קונים ויטמינים ותוספי תזונה? ניו פארם יקרה מאוד ואחריה סופר-פארם

קונים ויטמינים ותוספי תזונה? ניו פארם יקרה מאוד ואחריה סופר-פארם

השוואת מחירי ויטמינים: איפה משתלם ואיך תחסכו יותר מ-100 שקל למוצר? פואנטה עם חדשות בריאות

שוק תוספי התזונה הוא אחד השווקים שבהם פערי המחיר בין מוצרים זהים מרקיעי שחקים. הנה ארבע דוגמאות והן לחלוטין לא היחידות: ג'ארודופילוס של אלטמן, כמוסות כורכום של סופהרב, צנטרום פרפורמנס ומולטי ויטמין דובונים של אלטמן.בדיקה שביצעתי לגבי כל אחד מהמוצרים הללו מגלה פערים אדירים, שמחייבים את הצרכנים לעשות השוואת מחירים מעמיקה לפני שהם שולחים את היד לארנק: כך למשל מחירו של תוסף התזונה הפופולרי ג'ארו דופילוס (60 כמוסות) של אלטמן נע בין 100 שקל ל-215 שקל, ומחיר כורכום של סופהרב נע בין 95 לכ-200 שקל – תלוי איפה אתם קונים וכמה תשקיעו בהשוואת מחירים. פערים של כמעט פי שניים קיימים גם במחיר הדובונים של אלטמן – 91 שקל בניו פארם לעומת 50 שקל באתרי האינטרנט, ובצנטרום פרפורמנס – כ-160 שקל בניו פארם לעומת כ-90 שקל באתר drugstore.co.il.

הנה עוד כמה תובנות שעולות מן הבדיקה, שבוצעה בראשית יוני 2016 בסניפים של סופר-פארם, ניו פארם ומכבי פארם במודיעין, ובשורת אתרי אינטרנט המשווקים ויטמינים ותוספי תזונה:
• פערי המחירים עצומים: לפעמים הליכה של כמה מטרים או הזמנה באינטרנט תחסוך לכם יותר מ-100 שקל למוצר.
• ניו פארם גובה את המחירים הגבוהים ביותר.
• סופר-פארם גובה גם היא מחירים גבוהים, בוודאי גבוהים מהממוצע.
• מכבי פארם מקפידה לא לגבות את המחיר הגבוה ביותר, אך תמיד אפשר למצוא את המוצר במחיר נמוך יותר.
• אתר דראגסטור (drugstore.co.il) – שהוא למעשה סניף האונליין של בית המרקחת התל-אביבי המפורסם שור טבצ'ניק – מציע תמיד את המחיר הנמוך ביותר – ולעתים מציע גם משלוח חינם. בכל מקרה, אפשר לבצע איסוף עצמי מהסניף.
• אתר BUY2 מציע גם הוא את המחירים הנמוכים ביותר, אך פריט אחד שחיפשנו לא נמצא בו (צנטרום).
• רשתות הטבע הפופולריות, טבע קסטל וניצת הדובדבן, מקפידות להציע מחירים תחרותיים – ודאי נמוכים יותר מרשתות הפארם. באתר של טבע קסטל המחירים לעתים קרובות נמוכים יותר מאשר בחנויות הפיזיות של הרשת.
• אתרי פארם, כמו טלפארמה, מדי פארם, מקס פארם ו-vitamines4all, נוהגים להציג מחיר מלא גבוה מאוד, ולצדו מחיר מבצע שמוזיל את המוצר משמעותית – לעתים ב-50%.

איך זה קורה? בדיקה מדגמית מגלה שבחלק מהאתרים שמשווקים תוספי תזונה, נוקבים במחירים גבוהים ותלושים מהמציאות – ומהם גוזרים הנחה. המחיר אחרי ההנחה בדרך כלל נמוך מהמחיר הממוצע ברשתות כמו ניצת הדובדבן או טבע קסטל, נמוך מבסופר-פארם, וכמובן נמוך מבניו פארם.

ג'ארודופילוס: אל תשלמו יותר מ-120 שקל, תצליחו למצוא גם ב-100

geo image
בניו פארם מוכרים כל אריזת ג'ארודופילוס 60 כמוסות של אלטמן בכ-180 שקל,וברשת חנויות הטבע אניס לא מתביישים להדביק תג מחיר של 214 שקל. אמנם בסניף הרשת במודיעין הוא נמצא כעת במבצע של 50% הנחה, מה שמעמיד אותו על מחיר של 107 שקל, אבל כאשר יסתיים המבצע הזה מומלץ לזכור שמדובר במחיר לחלוטין בלתי סביר. המחיר המלא בסופר-פארם הוא 140 שקל. בסניפי רשת טבע קסטל המחיר על המדף הוא 130 שקל, ובאתר הרשת המחיר הוא 99 שקל.
אז מהו בעצם המחיר האמיתי של אריזת 60 כמוסות ג'ארו דופילוס של אלטמן, איפה כן משתלם ומה המחיר הנמוך שבו אפשר להשיג את המוצר הזה?

חנויות טבע רבות אוהבות להציגו במחיר מלא של כ-215 שקל – אבל מי שישלם מחיר כזה "ייצא פראייר". נראה שמדובר במחיר תלוש מהמציאות, שממנו נגזרת הנחה לכאורה גבוהה מאוד של 50% ויותר. כך למשל, המחיר המלא באתר vitamins4all הוא 215 שקל ל-60 כמוסות, אבל כעת נמכר שם המוצר הזה ב-116 שקל פחות, יותר מ-50% הנחה, מה שמעורר תהייה לגבי אמיתות המחיר המקורי.

בניצת הדובדבן ובאתר BUY2 המחיר הוא כ-120 שקל, ולפי אתר זאפ שמשווה בין 6 חנויות מקוונות, המחיר נע בין 110 ל-130 שקל. הבדיקה שלי מגלה שבשורה התחתונה, אין שום סיבה לשלם על המוצר הזה יותר מ-100 שקל, וגם המחיר הזה מספק רווח נאה לחנויות וליבואנית אלטמן. אם אתם רואים תג מחיר של כ-130 שקל – הרי שזה מחיר גבוה אך מקובל, והמחיר של 140 שקל בסופר-פארם ללא ספק גבוה. אם אתם נתקלים במחיר של 200 שקל ויותר – הרי שמדובר במחיר מופרז לחלוטין, שמטרתו כנראה לנצל צרכנים שלא משווים מחירים, ומדי כמה חודשים לייצר תחושה של הנחת ענק – במטרה להביא את המוצר למחיר של כ-100 שקל.

כורכום סופהרב: אל תשלמו יותר מ-100 שקל

המצב דומה גם במקרה של כמוסות כורכום בתוספת פיפרין של סופהרב (60 כמוסות). בעוד שבניו פארם מציינים שהמחיר המלא הוא 202 שקל ל-60 כמוסות ומציעים כעת מבצע של 140 שקל, בסופר-פארם גובים 170 שקל, באתר של ניצת הדובדבן המחיר הוא כ-140 שקל, בחנויות טבע קסטל המחיר קרוב ל-150 שקל, ואילו באתר הרשת כ-130. המחיר עוד ממשיך לרדת: באתר BUY2 המחיר הוא 100 שקל, וכך גם באתר דראגסטור. המחיר הנמוך ביותר נכון לרגע הבדיקה נמצא באתר מקס פארם – 88 שקל במבצע, אך המחיר המלא באתר הזה נושק ל-200 שקל. אתר vitamins4all נוקט שיטה דומה: באתר מצוין שהמחיר המלא הוא 193 שקל וכעת יש הנחה של כמעט 100 שקל – כך שהמוצר עולה 95 שקל. שוב, הפער הגדול מעורר תהייה בקשר למחיר המקורי – במיוחד לאור העובדה שבאתר BUY2 המחיר ללא מבצע הוא 100 שקל.

אז מה המחיר הנמוך ביותר לכמוסות כורכום של סופהרב ואיזה מחיר צריך להדליק נורה אדומה? לפי אתר זאפ, המחיר בקרב 7 חנויות נע בין 98 ל-123 שקל. כפי שעולה מהבדיקה, אפשר למצוא אותו גם בפחות מ-90 שקל.

צנטרום פרפורמנס: אפשר להשיג בפחות מ-100 שקל

tzentrom

גם טווח המחירים של צנטרום פרפורמנס רחב – כאשר בניו פארם שוב מככבים בראש עם מחיר של כ-160 שקל, בעוד שבאתר דראגסטור המחיר הוא 91 שקל, ובאתרים מקס פארם ומדי פארם המחיר הוא 82-84 שקל במבצע. צריך כמובן להביא בחשבון עלויות משלוח – אך בהזמנה מעל סכום מסוים המשלוח חינם, ולעתים אפשר לבצע איסוף עצמי.

מולטי ויטמין דובונים של יומי

multi
ניו פארם מככבת גם כאן – כאשר במחיר שהיא גובה (91 שקל על אריזת 100 דובונים), אפשר לקנות כמעט שתי אריזות באתרי אינטרנט. גם בסופר-פארם המחיר גבוה – 85 שקל – ולא משקף את המחיר שבו אפשר להשיג את המוצר בקלות (50 שקל). אז אמנם כשאנחנו קונים לילדים אנחנו כמעט באופן אוטומטי מסירים את החסמים ומוכנים לשלם כמעט כל מחיר, אבל גם כאן כדאי לבדוק היטב לפני ששולחים את היד למדף.

מה הפואנטה?

בין אם אתם צרכנים שקונים תוספי תזונה בקביעות ובין אם מדובר בתגבורת חד-פעמית לגוף, זכרו שמדובר בתחום שבו יש הרבה מאוד מבצעים, המחירים המלאים בדרך כלל לא משקפים את המחיר הנפוץ וחייבים לעשות סקר מחירים בכל פעם מחדש. מה שבטוח, לפני שאתם קונים ברשתות הפארם הגדולות, בדקו במקומות אחרים.

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות