אייפון X: חוות דעת ראשוניות ותאריך הגעה משוער לישראל

אייפון X: חוות דעת ראשוניות ותאריך הגעה משוער לישראל

ביום שישי, 3 בנובמבר, יחל להימכר אייפון X בארה"ב ובמדינות נוספות. המחיר – החל מ-1,000 דולר

ביום שישי, 3 בנובמבר, יושק אייפון X – דגם הדגל של אפל, אשר מציין עשור להשקת האייפון הראשון, מתאפיין במסך הגדול ביותר אי פעם לאייפון (5.8 אינץ') ומחירו הוא הגבוה ביותר בתולדות האייפון (החל מ-1,000 דולר).

ההרשמה המוקדמת החלה אתמול בארה"ב, וכמובן הביאה להסתערות. 

מתי יגיע המכשיר לארץ? לדברי איילת צרפתי רוזן, מנכ"לית i-Digital בישראל, כשבוע-שבועיים אחרי ההגעה לחנויות בארה"ב, כלומר, סביב 15 בנובמבר. 

לדברי צרפתי, קיים חשש ממחסור במכשירים, בשל העובדה שאפל לא ייצרה מלאי גדול מספיק עד כה.

בינתיים, אפשר כבר לקבל חוות דעת ראשוניות המתבססות על פרסומים בארה"ב.

המכשיר אמנם לא הופץ עדיין, אך יש מספר כתבים שקיבלו אותו להתרשמות ראשונית, אחד מהם הוא כתב האתר CNET.

זיהוי פנים

הטכנולוגיה המשוכללת של זיהוי הפנים היא אחת מגולות הכותרת של המכשיר, כשהרעיון הוא שזו גם הדרך היחידה לפתוח את המכשיר חוץ באמצעות הקשת קוד פיזי.

בדיקות שונות שנעשו גילו שאכן המכשיר מזהה את המשתמש גם אם הוא מסתפר, מחליף משקפיים וחובש כובע, אך יש גם מגבלות: כאשר חובשים כובע ומרכיבים משקפי שמש, המכשיר לא תמיד נפתח. בנוסף, בדיקה שביצעו זוגות של תאומים זהים גילתה שהמכשיר לא הבחין ביניהם ונפתח עבור שניהם.

מצלמה ותצוגה

אייפון X מציע יכולת צילום מעולה, אך מי שמתלבט אם קיימים פערי איכות בין אייפון X לאייפון 8 שמצדיקים את הפער במחיר, התשובה היא כנראה שלא. בכל מקרה, אי אפשר שלא להתענג על התמונות שמפיק המכשיר ועל התצוגה החדה והאיכותית שמציע מסך ה-OLED שלו.

למי שמתלבט בין פיקסל 2 של גוגל, נוט 8 של סמסונג ואייפון X, סבורים ב-CNET שהאייפון X מצלם טוב יותר מ-Pixel 2 XL של גוגל, ומתחרה ראש בראש עם גלקסי NOTE 8 של סמסונג.

ביי ביי לכפתור הבית

לא רק הגודל וזיהוי הפנים מבדלים את אייפון X, אלא גם הפרידה מכפתור הבית המיתולוגי.

משתמשי אייפון יצטרכו להתרגל לתפעל את המכשיר בלי אותו כפתור, שהלחיצה עליו היא מסוג הפעולות הכי אינטואיטיביות שהם עושים. ההפעלה של סירי עברה לכפתור הימני, והמעבר בין אפליקציות השתנה. 

טעינה אלחוטית

אחד היתרונות הגדולים של המכשיר הוא ביכולת לטעון אותו על כל משטח הטענה, ללא כבלים וללא תלות במכשירים של אפל בלבד. 

קראו עוד כתבות מעניינות בפואנטה

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות