מחיר בדיקת קורונה ביתית: איפה הכי זול - פארם, בית מרקחת או בקופת חולים?

מחיר בדיקת קורונה ביתית: איפה הכי זול – פארם, בית מרקחת או בקופת חולים?

מחיר בדיקת קורונה ביתית אינו אחיד והפערים גדולים. בדקנו איפה הכי זול – סופר-פארם, BE פארם, בית מרקחת או בקופות החולים?

בדיקת קורונה ביתית מחיר

 

בדיקת קורונה ביתית הפכה למצרך צריכה בסיסי מבוקש. מאחר שגם מחוסנים ומחלימים עלולים להידבק, כנראה אין מי שלא יצטרך או ירצה להיבדק באמצעות בדיקת קורונה עצמית. לכן רבים תוהים מהו מחיר בדיקת קורונה ביתית ואיפה משתלם לרכוש אותה. בדיקת פואנטה מעלה שאמנם מדובר במצרך צריכה בסיסי, אך הוא לא זול. מחיר בדיקת קורונה ביתית אחת עומד על עשרות שקלים.

עוד עולה מהתחקיר שלנו שדווקא הבדיקה הכי נפוצה היא הבדיקה הכי יקרה (בדיקת רניום). למרבה האכזבה, מסתבר שדווקא קופות החולים לא טורחות לסבסד את הבדיקה, ובמכבי פארם הכי יקר (78 ש"ח לזוג בדיקות של רניום).

הבשורה הטובה היא שיש קצת תחרות…

למעשה, מאז שמשרד הבריאות אישר לשיווק את בדיקות הקורונה הביתיות, החלו להימכר בארץ בדיקות מכמה סוגים, ביניהן בדיקה ביתית של רניום (RHENIUM), בדיקה של BD ובדיקה של ROCHE. כאמור, הבדיקה הכי נפוצה היא של רניום – אבל זו גם הערכה היקרה יותר – כך שההמלצה שלנו היא לחפש את הבדיקות האחרות.

לחצו להצטרפות לקבוצת עדכוני קורונה >> 

מחיר בדיקת קורונה ביתית ברשת BE – הזול ביותר שמצאנו

בדיקת רניום נמכרת בסופר-פארם, ברשת BE ובבתי המרקחת של קופות החולים. בדיקת קורונה מהירה של חברת BD נמכרת בפחות נקודות מכירה, וגם אותה מצאנו אותה ברשת BE – אולם רק בסניפים ולא באתר של הרשת.

את בדיקת הקורונה העצמית של חברת רוש מצאנו כרגע רק בקופת חולים מאוחדת.

 

 

באופן כללי, מחיר בדיקת קורונה ביתית נע בין 26 לכ-40 ש"ח.

מדוע הפערים הגדולים? כי בעוד שהערכה של רניום כוללת שתי בדיקות בלבד, הערכה של BD כוללת 5 בדיקות וכך גם הערכה של ROCHE. לכן, השוואת מחיר בדיקת קורונה ביתית היא השוואה שמשקללת את העלות לבדיקה אחת ולא מתייחסת למחיר הערכה.

ככלל, מחיר בדיקת קורונה ביתית של רניום בסופר-פארם עומד על כ-76 ש"ח, ובקופות החולים אפילו 78 ש"ח. כלומר, המחיר לבדיקה זו עומד על כמעט 40 ש"ח לבדיקה אחת.

מחיר בדיקת קורונה ביתית BD

 

ערכת הבדיקה של BD נמכרת במחיר של 130-150 ש"ח ל-5 בדיקות, כאשר כאמור, מחיר בדיקת קורונה מהירה ברשת BE הוא הכי זול שמצאנו בבדיקת פואנטה, ועומד על 130 ש"ח (כלומר, 26 ש"ח לבדיקה).

גם ערכת הבדיקה הביתית של "רוש" היא ערכה שכוללת 5 בדיקות קורונה מהירות, וגם היא יותר משתלמת מהערכה של רניום בחישוב לבדיקה אחת.

בדיקות קורונה ביתיות ROCH

 

אגב, רוב קופות החולים משווקות את הבדיקות הביתיות המהירות בבתי המרקחת שלהן, אבל דווקא קופת חולים כללית לא מציעה למבוטחים שלה בדיקה ביתית לקורונה משום מה.

פואנטה בטלגרם

 

מהו מחיר בדיקת קורונה ביתית? השוואת מחירים, 2.9.2021

BE פארם סופר פארם אתר now2now אתר O-PHARM מכבי מאוחדת לאומית
בדיקת קורונה ביתית רניום 76 ש"ח ל-2 בדיקות;
38 ש"ח לבדיקה
(70 לחברי לייף סטייל)
    78 ש"ח ל-2 בדיקות;
39 ש"ח לבדיקה
68 ש"ח ל-2 בדיקות;
34 ש"ח לבדיקה
75 ש"ח ל-2 בדיקות;
37.50 ש"ח לבדיקה
(70 למבוטחי לאומית זהב)
בדיקת קורונה ביתית BD 130 ש"ח ל-5 בדיקות;
26 ש"ח לבדיקה
136 ש"ח ל-5 בדיקות;
27.20 ש"ח לבדיקה
150 ל-5 בדיקות;
30 ש"ח לבדיקה
150 ל-5 בדיקות;
30 ש"ח לבדיקה
בדקת קורונה ביתית "רוש" 150 ש"ח ל-5 בדיקות;
30 ש"ח לבדיקה

 

בקרוב: בדיקות ביתיות נוספות

יש להניח שמחיר בדיקת קורונה ביתית יירד עם הזמן, משום שבקרוב אפשר יהיה למצוא בחנויות עוד סוגים של בדיקות ביתיות לקורונה, ביניהן שתי בדיקות שישווקו ע"י חברת רימיפארם.

QuickVue At-Home

בדיקה מהירה במיוחד עם תשובה תוך 10 דקות, אשר אושרה כבר במרץ 2021 על ידי ה-FDA.

בדיקת הקורונה המהירה QuickVue At-Home פותחה על ידי ענקית האיבחון האמריקאי קווידל, שעומדת גם מאחורי משטח הגרון הביתי המהיר (סטראפ A) וכן מאחורי הטכנולוגיה של סופיה, בדיקת הקורונה המהירה הנפוצה בישראל ובעולם.
InteliSwab

בדיקה עצמית ללא מטוש. הבדיקה אושרה על ידי ה-FDA בחודש יוני 2021 ופותחה על ידי חברת אורשור טכנולוגיות מארצות הברית. התשובה מתקבלת תוך 30 דקות ונמכרת כבר בכל העולם.

האם אפשר לסמוך על בדיקות קורונה ביתיות?

בדיקת קורונה ביתית היא בדיקת אנטיגן מהירה, והיא פחות אמינה מבדיקת PCR הנשלחת למעבדה.

הבדיקה אינה קבילה עבור הצגת התו הירוק. הסיבה העיקרית לבצע בדיקת קורונה ביתית היא לאמת חשד לקורונה. אדם שיודע שבא במגע עם חולה מאומת ו/או שיש לו תסמינים, רצוי שיבצע בדיקת קורונה ביתית. במידה שהתשובה חיובית, עליו להיבדק בהקדם גם בבדיקת PCR, להיכנס לבידוד וליידע את כל מי שהיה בקרבתו.

במידה שהתשובה לבדיקה הביתית שלילית, אין זה אומר שהוא אינו חולה קורונה. בדיקה שלילית יכולה להתקבל במקרה של עומס נגיפי נמוך, במקרה של דגימה אשר לא בוצעה כראוי ועוד. במקרה של בדיקה שלילית רצוי לבצע בדיקה נוספת כעבור כמה ימים. בנוסף, אם לנבדק יש תסמינים, כדאי לבצע גם בדיקת PCR וגם להימנע ממגע עם אנשים אחרים, במיוחד אם הנבדק יודע שהיה במגע עם חולה מאומת.

ייצוגית נגד רניום

זה המקום להזכיר גם ייצוגית נגד רניום, אשר הוגשה ע"י לקוח שרכש את הבדיקה והסתמך על הכיתוב על האריזה שהבטיח מהימנות של 99%. בפועל, הבדיקה לא יכולה לספק רמת אמינות כזו – והכיתוב הוסר מהאריזה. היכנסו לפרטים בכתבה "האמינות של בדיקת קורונה ביתית נמוכה מכפי שהובטח".

קראו עוד כתבות על בדיקות קורונה באתר פואנטה

 

היה לכם מעניין? תהיו נחמדים, פרגנו לנו בלייק כאן למטה. זה קל… 

 
מעוניינים לפרסם בפואנטה?

השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!    דפנה הראל כפיר
    דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
    תגובות: 0

    נגישות