לאן אפשר לטוס בלי בידוד והאם נדרשת בדיקת קורונה? גם יוון וקפריסין ברשימה

לאן אפשר לטוס בלי בידוד והאם נדרשת בדיקת קורונה? גם יוון וקפריסין ברשימה

יוון, דובאי או ארה"ב? השמיים נפתחו והמגבלות על מספר הישראלים הנכנסים לארץ הוסרו. זה הזמן לבדוק לאן אפשר לטוס בלי בידוד או ללא בדיקת קורונה

לאן אפשר לטוס בלי בידוד
לאן אפשר לטוס בלי בידוד כרגע? לאור הסרת המגבלות על כניסה לישראל ואחרי שנה קשה – הרבה מאוד ישראלים רוצים לטוס. לפני כמה חודשים הבטיחו לנו דרכון ירוק שיאפשר כניסה למדינות מסוימות. בינתיים אין לנו דרכון ירוק, אבל בהחלט יש מדינות שמכניסות ישראלים ללא בידוד עם תעודת התחסנות. יש מדינות שדורשות גם הצגת בדיקת קורונה שלילית ויש אפילו מדינה שלא דורשת כלום.

מי שחיכה לשמוע מה קורה עם יוון, ישמח לשמוע ששר התיירות היווני הודיע כי החל מ-23.3.2021 יוכלו ישראלים להיכנס למדינה. פרטים בהמשך הכתבה. כך גם קפריסין.

ישראייר, ארקיע והשטיח המעופף כבר הכריזו על טיסות.

אם אתם מפנטזים כבר על טיסות לבחריין או על טיסות למרוקו – הנושא עדיין בדיונים מול משרד החוץ. בנוסף, מתקיימים דיונים בנוגע לטיסות לרוסיה ותאילנד.

בדיקת קורונה לפני טיסה – מה צריך לדעת?

כאמור, רוב המדינות דורשות להציג בדיקת קורונה שלילית (לפעמים גם אם אתם מחוסנים או מחלימים ויש לכם תו ירוק או תעודת התחסנות או תעודת מחלים). מדובר על בדיקת קורונה פרטית בבית חולים או במעבדה פרטית – על חשבונכם. כדי לדעת כמה זה עולה, היכנסו לכתבה "נקבע מחיר מירבי לבדיקת קורונה פרטית בבית חולים".

מדינות ירוקות? אין דבר כזה. אלה המגבלות על הנכנסים לארץ

אמנם בוטלה מגבלת ה-3000 איש הנכנסים לארץ, אבל לא בוטלה חובת הבידוד למי שנכנס לארץ עבור מי שאין לו תעודת מתחסן או אישור החלמה. מדובר בבידוד של 10-14 ימים (הקיצור לעשרה ימי בידוד מותנה בשתי בדיקות שליליות).

לפני הסגר השלישי הייתה הפרדה בין מדינות ירוקות לאדומות, כאשר מדינות ירוקות הוגדרו ככאלה שלא צריך להיכנס לבידוד כששבים מהן. כיום כל המדינות מוגדרות אדומות – עד להודעה חדשה. כל מי שנכנס לארץ צריך להיכנס לבידוד, ובנוסף, מי שנכנס לארץ צריך לעבור בדיקת קורונה בעת הנחיתה.

לאן אפשר לטוס בלי בידוד? דוגמאות למדינות פופולריות

אם אתם תוהים לאן אפשר לטוס בלי בידוד, תמצאו ברשימה הזאת גם את יוון, קפריסין וארה"ב וגם מדינות כמו דובאי ואוקראינה.

עם זאת, ברוב היעדים העובדה שלא נדרש בידוד לא פוטרת אתכם מלהציג בדיקת קורונה שלילית. כמובן שחשוב לוודא כמה זמן מראש צריכה להתבצע הבדיקה ומה בנוגע לילדים.

טיסות לארה"ב – נהלי הקורונה

נהלי הבידוד בכניסה לארה"ב אינם אחידים ותלויים במדינה שאליה אתם נוסעים – בחלק מהמדינות כן נדרש בידוד בכניסה. כך למשל, אםאתם טסים לניו יורק כן תידרשו לבידוד – וזאת בהתאם לצו של מושל ניו יורק שקובע שכל מי שמגיע ממדינות שמוגדרות בדרגת סיכון 2 או 3 לקורונה חייב בבידוד. יש רק 31 מדינות שלא כלולות בצו הזה, וישראל לא ביניהן.

בכל מקרה, כדי להיכנס לארה"ב תצטרכו להציג בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 3 ימים לפני ההמראה (לא כולל ילדים עד גיל שנתיים שלא חייבים להיבדק). שימו לב שלא מדובר על 72 שעות, אלא על שלושה ימים, כך שגם אם מדובר ב-70 שעותת למשל – אבל אתם במסגרת של השלושה ימים, הבדיקה תקפה.

שימו לב שישראלים שטסו בטיסות המשך מאירופה לא יכולים להיכנס לארה"ב,. הנהלים הללו תקפים למי שטס בטיסה ישירה לארה"ב או טיסת המשך מטורקיה / קנדה.

