מתי יהיו סיבים אופטיים באזור מגוריכם? זה לוח הזמנים המעודכן

מתי יהיו סיבים אופטיים באזור מגוריכם? זה לוח הזמנים המעודכן

אם נמאס לכם לגלוש לאט ואתם מפנטזים על חבילת סיבים אופטיים – שימו לב ללוחות הזמנים שבהם תהיה תשתית בכל הארץ. כל הפרטים על מתווה הסיבים של משרד התקשורת

סיבים אופטיים

גלישה בסיבים אופטיים היא גלישה הרבה יותר מהירה ויציבה – אבל ברוב הבתים בישראל יש עדיין תשתית אינטרנט מיושנת ואין פריסת סיבים . אמנם, גם בזק וגם הוט השיקו חבילת סיבים אופטיים, באיחור ניכר אחרי פרטנר פייבר וסלקום פייבר, אך בפועל רוב הצרכנים בישראל עדיין לא יכולים להתחבר לחבילות אלה פשוט כי אין תשתית באזור מגוריהם. משרד התקשורת מפרסם כעת את מתווה הסיבים – ולפי המתווה הזה ייקח עוד לא מעט זמן עד שכל מי שרוצה יוכל להתחבר לסיבים האופטיים בכל מקום בארץ.

למעשה, לפי המתווה, היעד של משרד התקשורת הוא להגיע ל-45% פריסה עד סוף שנת 2021 ול-85% ממשקי הבית עד 2025.

פריסת הסיבים האופטיים – מתי אצלכם?

פריסת הסיבים תלויה בעיקר בבזק. בזק הודיעה למשרד התקשורת כי בהתאם לחוק משלהי שנת 2020, היא תפרוס תשתית ב-80% ממשקי הבית בישראל. בזק תעדכן באופן רציף באתר החברה את כל הכתובות. מרגע שהתשתית תהיה קיימת, חשוב לדעת שהמשמעות תהיה שאפשר להתחבר לסיב אופטי של בזק או של כל חברה אחרת שתשתמש בתשתית בזק.
בין היישובים שבהם יותקנו סיבים אופטיים על ידי חברת בזק: שלומי, נתיב העשרה, אילת, חצור הגלילית, טמרה, אלון שבות, מעלות-תרשיחא, דימונה, בית ג'ן, קצרין, ערד, נאות גולן, אשדוד, בית שמש, פצאל, גבעת שמואל, בית שאן, גן יבנה, כפר יאסיף, חצבה, נהריה, קרני שומרון ושבי ציון.

אוהבים עדכוני טכנולוגיה? לחצו להצטרפות לקבוצת הפייסבוק שלנו >> 

כפי שניתן לראות, מדובר גם ביישובים קטנים וגם בערים גדולות, בפריפריה החברתית והגאוגרפית ובמרכז, באזורים של אוכלוסייה ערבית ויהודית, בתוך הקו הירוק ובאיו"ש. עם זאת – לא מדובר בכל הארץ ולא מיד.

פריסת הסיבים של בזק – מתי היא תגיע אליכם?

בזק לא חייבת וגם לא יכולה לפרוס את כל הסיבים הללו בבת אחת. משרד התקשורת קבע לוחות זמנים:

 • 60% מהפריסה בתוך שנתיים – באותם יישובים שעליהם בזק התחייבה (שהם רק 80% מהיישובים בארץ).
 • 80% בתוך 3 שנים
 • 95% בתוך 5 שנים
 • השלמת הפריסה באזורים שעליהם התחייבה בתוך 6 שנים.

פואנטה בטלגרם

סיבים אופטיים – ומה עם שאר חלקי הארץ?

כאמור, בזק היא חברה מסחרית שפורסת סיבים רק במקומות שמשתלם לה להגיע אליהם, ומן הסתם לא משתלם לה להגיע לכל יישוב עם מספר מועט של תושבים. כעת משרד התקשורת מודיע כי הוא מקדם פרישת סיבים באזורים נעדרי כדאיות כלכלית.

> לחצו להשוואת מחירים של חבילות סיבים אופטיים >>

התקציב לפריסת הסיבים יגיע דרך "קופת תמרוץ" ובהשתתפות של המדינה. לשם כך תוקם קרן מהכנסות חברות התקשורת (0.5% בכל שנה).

הכספים שייאספו בה יסבסדו את פריסת הסיבים בשאר הארץ. ועדת מכרזים בין-משרדית מפיצה "קול קורא" להערות הציבור. בקול קורא מפורטים הקריטריונים להשתתפות במכרזי התמרוץ.

המשרד יודיע לחברות התקשורת הרלוונטיות (וגופים רלוונטיים נוספים) על חובת התשלום לקופת התמרוץ.

מכאן אפשר להבין שעד שתושבים ביישובים מרוחקים יוכלו להתחבר לסיבים האופטיים ייקח עוד כמה שנים. לדברי מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן-חורין: "בחודשים הקרובים תיכנס לפעולה קופת התמרוץ שתאפשר למשרד לעודד את חברות התקשורת לחבר גם את המקומות המרוחקים ביותר לתשתית המתקדמת, ולהבטיח שכל משק בית בכל יישוב במדינה יוכל להתחבר לסיבים.

רוצים חבילת סיבים אופטיים? פרטנר וסלקום זולות מבזק והוט

חשוב לזכור כי מי שיבחר להתחבר לחבילת סיבים אופטיים ישלם הרבה יותר ממה שהוא משלם היום. גם הוט וגם בזק השיקו כאמור חבילות, והמחיר שלהן דומה, גבוה ומרתיח. שתי החברות גובות דמי התקנה יקרים והמחירים קופצים אחרי שנה.

כך למשל, הוט גובה דמי התקנה של 536 ש"ח המחולקים ל-36 תשלומים, כך שגם אם תחליטו להתנתק בגלל המחיר המופרע או בגלל השירות של הוט, תמשיכו לשלם עד שיסתיימו 3 שנים על שירות שאתם לא צורכים.

את המחירים של בזק והוט אפשר לראות בכתבה המחיר המטורף של חבילת סיבים אופטיים בהוט ובכתבה אלה מחירי חבילת סיבים אופטיים בבזק.

לכן, עדיף להצטרף לחבילות של סלקום ושל פרטנר. את המחירים אפשר להשוות באתר כמהזה.

היה לכם מעניין? תהיו נחמדים, פרגנו לנו בלייק כאן למטה. זה קל… 

היה לכם מעניין?
לחצו כאן  ופרגנו לנו בלייק. זה קל... 

 
מעוניינים לפרסם בפואנטה?
השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]   


  היה לכם מעניין?
  לחצו כאן  ופרגנו לנו בלייק. זה קל... 

  דפנה הראל כפיר
  דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...

  מעוניינים לפרסם בפואנטה?
  השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!

   [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]


   מאמרים אחרונים
   תגובות: 0

   נגישות