מדריך בחירה ושימוש במלטשת - פואנטה

מדריך בחירה ושימוש במלטשת

למלטשת יש לא מעט שימושים, ובהתאם – יש כמה וכמה סוגים של מלטשות, החל ממלטשת פנאומטית ועד מלטשת סרט. אז איך תבחרו את המלטשת המתאימה לכם?

קניית מלטשת

(תוכן פרסומי)

מלטשת היא כלי עבודה שעושה שימוש בנייר לטש לצורך ליטוש או שיוף של משטחים שונים. כלי עבודה זה עשוי לרוב משילוב של פלסטיק וממתכת וכולל מנוע חשמלי. במלטשות המודרניות קיימים חלקים נוספים, למשל חיבור לצורך איסוף האבק שנוצר כתוצאה מהליטוש, חיישן שמודד את רמת הלחץ של מפעיל הכלי (בעיקר כדי למנוע בלאי למכונה ו/או נזק למשטח עקב לחץ מיותר) ועוד.

סוגים של מלטשות

  • מלטשות פנאומטיות – מלטשות שעושות שימוש באוויר דחוס לצורך הפעלת המנוע הפנימי. מלטשות מסוג זו נפוצות בנגריות.
  • מלטשות אקסצנטריות – מלטשות שכוללות מנוע שמניע את משטח העבודה בצורה סיבובית, מה שמאפשר שיוף שווה של כל פני השטח. מלטשות מסוג זה מספקות רמת גימור גבוהה, אך הן עדינות לעבודה ומייצרות פחת רב.
  • מלטשות סרט – מלטשות שמורכבות משני תופים שעליהם מתוח נייר הלטש ושביניהם נמצא המנוע החשמלי. מלטשות מסוג זה יכולות להיות קבועות (כלומר להיות מונחות על גבי שולחן עבודה) או ידניות (כלומר לאפשר עבודות ליטוש ניידות).
    מלטשות אלו פועלות במהירות ואינן מייצרות פחת, אך הן נחשבות לאגרסיביות, מייצרות אבק רב ומעניקות רמת גימור שנחשבת לנמוכה.מה לבדוק לפני קנייה?

כמו בכל כלי עבודה גם כאן יש לבדוק פרמטרים שונים לפני קנייה, למשל:

1. התאמה לעבודה הספציפית – יש להתאים את סוג המכונה לסוג הליטוש:

  • לעבודת ליטוש ניידת מומלץ לרכוש מלטשת שמופעלת באמצעות סרט
  • לעבודת ליטוש עדינה מומלץ לרכוש מלטשת אקסצנטרית קלה (משקל של 1.2-3.2 ק"ג)

כמו כן, מומלץ לבחור שמלטשות שמתאימות לעבודה הנדרשת מבחינת מהירות. כיום יש מלטשות שפועלות במהירויות של 200-14000 סל"ד – מה שאומר שאחת מהן לפחות תענה על הדרישות ותבטיח שהעבודה תיעשה כראוי.

2. התאמה לעוצמת הפעולה – מומלץ לרכוש מלטשות שעובדות בהספק המתאים לעבודה. כיום ניתן לרכוש מלטשות שעובדות בהספקים שונים (200-600w) – מה שמבטיח התאמה מרבית לעבודה הנדרשת.

כמו כן, כדאי לרכוש מלטשת בעלת חיישן שמודד את רמת הלחץ המופעלת עליה. חיישן זה מונע שני דברים במקביל כתוצאה מעבודה מאומצת מדי: בלאי של הכלי ו/או נזק למשטח העבודה.

3. איכות – מומלץ לרכוש מלטשת מבית מותג מוכר (למשל מאקיטה או איינהל) גם אם היא יקרה יותר. מחיר זה לא רק משקף גם את איכות כלי העבודה, אבל גם מבטיח אחריות וקבלת תמורה מלאה להשקעה.

איפה רוכשים מלטשות?

כמו במקרים אחרים של רכישת כלי עבודה, גם רכישת מלטשות כדאי לעשות באמצעות חברה ותיקה שמתמחה בכלי עבודה חשמליים מסיבה אחת – חברה זו תוכל לייעץ בכל העניינים המקצועיים הנוגעים לרכישה, למשל מידת ההתאמה לעבודה הספציפית, לעוצמת הפעולה ועוד.

כדאי שאותה חברה תפעיל גם שירות תיקונים למקרה הצורך ותעמוד לרשות לקוחותיה באמצעים שונים, למשל חנות פיזית שפועלת במשך שעות ארוכות, אתר אינטרנט (עדיף שתהיה בו אפשרות לרכישה מקוונת מאובטחת באמצעות כרטיסי אשראי שונים), טלפון, מייל ועוד.

עוד כתבות מעניינות בפואנטה:מאמרים אחרונים
נגישות