גלקסי נוט 8 בהנחה - פואנטה

נקבע פיצוי ללקוחות LG G4 על בעיית הבוטלופ. בזכות ייצוגית, רונלייט תשלם במזומן

גלקסי נוט 8 מציע מסך גדול ואיכותי, מערך צילום כפול ועט מגע שעושה כמעט הכול. לאחר השקת גלקסי NOTE 9, מחירו ירד
זה לקח 5 שנים, אבל תביעה ייצוגית בגין התקלה ב-LG G4 מסתיימת סוף סוף בפיצוי לצרכנים. מדובר בתקלת הבוטלופ (bootloop) ב-LG G4, שגרמה לקריסת המכשיר באופן פתאומי בכל העולם וגם בישראל. לאחרונה אושר הסדר פשרה בתביעה ייצוגית נגד LG ונגד רונלייט, אשר הוגשה בשנת 2016 בנושא (ת.צ 4753-02-16). לפי ההסדר, שאישרה השופטת תמר בזק רפפורט בבית המשפט המחוזי בירושלים, חברת רונלייט (יבואנית LG) חייבת בפיצוי של 15 מיליון ש"ח, אשר 14 מיליון ש"ח מתוכם ישולמו במזומן לצרכנים.

ייצוגית נגד LG: "רונלייט שיווקה מכשירים תקולים ביודעין"

כמה כסף יקבלו הצרכנים שנפגעו

התובעים, שיוצגו ע"י עורכי הדין אמיר ישראלי, אשר שרביט ויאקי אלגרנטי, טענו במסגרת בקשת האישור, כי מכשיר סלולארי מדגם LG-G4 המיוצר על-ידי המשיבה חברת LG ומיובא ומשווק בישראל באופן רשמי על-ידי חברת רונלייט, נושא פגם סדרתי בייצור, הגורם להפסקה פתאומית של פעולת המכשיר וכניסתו למצב של אתחול מ תמיד (loop).

התוצאה היא שקרוב ל-100,000 מכשירים התקלקלו. חלק מהלקוחות אשר סבלו מתקלת ה-Bootloop ניזוקו מתיקון הפגם, כתוצאה מאובדן מידע חיוני שהיה על המכשיר. בבקשת האישור נטען כי לחברי הקבוצה נגרמו נזקים שונים, ביניהם נזקים ממוניים עקב ירידת ערך וכן הם זכאים להשבה מלאה או חלקית של התמורה אותה שילמו בעבור המכשיר. כמו כן נגרמו לחברי הקבוצה נזקים בלתי ממוניים דוגמת עוגמת נפש, עקב התרחשות התקלה והצורך למסור את המכשיר לצרכי תיקון.

הסדר הפשרה אשר הושג לאחר הליך גישור ממושך בפני השופט בדימוס יצחק ענבר, מעניק לחברי הקבוצה פיצוי כולל בסך 15 מיליון ₪. מתוכו סך של 14 מיליון ₪ ישולם במזומן לרוכשי המכשירים, שכל אחד מהם יקבל סך של 150 ₪, כאשר יתרת הפיצוי שלא תתבקש ע"י חברי הקבוצה תועבר לעמותות על דרך של תרומת מכשירי סלולר. כמו כן הוסכם כי LG תעניק הארכת אחריות למכשירים בשווי של מיליון ₪.
במסגרת הסדר הפשרה, הוסכם כי הודעות ישלחו לחברי הקבוצה בידי רונלייט ואף בידי חברות הסלולר אצלן נרכשו המכשירים. חברי הקבוצה יוכלו למלא את פרטיהם באמצעות אתר אינטרנט שיוקם לשם כך, והפיצוי ישולם להם ישירות.

בית המשפט השתכנע כי הסדר הפשרה הינו הוגן וראוי, ואף פסק לעורכי הדין שהגישו את התביעה שכר טרחה בסך 3.4 מיליון ₪ בתוספת מע"מ.

תגובות: 0

נגישות