לאן אפשר לטוס באירופה ובכלל? האיחוד האירופי הכריז על ישראל מדינה ירוקה

לאן אפשר לטוס? האיחוד האירופי הכניס את ישראל למדינות הירוקות

תודו שממש מתחשק לכם לשתות אספרסו בכיכר קסומה ברומא… אז אם אתם תוהים לאן אפשר לטוס באירופה ובכלל – קבלו עדכון על החלטת האיחוד האירופי

לאן אפשר לטוס באירופה
התגעגעתם לקרואסון טוב בפריס? השאלה שמעסיקה חלק גדול מאיתנו כבר הרבה זמן היא לאן אפשר לטוס והאם בכלל כדאי להזמין כרטיסי טיסה לאנשהו בקיץ הקרוב ובכלל. לאור החלטת האיחוד האירופי להכניס את ישראל לרשימת המדינות הירוקות – שהיא רשימה מאוד מצומצמת, השאלה לאן אפשר לטוס בתקופה הקרובה ללא ספק מקבלת קצת יותר תשובות משמחות.

לאן אפשר לטוס באירופה?

על אילו מדינות באירופה מדובר? כאן חשוב להבין כי החלטת האיחוד האירופי היא החלטה עקרונית – אבל כל אחת מהמדינות יכולה להחליט בעצמה מהן תקנות הכניסה אליה. בימים הקרובים נתחיל ודאי לקבל עדכונים ממדינות כמו ספרד, איטליה, צרפת, הולנד ואחרות מהי המדיניות שלהן.

כאמור, משום שמדובר בהחלטה לא מחייבת – מדינות כמו יוון וקפריסין כבר נפתחו לישראלים.

מיהן המדינות הירוקות מבחינת האיחוד האירופי

לפי הודעת האיחוד האירופי, החל מ-6 במאי אלה המדינות המוגדרות ירוקות. מדינות אירופה החברות באיחוד רשאיות להסיר בהדרגה את מגבלות המסע שהוטלו על אזרחי אותן מדינות ירוקות:

 • סין – תלוי בהסכם הדדיות
 • אוסטרליה
 • ניו זילנד
 • רוואנדה
 • סינגפור
 • דרום קוריאה
 • תאילנד
 • ישראל

נזכיר כי האיחוד האירופי הגביל כניסת ישראלים למדינות האיחוד כבר לפני יותר משנה (הכוונה לכניסת תיירים) לאור התחלואה הגבוהה שאפיינה את ישראל לאורך חודשים ארוכים.

כעת, כאשר מצב התחלואה בישראל נמוך מאוד (בשבועות האחרונים מדובר על פחות מ-100 חולים ביום), החליטו באיחוד האירופי לשנות את ההחלטה. האיחוד מעוניין לעורר את התיירות באירופה, וככל שיותר תיירים יורשו להיכנס, זו כמובן תהיה זריקת מרץ לכלכלה במדינות האיחוד.

האם מדינות אירופה ייפתחו רק למחוסנים?

החלטת האיחוד האירופי היא החלטה עקרונית שמגדירה את ישראל כמדינה ירוקה, אבל היא לא כוללת הנחיות מפורטות ולא מגבילה את הכניסה למחוסנים בלבד.

ההנחה היא שאפשר יהיה להיכנס למדינות אלו רק בהצגת בדיקת קורונה שלילית, אבל לא תהיה דרישה להראות תעודת מתחסן. כך כמובן גם ילדים יוכלו לטוס.

אם אתם מתכננים לטוס, שימו לב לכתבה המפורטת שפרסמנו כאן במדור הבריאות של אתר פואנטה – המדריך לבדיקה מהירה, בדיקה פרטית, מחירים וזמינות.

האם דרוש בידוד לחוזרים מחו"ל?

שימו לב, נהלי הבידוד למי שחוזר ממדינות אירופה לא משתנים. המשמעות היא שכל מי שחוזר לארץ חייב לעבור בדיקת קורונה. בנוסף, כל מי שאינו מחוסן וחוזר בחו"ל, חייב להיכנס לבידוד.

משך הבידוד הוא למשך 13 ימים ועד חצות ביום ה-14 מיום החזרה מחו"ל (כאשר יום החזרה נחשב כיום מספר 1). אפשר לקצר את הבידוד באמצעות ביצוע בדיקה ביום התשיעי – במידה שהבדיקה שלילית כמובן.

לאחרונה הוחלט על מדינות שגם מחוסנים אשר שבים מהן צריכים להיכנס בבידוד, ביניהן למשל הודו. את כל הפרטים אפשר לקבל באתר משרד הבריאות.

לא רק אירופה – יש גם טיסות לאבו דאבי, טיסות לארה"ב ועוד

כמובן, העדכון האחרון נוגע להחלטת האיחוד האירופי להכריז על ישראל כמדינה ירוקה – אבל זו רק תוספת לרשימת המדינות שאפשר לטוס אליהן.

לוח הטיסות בנתב"ג הולך ומתמלא בחודשים האחרונים בחברות התעופה הוותיקות והחברות תעופה חדשות שפותחות קווים מנתב"ג.

כפי שפרסמנו כאן, לאחרונה הושקו טיסות לאבו דאבי של חברת אתיחאד, כאשר כמובן היא לא היחידה שמפעילה טיסות לאיחוד האמירויות.

פואנטה בטלגרם

בנוסף, היום יצאה הטיסה הראשונה של חברת אמריקן איירליינס לארה"ב. טיסות אמריקן איירליינס לניו יורק מצטרפות לטיסות דלתא, אל על ויונייטד, והתחרות על הקו כבר באה לידי ביטוי במבצעים שהורידו את מחירי הכרטיסים לניו יורק למחירים חסרי תקדים בשבועות האחרונים.

מי שמעוניין לטוס לתאילנד, ישמח לשמוע כי המדינה נפתחת בהדרגה לתיירים – כפי שאפשר לקרוא בכתבה טיסות לתאילנד למחוסנים; תתחילו לארוז, אבל שימו לב לפרטים.

 

קראו עוד חדשות צרכנות באתר פואנטה

היה לכם מעניין? תהיו נחמדים, פרגנו לנו בלייק כאן למטה. זה קל… 

 
מעוניינים לפרסם בפואנטה?

השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!   

   

  דפנה הראל כפיר
  דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
  תגובות: 0

  נגישות