600 1000 2500
מהירות העלאה לשנייה (MBPSׂ) 60 100 250

נכון להיום בזק מציעה מבצע של 50% הנחה על שלושת החודשים הראשונים.

אוהבים עדכוני טכנולוגיה? לחצו להצטרפות לקבוצת הפייסבוק שלנו >> 

קצב הפריסה הסיבים האופטיים של בזק

לאחרונה פרסמנו כאן את לוח הזמנים לפריסת סיבים אופטיים ברחבי הארץ, וזאת בהתאם לתוכנית שמתווה משרד התקשורת. לפי המתווה הזה, בזק מחויבת לפרוס סיבים אופטיים ב-80% משטחי המדינה – ובמקומות שאין לה כדאיות כלכלית – המדינה תסייע לחברות אחרות לפרוס תשתית באמצעות תקציב שיושג מקרן ייעודית שאליה יפרישו כל חברות התקשורת כספים. את כל הפרטים אפשר לקרוא בכתבה מתי יהיו סיבים אופטיים באזור מגוריכם? זה לוח הזמנים המעודכן.

פואנטה בטלגרם

"בזק פורסת סיבים בכל יום ב-300 בניינים", מספר מנכ"ל בזק, דודו מזרחי, במסיבת עיתונאים. "בחצי שנה נפרסו סיבים ל-680,000 משקי בית. עד סוף תגיע בזק ל-40% ממשקי הבית. המשמעות היא שקיימת תיבה בקומה בבניין ואפשר לחבר את הדירה לסיבים אופטיים. הרגולוציה מחייבת את בזק ל-5 שנים + שנה נוספת, וההערכה בבזק היא שעד סוף שנת 2021 היא תפרוס סיבים למיליון משקי בית".

דודו מזרחי, מנכ"ל בזק, בהשקת בזק סיבים אופטיים - בי פייבר
דודו מזרחי, מנכ"ל בזק, בהשקת בי פייבר. צילום: דפנה הראל כפיר

 

הפריסה היא גם בפריפריה וגם במרכז, גם בבניינים וגם בצמודי קרקע. מפת הסיבים של בזק כוללת 90 יישובים בשנה הראשונה בו-זמנית.

כאמור, המחיר שמשלם הצרכן על חיבור לתשתית הוא מחיר גבוה מאוד – כאשר מי שמתגורר בבניין משלם כעת 450 ש"ח ובתוך המבצע 900 ש"ח, ומי שמתגורר בבית פרטי משלם כעת 900 ש"ח ובתום המבצע (באוקטובר 2021) 1800 ש"ח. את התשלום הוא יכול לשלם רק בפריסה ל-36 תשלומים, כך שהוא למעשה כבול לחברה ואם ירצה לעבור לחברה אחרת, כמו סלקם או פרטנר שהמחיר שלהם לחבילת סיבים אופטיים נמוך יותר – הוא יחשוב פעמיים.

היה לכם מעניין? תהיו נחמדים, פרגנו לנו בלייק כאן למטה. זה קל… 

היה לכם מעניין?
לחצו כאן  ופרגנו לנו בלייק. זה קל... 
מעוניינים לפרסם בפואנטה?
השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!   

  דפנה הראל כפיר
  דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
  מאמרים אחרונים
  תגובות: 0

  נגישות