טורנדו, אלקטרה, תדיראן... אל תקנו מזגן לפני שתקראו את המדריך שלנו

טורנדו, אלקטרה, תדיראן… אל תקנו מזגן לפני שתקראו את המדריך שלנו

מה המשמעות של BTU והאם מזגן אינוורטר תמיד עדיף על רגיל? התשובות בכתבה 

תדיראן או טורנדו

 

איזה מזגן יתאים לכם? זו כמובן שאלה מורכבת, אבל אם אתם מתלבטים בין מזגן תדיראן, מזגן טורנדו, מזגן אלקטרה או מזגן אחר – אולי יעניין אתכם שלפי נתוני זאפ לחודש יוני 2021, תדיראן הוא מותג המזגנים המחופש ביותר נכון לחודש זה. מבין 10 המזגנים שמחפשים הישראלים הכי הרבה בימים אלה, 8 הם מזגנים של תדיראן.

המזגן שמככב בראש הרשימה הוא ‏מזגן עילי של תדיראן, דגם Alpha Pro 15 2020 ‏1.25 ‏כ"ס. מחירו לפי זאפ נע בין 1,850 ל-2,100 שקל.

מיד אחריו מככב "אחיו הקטן"  – מזגן עילי של טורנדו, Alpha Pro 10 ‏1.0 ‏כ"ס, שמחירו יחסית דומה.

זה לא בהכרח אומר שאלה המזגנים הטובים בשוק. חשוב לזכור שיש עוד יצרניות מזגנים, ולפני שאתם בוחרים עדיף שתתייעצו עם מכרים ותקבלו המלצות.
 

מזגן תדיראן, טורנדו או אלקטרה? מה צריך לבדוק כשקונים מזגן

לכאורה, אין הרבה מה לחדש במזגן, אבל זה לא מדויק.

היצרניות מתחרות ביניהן על עיצוב (יש מזגנים עם הדפסים למשל), ובעיקר – על טכנולוגיה. הטכנולוגיה רלוונטית גם לעניין הקירור והחימום, גם לעניין עוצמת הרעש וגם לעניין השליטה במזגן.

 

מזגן תדיראן
מזגן תדיראן בעיצוב חדש

מותג הוא כמובן לא השיקול היחיד בהחלטה איזה מזגן לרכוש.

ההחלטה צריכה להתבסס על שילוב בין כמה היבטים:

  • סוג המזגן (מיני מרכזי או עילי)
  • עוצמת המזגן
  • גודל החדר
  • אינוורטר או רגיל
  • הטכנולוגיה (למשל – שליטה במזגן האמצעות wifi)
  • רעש
  • דירוג אנרגטי
  • מחיר המזגן
  • שירות ואחריות

>> איך בוחרים מאוורר תקרה? >>

אז איך בוחרים מזגן?

ראשית, החליטו אם אתם רוצים מזגן עילי או מזגן מיני-מרכזי.

היתרון של מזגן עילי הוא המיקום והמחיר. מזגן עילי לא תופס מקום בחדר ותוכלו לבחור בתפוקה שמתאימה לצרכים שלכם.

לעומת זאת, מזגן מיני מרכזי מאפשר למזג מספר חדרים או חלל אחד גדול.

יש כמובן אפשרות ללכת על שתי האפשרויות – כלומר להתקין מזגן עילי בכל חדש שינה ומזגן מיני מרכזי לחללםי אחרים בבית.

כדי שלא תמצאו את עצמכם יושבים עם שמיכה בקיץ כי רכשתם מזגן חזק מדי, כדאי שתעשו קצת שיעורי בית לפני שאתם קונים מזגן. הנה כמה עצות שמספק לפואנטה שחר שושן, העורך הראשי של אתר wizebuy מקבוצת זאפ:

עוצמת המזגן: BTU

איך בוחרים את עוצמת המזגן?

שושן: "כאשר קונים מזגן חדש, הדבר הכי חשוב הוא להתאים את עוצמת המזגן לחלל שרוצים לחמם ולקרר. הנתון הזה נמדד ב-BTU – איזו עוצמת חום/קור המזגן יכול לספק בשעה. ה-BTU  הכי נפוץ היום הוא 24,000-36,000 והמחיר מתחיל ב-3,000 שקל, אבל כאן מדובר במזגן גדול לחלל גדול. היום בחדר בבית ישראלי ממוצע מדובר בשטח של כ-10-12 מ"ר – וזה מצריך בין 7,000 ל-9,000 BTU".

מבצעים

נראה שהרוב רוכשים מזגן עילי. האם זה הדבר הנכון לעשות?

שושן: "בהחלט, לחדר כמו שתיארתי מספיק מזגן עילי".

מחיר המזגן

מה אמור להיות מחיר סביר למזגן כזה?

שושן: "אפילו מזגן בעלות של 1,200 שקל יכול לספק תמורה טובה".

אינוורטר

מה ההבדל בין מזגן אינוורטר למזגן רגיל?

שושן: "להבדיל ממזגן רגיל שנכבה ונדלק, מזגן אינוורטר מעלה ומוריד את העוצמה בהתאם לטמפרטורת החדר וכך נוצרת טמפרטורה קבועה. מזגן כזה יחסוך ללקוח מצב שבו הוא מכבה ומדליק את המזגן לסירוגין כי פעם חם לו מדי ופעם קר לו מדי".

דגמי אינוורטר יקרים יותר מדגמים רגילים. האם השקעה מוחזרת ע"י חיסכון בחשמל לאורך זמן?

