השוואת מחירי תרופות: קונים נורופן או אקמול בסופר-פארם? פואנטה משווה
אקמול סופר פארם

היכנסו להשוואת מחירי תרופות שתעשה אתכם חולים

השוואת מחירי תרופות תעזור לכם לא לזרוק סתם כסף על אקמול, נורופן, אדוויל וכו'. לפני שאתם רצים לסופר-פארם, עברו באתר פואנטה
נדמה לכם שאופטלגין, אקמול או אדוויל עולים בכל מקום אותו דבר? אתם טועים. אם תקנו נורופן באתר אי-פארמה תשלמו כמעט 15 שקלים פחות ממה שתשלמו בסופר-פארם – וזו רק דוגמה אחת. השוואת מחירי תרופות ללא מרשם מגלה שבדיוק כמו במוצרים אחרים – גם כאן יש תחרות ושוני בין נקודות המכירה.

איך זה קורה? משום לתרופות ללא מרשם יש מחיר מירבי שנקבע על-ידי משרד הבריאות. המשמעות היא שאסור למכור במחיר גבוה מהמחיר שנקבע, אבל בהחלט מותר למכור במחיר נמוך יותר. רוב הצרכנים לא עושים השוואת מחירי תרופות, פשוט כי הם בטוחים שכל התרופות נמכרות בכל בתי המרקחת, קופות החולים ורשתות הפארם במחיר זהה.

אם אתם רצים באופן אוטומטי לסניף רשת הפארם הקרוב לביתכם (לרוב סופר-פארם), שולפים תרופה מהמדף, משלמים בקופה וחוזרים הביתה – כנראה שאתם באופן קבוע משלמים את המחיר הכי גבוה שמותר לגבות. אפילו אם אתם קונים בבית המרקחת של קופת החולים שלכם – שם לכאורה התרופות אמורות להיות מוזלות למבוטחי הקופה, אתם משלמים יותר מאשר בבתי מרקחת או באתרים קטנים.

בכתבה הזו תראו שמאחורי קניית אקמול בסופר-פארם – או כל תרופה אחרת – יש עולם שלם של מחירים, חברות ואריזות שהצרכנים לא מודעים להם.

מחירי התרופות בסופר-פארם גבוהים יותר

השוואת מחירי תרופות של אתר חדשות הצרכנות פואנטה מגלה שתרופות נגד צינון ושפעת ממש לא כדאי לקנות בסופר-פארם, ולפעמים אפילו לא בקופות החולים. איפה כן? באתרים קטנים, אשר שייכים לעתים קרובות לבתי מרקחת פרטיים (ולא לרשתות הגדולות).

יש פערי מחירים לא קטנים בין אתרים אלה לבין סופר-פארם, שהיא כידוע רשת הפארם הגדולה בישראל. כיום כבר פועלים לא מעט אתרי פארם אונליין, שעל חלקם כתבנו כאן במדור הבריאות בפואנטה לא פעם, ביניהם אי-פארמה (EPHARMA), מדי לינקBELA ודראגסטור (השייך לבית המרקחת שור טבצ'ניק).

בסופר-פארם אמנם מקפידים שלא למכור במחיר גבוה מהמחיר המפוקח של משרד הבריאות – אבל גם לא טורחים להוזיל את המחיר, ואילו בבתי המרקחת הפרטיים דווקא כן. אם אתם מגיעים לבית המרקחת של קופת החולים שלכם, זה בדרך כלל משתלם יותר.

הנה כמה דוגמאות (חלק מהמחירים עוגלו כלפי מעלה ומטה ב-10 אגורות):

אופטלגין – 50 קפליות בבקבוק 

המחיר המירבי
לפי משרד הבריאות
סופר-פארםEFARMA
מכבי פארםכלליתמדי פארם
כ-48כ-4844כ-41כ-41 (כ-33 לבעלי כללית מושלם)כ-40

נורופן קפסולות נוזל 200 מ"ג (40 יחידות) 

נורופן

המחיר המירבי
לפי משרד הבריאות
סופר-
פארם
שור טבצ'ניק
(דראגסטור)
מכבי פארם
כללית מדי פארםEFARMA
555549.50כ-49כ-50 (כ-39 לכללית מושלם)כ-45כ-41

אקמול (50 קפליות)

אקמול

המחיר המירבי לפי משרד הבריאותסופר-פארםשור טבצ'ניק
(drugstore.co.il)
ביוגאיהEFARMA
40.2440.2436.203430.20

 

אדוויל פורטה 400 מ"ג (20 יחידות)

אדוויל

המחיר המירבי לפי משרד הבריאותסופר-פארםשור טבצ'ניק
(drugstore.co.il)
כלליתEFARMA איפארמה 

 

5049454440

השוואת מחירי תרופות – אל תקנו מהמדף

כך למשל, רוב הציבור לא יודע שאם הוא קונה תרופות ללא מרשם היישר מהמדף, הוא לעתים קרובות משלם יותר מכפי שהוא משלם כאשר הוא מבקש את התרופה בבית המרקחת. זאת, בעיקר בשל ההבדל באריזות – משום שהאריזות על המדף קטנות יותר והמחיר אינו יורד בהתאם.

