חדשות היום: דוהרים לסגר, הדולר בשפל, מענק נכים ונהלי הבידוד החדשים
חדשות היום

חדשות היום: דוהרים לסגר, הדולר בשפל, מענק נכים ונהלי הבידוד החדשים

העדכון היומי עם כל חדשות הצרכנות שחוסכות לכם כסף וחשוב שתדעו – 5 דקות קריאה ואתם מסודרים
בכל יום זורמות ידיעות רבות לתיבת המייל ולשולחן מערכת פואנטה. כדי להקל על הגולשים לעמוד בקצב המידע, החלטנו לפרסם מדי יום כתבה שמרכזת את חדשות היום ומתעדכנת לכל אורך היום במידע החשוב.

לא מספיקים לעמוד בקצב? קבלו כאן תקציר יומי של חדשות הצרכנות:

 

דוהרים לסגר: עלייה בתחלואה ובמספר החולים קשה

22.12.20 עם למעלה מ-5% מאומתים, יותר מ-3,800 נדבקים ביממה, עלייה במספר החולים קשה ומקדם הדבקה של 1.3 – שר הבריאות אדלשטיין הכריז היום כי ישראל נמצאת כבר בגל שלישי של קורונה. ראש הממשלה נתניהו יכנס מחר את קבינט הקורונה לצורך קבלת החלטה על סגר נוסף.

בינתיים, כרגע בודקים אם המוטציה כבר הגיע לישראל עם קבוצת ישראלים שחזרו מבריטניה כאשר הם חולים בקורונה.

בגלל המוטציה: בידוד לכל החוזרים מחו"ל

22.12.20

כאמור, המוטציה בנגיף קורונה שהתגלתה בבריטניה וכבר התגלתה במדינות נוספות, מלחיצה את כל העולם וגם את ישראל. בארצות הברית מעריכים כי המוטציה כבר שם, אך לא מבטלים טיסות בין בריטניה לארה"ב.

בפייזר ובמודרנה מעריכים שהחיסון יעיל גם נגד המוטציה – אבל זה לא ודאי וכעת מתקיימות בדיקות בשתי החברות.

בינתיים, קבינט הקורונה החליט על חובת בידוד לכל הישראלים שחוזרים מכל העולם. עוד סוכם על סגירת השמיים לתיירים זרים.

בתאריך 21.12.20 בשעה 21:00 כל המדינות הפכו מבחינת ישראל למדינות אדומות, וכל מי שמגיע מחו"ל לישראל חייב בבידוד בביתו. מי שחזר מבריטניה, דנמרק ומדרום אפריקה – חייב בבידוד במלונית.

החל מתאריך 23.12.20 בשעה 22:00, מי שיגיע לישראל יחויב בבידוד במלונית ללא קשר למדינה ממנה הגיע.

מי שלא חייב בידוד – לא יכנס למלונית. ועדת חריגים בשדה התעופה תאפשר חריגים הומניטריים להחלטה על מלונית וקיום בידוד ביתי (כדוגמת קשיש שזקוק לעזרה, קטין שנסע לבדו ואנשים הזקוקים לטיפול מיוחד).

כניסת זרים – איסור כניסה לישראל. מצוי בסמכות שר הפנים.

ישראלים רבים שנמצאים כעת בחו"ל לחוצים מההנחיות החדשות.

חברת ישראייר תגברה את לוח הטיסות שלה ותוציא מעל 12 טיסות על מנת להחזיר את השוהים בחו"ל ארצה.

גם ארקיע הודיעה כי היא נערכת לרכבת אווירית מדובאי לאור הביקוש של נוסעים לחזור טרם ההנחיה לבידוד במלוניות, ובמקביל מזכירה כי היא תמשיך להפעיל את הקו לדובאי גם בהמשך עם טיסת יומית.

לגבי אל על, לקוחות המחזיקים בכרטיסי טיסה יכולים לשנות את מועד טיסתם ללא דמי שינוי (לא כולל הפרשי מחיר, ככל שיחולו) או להקפיא את כרטיס הטיסה ולממשו בהתאם לערכו המקורי לטיסות עתידיות עד 31.12.21.

לקוחות אשר מעוניינים להקדים את מועד חזרתם לישראל להמראה עד 23.12.20, יכולים לעשות זאת ללא תוספת תשלום.
אל על נערכת להוספת טיסות לטובת הנוסעים השוהים בחו"ל ומבקשים להקדים את חזרתם לישראל.

לקוחות המחזיקים בכרטיסי טיסה להמראות עד 16.1.21 המעוניינים לבטל את כרטיס הטיסה, יוכלו לבצע זאת ללא דמי ביטול.

נוסעים הרשומים לטיסות בהן מתבצע שינוי, יקבלו על כך הודעה מאל על או מסוכן הנסיעות.

 

הדולר בשפל

היחלשות הדולר נמשכת ושוברת שיאים של 24 שנים. שער הדולר ירד במהלך היום ל-3.227 שקלים, ובנק ישראל שב להתערב בשוק מטבע החוץ. ההערכה היא שבנק ישראל רכש דולרים בהיקף של כ-300 מיליון שקל.

 

הוקדם תשלום קצבאות ביטוח לאומי ומענק הנכים

22.12.20

לרגל חג המולד, הוקדם תשלום הקצבאות: אזרח ותיק, שאירים, נכות כללית, ילד נכה, שירותים מיוחדים לנכים קשים, ניידות, נפגעי עבודה, מזונות, שיקום, סיעוד ואסירי ציון.

הקצבאות שולמו היום (22.12.20).

גם הפעימה השנייה של מענק הנכים, כולל קצבת ילד נכה ושירותים מיוחדים, משולמת ביחד עם הקצבה.

 

מי ירכוש את ישראייר?

21.12.20

בתחילת החודש נראה היה שרמי לוי הוא המועמד שזכה ברכישת ישראייר, אך לפני מספר ימים התמונה השתנתה ונראה היה שדווקא יגאל דימרי יהפוך לבעליה של חברת התעופה. אלא שהמסטיק נמשך ועדיין אין הכרעה.

השופט חגי ברנר הכריז על מכרז אחרון בין שלושת המציעים הסופיים: חברת דור אלון, חברת בי.ג'.איי שבבעלות רמי לוי ואיש העסקים יגאל דמרי. השלושה יוכלו להגיש הצעות מעודכנות וסופיות עד לתאריך 28 בדצמבר בשעה 12:00.

נזכיר כי היו כמה מתמודדות מאוד חזקות שהגישו גם הן הצעות, כמו דור אלון של מוטי בן משה וחברת כנפיים של תמי בורוביץ' (כן, אותה תמיד בורוביץ' מאל על, אשר נפרדה מחברת התעופה שלה לטובת הבעלים החדשים של אל על)… אבל הנאמן העדיף את הצעת רמי לוי, שעמדה על 75 מיליון שקל במזומן ולפחות 26 מיליון שקל בעתיד. ההצעה כללה גם את רכישת החברות הבנות (כמו נתור וסקידיל).

נזכיר כי בינתיים ישראייר אינה קופאת על השמרים, ואף להפך. כעת היא עסוקה בהוצאת טיסות להחזרת הישראלים מחו"ל לפני כניסת הבידוד לתוקף, ובתחילת החודש היא הייתה חברת התעופה הישראלית הראשונה שהוציאה טיסות לדובאי. ולאורך כל חודשי הקורונה היא ישראייר הייתה חברת התעופה הישראלית הפעילה ביותר מבין השלוש.

ישראייר מציעה ללקוחותיה בדיקת קורונה ביתית, ולאחרונה הכריזה גם על אפשרות לשנות את כרטיס הטיסה באופן עצמאי, כדי להפיג את החששות של מי שרוצה להזמין וחושש מסגר או כניסה לבידוד פתאומי. החברה גם הכריזה על טיסות לבחריין וטיסות לאבו דאבי.

 

תזכורת: מבצע חובות בחברת החשמל

1.12.20

אם יש לכם חוב לחברת חשמל כלקוחות פרטיים או כבעלי עסקים, תוכלו לקבל פריסת תשלומים נוחה ואפילו ויתור על הריביות והעמלות – עד סוף דצמבר 2020 בלבד.

היכנסו לכתבה המלאה על מבצע חובות בחברת חשמל >

 

שתפו את הכתבה, ואל תשכחו לפרגן לנו בלייק כאן למטה, זה ממש חשוב לנו…

קראו עוד חדשות צרכנות באתר פואנטהמעוניינים לפרסם בפואנטה?

השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!     

    דפנה הראל כפיר
    דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
    תגובות: 0

    נגישות