שושן: "במזגנים עיליים ההבדלים במחיר לא גבוהים ואילו במזגנים מיני מרכזיים ההפרש בעלות יוחזר רק אחרי 12 שנה. כדי לחשב את הפרשי העלויות והוצאות החשמל, צריך לבדוק מה ההספק בוואט לעומת ההספק ב-BTU.

"אם ניקח לדוגמה מזגן עילי של אלקטרה – החברה מציעה מזגן עילי קטן עם 8,200 BTU שעולה 1200 שקל ודגם אינברטר שעולה 1800 שקל. יש להם אותו דירוג אנרגטי. המזגן הרגיל צורך 600 וואט ומספק 8200 BTU, בעוד שאינוורטר צורך את אותה כמות חשמל אבל לא משתמש בכל ההספק שלו כל הזמן. זה חסכוני בחשמל, אבל הוא עולה 600 שקל יותר. ההשקעה  תוחזר מתישהו, אבל חשוב לזכור שיש פה גם היבט של נוחות – באינוורטר הטמפרטורה נשמרת קבועה כל הזמן".

מזגן מיני מרכזי

פואנטה בטלגרם

למי אתה ממליץ להתקין מזגן מיני מרכזי?

שושן: "מי שמחפש פתרון לכל הבית יכול לבחור בין מזגן מיני מרכזי למזגנים בכל חדר. מזגן מיני מרכזי עלול להיות כרוך בהוצאה על התקנה מורכבת יותר של תעלות בכל הבית. היתרון הוא שהוא נסתר, המנוע נמצא במקום אחר והקירור שקט. מדובר בפתרון אלגנטי ללא מנוע מכוער מחוץ לחלון. יש מזגנים כאלה שמאפשרים בקרה בכל חדר כדי לווסת בכל חדר הטמפרטורה".

ומה הבדלי המחירים?

שושן: "כשמדובר במיני מרכזי, המחיר מתחיל ב-6,000 שקל והתקנה יכולה לעלות 2,000 שקל – לא כולל הכנת התשתית. התקנה של מזגנים עיליים זולה יותר. מזגן עילי לסלון יעלה בין 1,900 ל-3,500 שקל וההתקנה עולה כמה מאות שקלים".

מיקום המזגן

מה המקום הנכון למקם בו את המזגן – כך שהוא לא יפריע ליושבים בחדר?

שושן: "לא מומלץ למקם אותו בדיוק מעל אזור הישיבה, אלא מטר שמאלה או ימינה – כך שאפשר לסובב את הזווית של התריס כדי שהוא יגיע ליושבים".

אחריות למזגן

עד כמה יש חשיבות לאחריות?

שושן: "חשיבות גדולה מאוד. מומלץ לבחור דגם עם כמה שיותר שנות אחריות – זה שווה את ההפרש במחיר, וכן להקפיד על התקנה של מתקין מורשה".

לתקן או להחליף?

מה תוחלת החיים של מזגן? מתי עובר השלב שמשתלם לתקן אותו ועדיף לקנות חדש?

שושן: "ככל שהמזגן מודרני יותר – כך תוחלת חייו קצרה יותר. תוחלת חיים ממוצעת של מזגן קטן היא 7-10 שנים, ומזגן גדול יכול לפעול כעשר שנים. חשוב לנקות את הפילטרים כל עונה, אפילו פעמיים בעונה".

שירות למזגן – נקודה חשובה

ככלל, נושא השירות הפך לאחרונה לנושא שהחברות מבינות שהוא קריטי לצרכנים, ולכן מתחרות בזירה הזאת לא פחות מאשר בזירת המחיר – לפחות למראית העין.

לכן, טורנדו מבטיחה טכנאי עוד באותו היום ו-7 שנות אחריות, בעוד שאלקטרה מבטיחה שירות תוך שני ימי עבודה.

האם החברות עומדות בהבטחות? הדרך הכי טובה לברר היא להיכנס לעמוד הפייסבוק שלהן, ושם לראות מה אומרים הלקוחות.

מזגן עם WIFI – יתרון

מי מאיתנו לא שוכח לפעמים לכבות את המזגן? כעיקרון, אם יצאתם מהבית ל-10 דקות, זה אולי לא נורא כל כך, אבל תארו לעצמכם שאתם יוצאים לחופשה של שבועיים?

זה אחד היתרונות המשמעותיים במזגן עם wifi (גלישה אלחוטית). המשתמשים מורידים אפליקציה ויכולים לתפעל את המזגן מכל מקום ובכל זמן. אפשר לשנות את הטמפרטורה בכל אחד מהחדרים בנפרד ולכוון הפעלה עתידית של המזגן.

קבלו את כל העדכונים החמים גם בטלגרם של פואנטה >

הצטרפו לקבוצת הסלולר של פואנטה בפייסבוק >

הצטרפו לקבוצת הטלוויזיה של פואנטה בפייסבוק >

התקנת מזגן – טיפ חשוב

הקנייה לא מסתיימת ברגע הרכישה, אלא רק מתחילה. להתקנת המזגן יש חשיבות רבה. חשוב לדאוג שמתקין מורשה יתקין את המזגן, ולא כדאי להתפתות למתקינים זולים שעלולים לפגוע בהמשך ביכולת לממש את האחריות.

היה לכם מעניין? פרגנו לנו בלייק, זה ממש חשוב לנו! 

היה לכם מעניין?
פרגנו לנו בלייק כאן למטה. זה קל..

 

תגובות: 0

נגישות