גם תוספי תזונה בסופר-פארם יקרים משמעותית

ועוד לא אמרנו מילה לגבי ויטמינים ותוספי התזונה, שגם הם חוגגים ברשימת הקניות שלנו כאשר אנחנו מצוננים – החל מוויטמין C ועד תרסיס פרוטק.

כאן הפערים כבר עצומים, ומי שלא משווה מחירים מפסיד הרבה כסף. כך למשל, מי שמחפש פרוטק ספריי של אלטמן, ישלם עליו בסופר פארם או ברשת BE קרוב ל-50 שקל, ואילו באתר מדי לינק כ-30 שקל.

גם מי שרוכש עבור ילדיו את תוסף התזונה הפופולרי של אלטמן – יומי דובונים ויטמין סי בטעם פטל, ישלם בסופר פארם מחיר מלא של 75 שקל (ובמבצע 56 שקל), ואלו באתר מדי לינק 45 שקל.

אלטמן פרוטק ספריי

פרוטק ספריי

סופר-פארםBEמדי פארם
(medi-pharm.co.il)
ניצת
הדובדבן
שור טבצ'ניק
(drugstore.co.il)
מדי לינק
(medi-link.co.il)
48.90

(מבצע: 31.80)

48.90

(מבצע
34.20)

46.30

(מבצע: 30)

38.903229.90 (מבצע: 24.90)

יומי – ויטמין C בטעם פטל לילדים (100 יחידות)

יומי ויטמין סי

סופר-פארםBEמדי פארם
(medi-pharm.co.il)
טבע קסטלשור טבצ'ניק
(drugstore.co.il)
מדי לינק
(medi-link.co.il)
75

(מבצע: 48.70)

75

 

75
(מבצע: 54)
69 (מבצע: 55.20)5039.90

 

אקמול של טבע יקר משמעותית מפראמול של לייף

נקודה נוספת שרוב הצרכנים ממש לא יודעים היא שיש פער גדול בין מחירן של תרופות זהות בהרכבן.

כידוע, לאקמול המיתולוגי של טבע, למשל, יש מתחרים זהים בהרכבם: דקסמול של חברת דקסל ופראמול של המותג לייף של סופר-פארם (המיוצר גם הוא על ידי דקסל).

לחצו כאן כדי לקבל העדכונים החמים שלנו בטלגרם >

כאשר אתם ניגשים למדף – שלוש האריזות עומדות זו לצד זו, ולעתים קרובות היד מונפת באופן אוטומטי למותג המוכר (אקמול).

פראמול

אקמול
(טבע)
דקסמול
(דקסל)
פראמול
(לייף, מיוצר ע"י דקסל)
חומר פעיל בכל קפליהפראצטאמול 500 מ"גפראצטאמול 500 מ"גפראצטאמול 500 מ"ג
כמות כדורים141616
מחיר אריזהכ-1613.1010.81
מחיר לכדור1.14 ש"ח82 אגורות67 אגורות

אלא שאקמול של טבע הוא הכי יקר: הוא נמכר באריזה של 14 כדורים בלבד, ומחירו כ-16 ש"ח, לעומת פראמול של לייף, שנמכר באריזת 16 כדורים אשר מחירה כ-11 ש"ח. דקסמול של דקסל הוא במעט יותר יקר מפראמול (כ-13 ש"ח) – למרות שהוא זהה ומיוצר ע"י אותה חברת תרופות.

במילים אחרות, בדיוק כמו שאתם מתלבטים בסופר איזו גבינה לקנות ומשווים את המחיר ואת הרכב במוצר – כך עליכם לבצע השוואה בין התרופות, ולהתייעץ עם הרוקח לגבי ההרכב כדי לוודא שאתם משווים בין פריטים דומים.

תוכלו למצוא כאן את מחירון התרופות ללא מרשם באתר משרד הבריאות.

 

שתפו את הכתבה, ואל תשכחו לפרגן לנו בלייק כאן למטה, זה ממש חשוב לנו…

קראו עוד חדשות צרכנות באתר פואנטהמעוניינים לפרסם בפואנטה?

השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!    דפנה הראל כפיר
    דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
    תגובות: 0

    נגישות