בדיקת קורונה מהירה ב"טרם" - באילו סניפים וכמה היא עולה?

בדיקת קורונה מהירה ב"טרם" – באילו סניפים וכמה היא עולה?

אם אתם צריכים להציג בדיקת קורונה שלילית, אפשר כעת לעשות בדיקת קורונה מהירה ב"טרם". איפה אפשר להציג אותה וכמה היא עולה?

בדיקות קורונה מהירות בטרם
בשורה טובה למי שצריך לעשות בדיקת קורונה מהירה: כעת יש בדיקות קורונה מהירות ב"טרם" (מרכזי הרפואה הדחופה). מדובר בפתרון זמין ונוח למי שאין לו תו ירוק, למשפחות שרוצות לנסוע לחופשה עם ילדים ועוד, והוא מגיע בתזמון מצוין לפני פסח והחופש הגדול – כאשר מצד אחד האטרקציות ובתי המלון נפתחו, ומצד שני מי שאין לו תו ירוק או תעודת מתחסן לא יכול להיכנס אליהם מבלי להציג בדיקת קורונה שלילית.

בדיקות קורונה מהירות ב"טרם רפואה דחופה" – מה צריך לדעת?

בדיקות מהירות לקורונה נכנסו לשימוש ב-8 מתוך 33 מרכזי רפואה דחופה של טרם: שרי ישראל והטיילת בירושלים, מודיעין, בני ברק, כרמיאל, אשדוד, באר שבע וראש העין. "אנחנו פועלים להכניס בקרוב מאוד בדיקות מהירות לכל הסניפים של טרם, הפרוסים בכל רחבי הארץ".

פואנטה בטלגרם

תוצאות הבדיקה מתקבלות תוך 15 דקות.

נתן אפלבאום, מנכ"ל טרם, מציין כי מדובר בבדיקה של חברת BDישראל, שקיבלה את אישור משרד הבריאות: "הבדיקה מבוססת אנטיגן ומזהה בתוך 15 דקות את נגיף הקורונה וגם את הזנים החדשים והמוטציות, כולל המוטציה הבריטית, הדרום אפריקאית והברזילאית".

 

בדיקת קורונה מהירה של BD
בדיקת קורונה מהירה של BD. צילום: חברת BD

 

עד היום חולים שהגיעו עם חום וחשד לקורונה נשלחו לבצע את הבדיקות מחוץ למוקדים: "מהיום בדיקת קורונה הופכת להיות חלק מהרפואה הדחופה", אומר דייויד זלוטניק, מנהל רפואי בכיר בטרם.

אפלבאום מוסיף: "אנחנו שמחים להיות הראשונים בתחום הרפואה דחופה, מחוץ לבתי החולים, המכניסים את הבדיקות לשימוש".

מי יכול או צריך להציג בדיקת קורונה שלילית?

קהלי היעד של בדיקה מהירה הם ילדים בני פחות מ-16 שאינם יכולים להתחסן, עובדים במקומות עבודה שצריכים להציג בדיקה שלילית וכל אדם שאינו יכול להתחסן ומעוניין להציג במהירות בדיקה שלילית.

הבדיקה לא מספיקה למי שטס לחו"ל – כי זו בדיקה מבוססת אנטיגן ולא בדיקת PCR. כפי שפרסמנו בכתבה לאן אפשר לטוס, יש יותר ויותר מדינות בעולם שמאפשרות לישראלים להיכנס בתנאי שיציגו בדיקת קורונה שלילית מעודכנת – אבל במקרים אלה מדובר בבדיקת PCR.

פואנטה

 

"יש לשים לב שבדיקות אלו לא יהיו אישור ליציאה לחו"ל או לצרכי קיצור משך הבידוד, שכן אלה מצריכות בדיקת PCR בקופות החולים", אומר אפלבאום. נזכיר כי בדיקת קורונה בבית חולים לפני טיסה עולה כ-300 שקל – והמחיר מפוקח. אפשר גם לקבל בדיקת קורונה ביתית בתשלום גבוה יותר.

כאמור, כאן בארץ, הצגת תוצאות בדיקת קורונה שלילית שבוצעה כבדיקה מהירה בטרם תהיה קבילה בכניסה למקומות שדורשים תו ירוק.

בדיקת המאושרת ע"י ה-FDA

אופיר קליין, מנכ"ל BD ישראל, אומר כי הבדיקה מאושרת על ידי ה-FDA (מינהל המזון והתרופות האמריקאית), רשות הבריאות אירופי EMA ומשרד הבריאות בישראל, והוכיחה את עצמה ככלי איכותי ויעיל. תוצאות הבדיקה מפוענחות במקום על ידי מכשיר ייעודי ובכך מונעות טעויות אנוש בפענוח הבדיקה".

כמה עולה בדיקת קורונה מהירה ב"טרם"?

המחיר הוא בשורה טובה נוספת. מדובר במחיר נגיש מאוד:

 • 50 ₪ עבור חולה
 • 69 ₪ עבור כל אדם שחפץ בבדיקה

 

היה לכם מעניין? יופי, שלחו את הכתבה לחברים… ואל תשכחו לפרגן לנו בלייק כאן למטה, זה קל!

קראו עוד חדשות צרכנות באתר פואנטה


מעוניינים לפרסם בפואנטה?

השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!   
  דפנה הראל כפיר
  דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
  תגובות: 0

  נגישות