החלפת סוללה לאייפון: איידיגיטל ו-iStore פרסמו את המחיר המוזל לסוללות מקוריות של אפל

החלפת סוללה לאייפון: איידיגיטל ו-iStore פרסמו את המחיר המוזל לסוללות מקוריות של אפל

כמה ישלמו הצרכנים הישראלים שהאייפון שלהם החל לפתע לזחול על החלפת סוללה? 

אחרי שורה של תביעות ייצוגיות בארה"ב (וגם בארץ) נגד אפל, וכדי להתמודד עם משבר האמון שנוצר בין הצרכנים לבין החברה האמריקנית, בסוף השבוע שעבר פרסמה אפל התנצלות לצד הטבה, שלפיה בעוד חודש אפשר יהיה להחליף סוללות של אייפון מדגמי אייפון 6 ומעלה ב-29$ בלבד. 

אלא שהזעם הציבורי כלפיה לא נרגע ואף להפך, שהרי אף אחד מאיתנו לא באמת יכול לסבול סמארטפון זוחל אפילו יום אחד, וחודש הוא כמו נצח במובן הזה… לכן, אתמול נכנעה אפל ללחצים והודיעה שההנחה על החלפת תינתן באופן מיידי.

למי שלא עקב אחרי הפרשה, הנה תקציר – לפני כשבועיים נחשף כי בעת התקנה של עדכון גרסה במכשירי אייפון מדגמים קודמים (6, 6S, 6SE, 7 ו-7S), אפל מחוללת באופן יזום האטה של המכשיר. אפל נימקה זאת בכך שהאטת המכשיר נועדה למנוע מצב של כיבוי פתאומי בשל היחלשות הסוללה.

זאת, אחרי שמיליוני צרכנים בעולם רצו בחודשים האחרונים בהמוניהם אל חנויות אפל לרכוש מכשיר חדש, ולא העלו בדעתם שהחלפת סוללה תפתור את בעיית האיטיות של המכשיר.

כאמור, הזעם והתביעות הביאו את אפל להכריז על הנחה למי שיחליף סוללה.

לפי הודעת אפל, הסוללה תימכר ב-29$ במקום ב-79$ לפני מסים (כ-111 שקל במקום כ-300 שקל – לאחר הוספת המס שנגבה בניו יורק, למשל).

המחיר הזה יהיה זמין בכל חנויות אפל או אצל המשווקים המורשים שלה. אפשרות נוספת היא לשלוח את המכשיר למחלקת התמיכה של אפל.

תוקף ההטבה הוא שנה בלבד, עד סוף 2018. 

וכמה תעלה סוללה של אייפון 6 ומעלה בישראל?

צרכנים רבים בישראל תוהים כיצד יוכלו גם הם להחליף את הסוללה במחיר מוזל.

רשת iStore הגיבה במהירות, וביום שישי פרסמה כי החל מסוף ינואר תאפשר לבעלי מכשירים שאינם באחריות החלפת סוללה במחיר מוזל של כ-150 שקל, במקום במחיר של כ-400 שקל.

ב-iStore מסבירים שהפער בין המחיר לארה"ב נובע מהבדלי המיסוי, שכן על מחיר הסוללה בארה"ב יש להוסיף בארץ 15% מכס ו-17% מע"מ.

ברשת איי דיגיטל המחיר יהיה דומה: 145 שקל לסוללה. מהרשת נמסר כך: "עלות החלפת סוללה מקורית, לדגמי iPhone 6 ומעלה, תעמוד על 145 ש״ח בסניפי  iDigital. מלאי הסוללות המקוריות יגיע מאפל לארץ לקראת סוף ינואר 2018 ואנו נערכים לביצוע החלפת הסוללות בפועל ברשת iDigital מיד עם הגעת המלאי. אנו ממליצים להתעדכן לקראת סוף החודש באתר האינטרנט לגבי המועד המדויק של תחילת החלפת הסוללות".

קראו כתבות מעניינות נוספות בפואנטה:

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות