השוואה בין דייסון V15 לדייסון V11 - מה ההבדל בין שואבי דייסון

השוואה בין דייסון V15 לדייסון V11 – מה ההבדל בין שואבי דייסון

חיכיתם לדגם החדש של שואב DYSON? פואנטה מציגה השוואה בין דייסון V15 לדייסון V11 שתסייע לכם להחליט איזה דגם לקנות. כל הפרטים והמחירים -בכתבה

דייסון V15 לדייסון V11

אם אתם מתלבטים איזה שואב דייסון לקנות, דגם חדש מצטרף למגוון: DYSON V15. כדי להקל עליכם, הנה השוואה בין דייסון V15 לבין דייסון V11 – שעושה קצת סדר ומאפשרת להבין מה ההבדל בין שואבי דייסון.

לפני שנגיע להשוואת דגמי השואבים של DYSON, נזכיר שיש למותג הבריטי הזה הרבה מאוד מתחרים, כמו שואב שיאומי, ג'ימי, AEG, ביסל ואחרים. עם זאת, הביטוי "שואב דייסון" כבר הפך לשם נרדף לשואב נטען – ויש הרבה מאוד צרכנים שלא מוכנים אפילו לשקול שואב אבק אחר.

DYSON V15, שהושק לאחרונה בחו"ל, הוא המחליף של דייסון V11 שזכה להצלחה מטורפת. הוא הושק בעולם במרץ 2021, וכעת אפשר לקנות אותו גם בחנויות בארץ. במקביל להשקת DYSON V15 חלה ירידה קלה במחיר של דגם V11, כך שמי שלא דחוף לו לשאוב את הבית עם השואב האלחוטי הכי חדש ומתקדם של המותג, יוכל ליהנות מהדגם המוצלח דייסון V11 אקסטרה.

אוהבים עדכוני טכנולוגיה? לחצו להצטרפות לקבוצת הפייסבוק שלנו >> 

נציין גם שלמרות שהמותגים האחרים כבר השיקו שואב-שוטף אלחוטי (כמו למשל שיאומי G10 שסקרנו כאן בפואנטה), דייסון לא מציעה בדגם V15 שטיפה. זה מפתיע ואפילו קצת מאכזב, אבל ייתכן שזה יגיע בדגם הבא.

השוואה בין דייסון V15 לדייסון V11

מי שמחפש את ההבדל ביו דייסון V15 ל-V11 יגלה שבין הדגמים יש גם הרבה דמיון: בשניהם יש צג LCD שנותן חיווי על זמן השאיבה ועל עוצמת הסוללה ושניהם מאפשרים עד 60 דקות שאיבה (במצב חסכוני).

פואנטה בטלגרם

אלא שבמקרה של השוואה בין דייסון 15 לדייסון V11 יש תכונה אחת שעושה את כל ההבדל: לייזר. דייסון V15, אשר שמו המלא הוא Dyson V15 Detect, הוא שואב האבק הנטען הראשון של דייסון (וגם הראשון בעולם) שיש לו טכנולוגיית לייזר בשניים מתוך שלושת הדגמים שלו. תאורת הלייזר לא מייצרת שאיבה עוצמתית יותר, אלא מאפשרת למשתמש לראות חלקיקי אבק שהעין האנושית לא רואה. באמצעות תאורת הלייזר הירוקה, המשתמש יכול לראות אם אכן כל האבק נשאב.

בנוסף, השוואה בין דייסון V15 לדייסון V11 מגלה שהדגם החדש של DYSON ממש מודד את כמות האבק שנשאבת. Dyson v15 מצויד בחיישן הסופר את חלקיקי אבק הנשאבים וגם מודד את גודלם – כשהמידע הזה מוצג על הצג הצבעוני שנמצא על השואב. החלקיקים נמדדים בהתאם לגודל המיקרוסקופי שלהם – וכל צבע על הצג מייצג דגם אחר. החלקיקים מחולקים לארבעה גדלים: 0 מיקרון, יותר מ -60 מיקרון, יותר מ -180 מיקרון ויותר מ -500 מיקרון.

מדידת חלקיקי אבק בצג של דייסון V15

 

בנוסף, עוצמת השאיבה של דייסון V15 גבוהה יותר משל דייסון V11 ב-30%.

ומה לגבי סוללה נשלפת, גודל המיכל, זמן השאיבה וכו'? הציצו בטבלה.

השוואה בין דייסון V15 לדייסון V11

דייסון V15 דייסון V11
גודל מיכל 0.77 ליטר 0.76 ליטר
משקל 3 ק"ג 2.97 ק"ג
עוצמת שאיבה 230 / 240AW 185AW
זמן הטענה 4.5 שעות 4.5 שעות
זמן שאיבה מירבי במצב חסכוני 60 דקות 60 דקות
טכנולוגיית ציקלונים 14 ציקלונים הפועלים במקביל 14 ציקלונים הפועלים במקביל
צג צבעוני יש יש
סוללה נשלפת יש יש
ספירת חלקיקי אבק יש אין
תאורת לייזר יש בדגמים אבסולוט וטוטאל קלין אין
מספר מברשות מצורפות 7 (כולל שתי מברשות חדשות) 7
מחיר באתר דייסון ישראל דגם אבסולוט: כ-3,600 ש"ח
דגם טוטאל קלין: כ-3,400 ש"ח
דגם אנימל: כ-3,000 ש"ח
דגם אבסולוט פרו: 3,300 ש"ח
דגם אבסולוט אקסטרה: 3,100 ש"ח
דגם טורק דרייב: כ-2800 ש"ח
דגם אנימל: 2,550 ש"ח

חשוב לדעת שלמרות שיש לדייסון אתר רשמי בישראל, לעתים קרובות אפשר למצוא את השואבים של דייסון במחירים נמוכים יותר באתרים אחרים, בדרך כלל בייבוא מקביל.

מברשות חדשות במקביל להשקת דייסון V15

דייסון גם משיקה שתי מברשות חדשות במקביל להשקת הדגם החדש. מברשת אחת היא מברשת Torque עם טכנולוגיית anti-tangle למניעת הסתבכות של שיער שואבת בעוצמה אבק ושיער מכל סוגי המשטחים.

מברשת TPRQUE - דייסון V15

 

מברשת שנייה היא מברשת מיני אלכסונית שאוספת שיער ארוך ופרווה של חיות מחמד. המברשת מתאימה במיוחד לניקוי מזרנים, בדי ריפוד ומדרגות.

מברשת מיני - דייסון V15 DETECT

שתי המברשות ניתנו גם לרכישה בנפרד ומתחברות כמובן לכל הדגמים הקודמים של שואבי דייסון.

בשורה התחתונה – השוואה בין דייסון V15 לדייסון V11

בשורה התחתונה, אין הרבה הבדלים בין שואב דייסון V15 ל-V11. דייסון לא הוסיפה יכולת של שטיפה, אלא מתמקדת בנושא של תאורת הלייזר ומדידה, לצד שתי מברשות חדשות וייחודיות.

היה לכם מעניין? תהיו נחמדים, פרגנו לנו בלייק כאן למטה. זה קל… 

 
מעוניינים לפרסם בפואנטה?

השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!   

   

  דפנה הראל כפיר
  דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
  תגובות: 0

  נגישות