טיסות ליוון

כאמור, הושג הסכם בין ישראל ליוון, ולפיו בכל שבוע יוכלו 10,000 ישראלים בעלי תעודת מתחסן להיכנס ליוון – וזאת בלי בדיקות PCR וללא חובת בידוד. התיירים הישראלים יוכלו להגיע לאיים ולאתרי הנופש ללא הגבלות.

טיסות לקפריסין

ממשלת קפריסין תאפשר החל מ-1 באפריל לתיירים ישראלים מחוסנים להיכנס למדינה ללא חובת הצגת בדיקה שלילית וללא דרישה לבידוד.

ישראלים שלא חוסנו יצטרכו להציג בדיקת קורונה שלילית בתוקף, כאשר ילדים מתחת לגיל 12 פטורים מבדיקה.

טיסות לדובאי – שתי בדיקות קורונה

טיסו לדובאי היו הלהיט התורן לפני הסגר השלישי, ועושה רושם שזה בדרך לחזור…

כדי להיכנס לאיחוד האמירויות, תידרשו למעשה לבצע שתי בדיקות קורונה – אחת עד 72 שעות לפני ההמראה (לא כולל ילדים עד גיל 12) ואחת כשתנחתו. הבדיקה הראשונה על חשבונכם, והשנייה ללא תשלום.

כפי שפרסמנו כאן, יש מגוון חברות תעופה שמציעות טיסות לדובאי וחבילות לדובאי, כך שכדאי להשקיע זמן בהשוואת מחירים ובהשוואת מדיניות הביטול.

לאן אפשר לטוס בלי בידוד? גיאורגיה מככבת

בחברות התעופה מדווחים על ביקוש גדול לחבילות לבאטומי. חשוב לדעת שבגאורגיה נדרשות עבור חלק מהישראלים שתי בדיקות קורונה: ראשית, כדי להיכנס למדינה יש להציג בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה. שנית, מי שלא מחוסן צריך לבצע בדיקה נוספת ביום השלישי לשהייה במדינה.

פואנטה בטלגרם

אוקראינה: בדיקת קורונה עדכנית

באוקראינה דורשים מהישראלים להציג בדיקת קורונה שלילית יותר עדכנית, כזו שבוצעה 48 שעות לפני הגעה.

טיסות לסיישל – האיים מחכים לכם

לפני מספר חודשים איי סיישל היו כמעט היחידים שהכניסו ישראלים, וגם כעת תוכלו להיכנס לסיישל די בקלות. מזמיני טיסות לסיישל ישמחו לדעת שהם לא נדרשים לבידוד לאחר הנחיתה, הם רק צריכים להציג בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 לפני שיצאו מישראל.

אם יש להם בדיקת קורונה שלילית, עליהם למלא לפני הטיסה הצהרת בריאות. את הטופס יש למלא באתר הרשמי, וההבטחה היא כי יעברו עליו תוך 6 שעות. הצהרת הבריאות כרוכה בתשלום של כמה עשרות דולרים, וכדי למלא אותה נדרש גם לציין את פרטי הטיסה ופרטי המלון. רק אם הטופס מאושר – ניתן להיכנס לסיישל.

פואנטה

 

כפי שפרסמנו כאן במדור תיירות באתר פואנטה, טיסות לסיישל של חברת התעופה אייר סיישל הושקו בחגיגיות רק לפני כשנה, בספטמבר 2019. אלא שזמן קצר אחר כך הטיסות הושעו בגלל הקורונה, והנה כעת הן מתחדשות.

טיסות לבולגריה

כדי להיכנס לבולגריה יש להציג בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה.

ברזיל וגואטמלה

כדי להיכנס לברזיל ולגואטמלה יש להציג בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה (לא כולל ילדים עד גיל 12). בגואטמלה הפטור לילדים רק עד גיל 10. בבגואטמלה ניתן גם להציג דרכון ירוק (מחוסנים מעל שבועיים מהמנה השניה ומחלימים משלושת החודשים האחרונים).

דרום אפריקה וטורקיה

בשתי המדינות יש להציג בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה. בטורקיה יש פטור לילדים עד גיל 6.

האיים המלדיביים

כאן קצת יותר נדיבים ואפשר להציג בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 96 שעות לפני ההמראה, אבל הפטור לילדים הוא רק עד גיל שנה.

לאן אפשר לטוס בלי בדיקת קורונה שלילית ובלי בידוד?

  • יוון (למחוסנים)
  • גאורגיה (למחוסנים)
  • אלבניה
  • טנזניה
  • מונטנגרו
  • מקסיקו
  • קוסטה ריקה
  • הרפובליקה הדומיניקנית (מתבצעות בדיקות קורונה אקראיות בשדה התעופה)
  • נפאל (בתהליכים)
  • סלובניה (בתהליכי פיילוט)

 

 

שתפו את הכתבה, ואל תשכחו לפרגן לנו בלייק כאן למטה, זה ממש חשוב לנו…

קראו עוד חדשות צרכנות באתר פואנטה

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות