השוואת מחיר בדיקת אנטיגן ביתית: איפה הכי זול? איפה יש בדיקת קורונה ב-8 ש"ח?

השוואת מחיר בדיקת אנטיגן ביתית: איפה הכי זול? איפה תקנו בדיקת קורונה ב-8 ש"ח?

מחיר בדיקת קורונה ביתית מתחיל ב-8 ש"ח ומגיע לכ-40 ש"ח. בדקנו איפה הכי זול – גוד פארם, סופר-פארם, BE פארם , יוחננוף, רמיי לוי או בית מרקחת פרטי

בדיקת קורונה ביתית מחיר

 

אין כמעט אדם בישראל שלא עשה או יעשה בדיקת קורונה ביתית ומה שמדהים הוא פערי המחירים. השוואת מחיר בדיקות קורונה ביתיות מגלה שיש מי שמשלם 8 שקלים לבדיקה ויש מי שמשלם 40. מדובר כמובן בבדיקת קורונה עצמית, שהיא כידוע בדיקת אנטיגן מהירה ופחות מדויקת, אך הפכה למוצר הכי מבוקש בארץ לאור ההנחיות החדשות. מאחר שגם מחוסנים ומחלימים עלולים להידבק, כנראה אין מי שלא רוצה או צריך להיבדק מתישהו באמצעות בדיקה עצמית.

כשמדובר במשפחות – ההוצאה על בדיקת קורונה ביתית הופכת להיות נטל כבד. אז בטח גם אתם תוהים מהו מחיר בדיקת קורונה ביתית ואיפה משתלם לרכוש אותה. כיום כבר אפשר לרכוש בדיקות בהרבה יותר מקומות, החל מרשתות שיווק ותחנות דלק ועד רשתות הפארם, קופות החולים ובתי מרקחת פרטיים אונליין.

בדיקת פואנטה מעלה שאמנם מדובר בדיקת אנטיגן עצמית היא מוצר צריכה בסיסי, אך הוא לא זול. מחיר בדיקת קורונה ביתית אחת עומד לפעמים על עשרות שקלים. המחיר מתחיל ב-7.50 ש"ח ומגיע לכ-40 ש"ח לבדיקה אחת. מעבר למחיר, יש בעיה למצוא מלאי זמין – כך שלא תמיד הצרכן באמת יכול לבחור בבדיקה הקורונה הכי זולה, אלא נאלץ לקנות מה שיש…

הבשורה הטובה, אם יש בשורות טובות בנושא הזה, היא שמעתה אפשר לרכוש בדיקות קורונה ביתיות גם ברשתות השיווק – כך שהתחרות מתרחבת וגם הנגישות.

כך למשל, ביוחננוף וברמי לוי נמכר מארז של 20 בדיקות ב-200 ש"ח, מה שמעמיד את ההוצאה על כ-10 ש"ח לבדיקה. בסופר-פארם אונליין מפרסמים בדיקות קורונה ביתיות במארז של 20 במחיר של 150 ש"ח (7.50 ש"ח) – אבל החוצפה הכי שיום אחרי ההזמנה הלקוח עלול לקבל הודעה שאין מלאי.

המחירים והמלאי משתנים במהירות. בדיקת אנטיגן ברשת BE שנקראת "בדיקת טיל" נמכרת לפני הנחה בכ-30 שקל, וזוג בדיקות "רניום" (RHENIUM) בסופר-פארם ב-55 ש"ח. לכן, כשמוצאים בדיקה ב-10 ש"ח ואפילו ב-16 ש"ח, בהחלט כדאי לקנות אותה.

אחת הדרכים להשיג בדיקת קורונה היא דרך אתרי קופונים. כך למשל באתר GROO נמכר מארז של 20 בדיקות בכ-300 שקל, מה שמשקף מחיר של 14.50 ש"ח לבדיקה.

אגב, למרבה האכזבה, מסתבר שלפחות חלק מקופות החולים לא טורחות לסבסד את הבדיקה. כך למשל, בדיקה אחת במכבי פארם עולה כ-24 ש"ח. לעומת זאת, בשירותי בריאות כללית אפשר לקנות 5 בדיקות ב-75 ש"ח – הרבה יותר זול מאשר במכבי.

בדיקות אנטיגן

חלק מבדיקות הקורונה המהירות פחות אמינות מאחרות

אז הבשורה הטובה היא שיש קצת תחרות, אבל הבשורה הפחות טובה היא שיש בדיקות יותר אמינות ופחות אמינות, ויש גם שוק שחור שהתפתח.

מאז שמשרד הבריאות אישר לשיווק בדיקת אנטיגן ביתית, החלו להימכר בארץ בדיקות מכמה סוגים, ביניהן בדיקה ביתית של רניום, בדיקה של BD, בדיקה של אבוט, בדיקה של ROCHE ועוד. כאמור, הבדיקה הכי נפוצה היא של רניום – אבל לעתים קרובות זו גם הערכה היקרה יותר – כך ששווה לעשות השוואה.

בדיקה נפוצה אחרת, שגם הייתה בשימוש של מד"א ומד"א הפסיק להשתמש בה, היא של חברת BD. לפי הנתונים שפורסמו, בדיקה זו פחות אמינה בורה משמעותית (פי עשרה), מה שאומר שהיא במקרים רבים מאוד מספקת תשובה שלילית למרות שהנבדק חיובי.

 

מחיר בדיקת קורונה ביתית BD
מחיר בדיקת קורונה ביתית BD – אריזת חמישייה

כך תבדקו כמה עולה בדיקת קורונה ביתיתבדרך כלל האריזות שכוללות 5 בדיקות או יותר, משתלמות יותר מבדיקה שנמכרת באריזה בודדת או באריזה זוגית. אנחנו מצאנו בדיקת קורונה ביתית באריזת 5 בדיקות במחיר של 8 ש"ח לבדיקה בלבד (ראו בהמשך).

אגב, אמנם באופן אוטומטי רוב הצרכנים מחפשים את הבדיקות בסופר-פארם, אבל זו לא תמיד הבחירה המשתלמת וכדאי לבצע השוואת מחירים. לאחרונה סופר-פארם הבינה שהצרכנים לא פראיירים, ומחיר בדיקת קורונה ביתית בסופר-פארם (רניום) ירד ממחיר של כ-76 ש"ח לכ-55 ש"ח לזוג, כמו מחיר בדיקות קורונה ב-BE פארם. כאמור, שתי רשתות הפארם יותר יקרות מאלטרנטיבות אחרות במקרים רבים.

זכרו, השוואת מחיר בדיקת קורונה ביתית היא השוואה שמשקללת את העלות לבדיקה אחת ולא מתייחסת למחיר הערכה.

לחצו להצטרפות לקבוצת עדכוני קורונה >> 

מחיר בדיקת אנטיגן ברשת גוד פארם: הכי זול שמצאנו

רשת גוד פארם, שבבעלות רמי לוי, היא המקום הכי זול שמצאנו בהשוואת מחירי בדיקות הקורונה שלנו. בסניפי הרשת נמכרות 5 בדיקות ב-39 ש"ח, כלומר, כ-8 ש"ח לבדיקה.

חבל שלרשת אין הרבה סניפים…

מהו מחיר בדיקת אנטיגן ביתית? השוואת מחירים לדוגמה, 9.1.2022

גוד פארם רמי לוי ויוחננוף BE פארם סופר פארם GROO
בדיקה אחת     23 ש"ח (אקוטסט) 26 ש"ח (אקוטסט)  
זוג בדיקות קורונה     55 ש"ח
(27.50 ש"ח לבדיקה) (רניום)
60 ש"ח
(30 ש"ח לבדיקה)
(רניום)
 
5 בדיקות קורונה ביתיות 39 ש"ח
(8 ש"ח לבדיקה)
  מבצע: 90 שקל
(כ-17 לבדיקה).
מחיר מלא: 130
(26 לבדיקה) (BD)
80 שקל ל-3 בדיקות
(27 ש"ח לבדיקה)
 
20 בדיקות  200 ש"ח 
(10 לבדיקה)
אזל מהמלאי:
150 ש"ח באתר

(7.50 לבדיקה)
299 ש"ח
(15 לבדיקה)
להזמנה
25 בדיקות   480 ש"ח במבצע
(19 ש"ח לבדיקה)
40 בדיקות     579 ש"ח
(14.70 לבדיקה)
להזמנה

 

אתר
פארמה פלוס
אתר now2now אתר O-PHARM
בדיקה אחת      36 ש"ח
(DIOK MEDICAL)
זוג בדיקות קורונה 52.50 ש"ח
(כ-26 ש"ח לבדיקה) (רניום/CERTEST)
55 ל-2 בדיקות;
27.5 ש"ח לבדיקה (CERTEST)
 79 ש"ח
(כ-40 ש"ח לבדיקה) (רניום)
5 בדיקות קורונה ביתיות  מבצע: 100 שקל
(20 ש"ח לבדיקה) (CERTEST)
120 ל-5 בדיקות;
24 ש"ח לבדיקה (CERTEST)
139 ל-5 בדיקות;
28 ש"ח לבדיקה
20 בדיקות  370 ש"ח
(16 ש"ח לבדיקה)
25 בדיקות  

 

האם אפשר לסמוך על בדיקות קורונה ביתיות?

בדיקת קורונה ביתית היא בדיקת אנטיגן מהירה, והיא פחות אמינה מבדיקת PCR הנשלחת למעבדה. למרות זאת, לפי מדיניות הבדיקות החדשה וחסרת ההיגיון של מדינת ישראל, כיום אזרחי ישראל נדרשים לממן את הבדיקות בעצמם וגם להסתמך עליהן כדי לדעת אם נדבקו בקורונה.

כאמור, כיום יש בידי משרד הבריאות נתונים שמצביעים על פערי אמינות בקרב הבדיקות, כך שיש בדיקות פחות אמינות ויש יותר. למרות זאת, אם תלכו לקנות בדיקת קורונה ביתית, לא תדעו אם מדובר ביצרנית יותר אמינה או פחות, משום שלא הסירו את הבדיקות הפחות האמינות מהמדפים.

במידה שהתשובה לבדיקה הביתית שלילית, אין זה אומר שהוא אינו חולה קורונה. בדיקה שלילית יכולה להתקבל במקרה של עומס נגיפי נמוך, במקרה של דגימה אשר לא בוצעה כראוי ועוד. במקרה של בדיקה שלילית רצוי לבצע בדיקה נוספת כעבור כמה ימים.

בנוסף, אם לנבדק יש תסמינים, כדאי לבצע גם בדיקת PCR וגם להימנע ממגע עם אנשים אחרים, במיוחד אם הנבדק יודע שהיה במגע עם חולה מאומת. הממשלה אמנם העדיפה לאסור כליל בדיקות PCR חינמיות, אבל אפשר עדיין לעשות זאת (במיוחד אם יש לכם הפניה מרופא).

פואנטה בטלגרם

בקרוב: בדיקות אנטיגן ביתיות נוספות

יש להניח שמחיר בדיקת קורונה ביתית יירד עם הזמן, משום שבקרוב אפשר יהיה למצוא בחנויות עוד סוגים של בדיקות אנטיגן לקורונה, ביניהן שתי בדיקות שישווקו ע"י חברת רימיפארם.

QuickVue At-Home

בדיקה מהירה במיוחד עם תשובה תוך 10 דקות, אשר אושרה כבר במרץ 2021 על ידי ה-FDA.

בדיקת הקורונה המהירה QuickVue At-Home פותחה על ידי ענקית האיבחון האמריקאי קווידל, שעומדת גם מאחורי משטח הגרון הביתי המהיר (סטראפ A) וכן מאחורי הטכנולוגיה של סופיה, בדיקת הקורונה המהירה הנפוצה בישראל ובעולם.

InteliSwab

בדיקה עצמית ללא מטוש. הבדיקה אושרה על ידי ה-FDA בחודש יוני 2021 ופותחה על ידי חברת אורשור טכנולוגיות מארצות הברית. התשובה מתקבלת תוך 30 דקות ונמכרת כבר בכל העולם.

ייצוגית נגד רניום

זה המקום להזכיר גם ייצוגית נגד רניום, אשר הוגשה ע"י לקוח שרכש את הבדיקה והסתמך על הכיתוב על האריזה שהבטיח מהימנות של 99%. בפועל, הבדיקה לא יכולה לספק רמת אמינות כזו – והכיתוב הוסר מהאריזה. היכנסו לפרטים בכתבה "האמינות של בדיקת קורונה ביתית נמוכה מכפי שהובטח".

קראו עוד כתבות על בדיקות קורונה באתר פואנטה


היה לכם מעניין?
פרגנו לנו בלייק כאן למטה. זה קל..

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות