השוואה בין דייסון V15 לדייסון V11 - מה ההבדל בין שואבי דייסון

השוואה בין דייסון V15 לדייסון V11 – מה ההבדל בין שואבי דייסון

חיכיתם לדגם החדש של שואב DYSON? פואנטה מציגה השוואה בין דייסון V15 לדייסון V11 שתסייע לכם להחליט איזה דגם לקנות. כל הפרטים והמחירים -בכתבה

דייסון V15 לדייסון V11

אם אתם מתלבטים איזה שואב דייסון לקנות, דגם חדש הצטרף למגוון: DYSON V15. כדי להקל עליכם, הנה השוואה בין דייסון V15 לבין דייסון V11 – שעושה קצת סדר ומאפשרת להבין מה ההבדל בין שואבי דייסון.

למעשה, דייסון הייתה החברה הראשונה שהביאה לעולם את השואב האלחוטי – והשילוב בין הראשוניות הזאת לבין החדשנות, מצליחה להשאיר אותה מותג דומיננטי בענף כבר שנים. אולם, לפני שנגיע להשוואת דגמי השואבים של DYSON, נזכיר שיש למותג הבריטי הזה הרבה מאוד מתחרים, כמו שואב שיאומי, ג'ימי, AEG, ביסל, טינקו ואחרים. עם זאת, הביטוי "שואב דייסון" כבר הפך לשם נרדף לשואב נטען – ויש הרבה מאוד צרכנים שלא מוכנים אפילו לשקול שואב אבק אחר.

DYSON V15, שהושק לאחרונה בחו"ל, הוא כאמור המחליף של דייסון V11 שזכה להצלחה מטורפת. הוא הושק בעולם במרץ 2021, וכעת אפשר לקנות אותו גם בחנויות בארץ. במקביל להשקת DYSON V15 חלה ירידה קלה במחיר של דגם V11, כך שמי שלא דחוף לו לשאוב את הבית עם השואב האלחוטי הכי חדש ומתקדם של המותג, יוכל ליהנות מהדגם המוצלח דייסון V11 אקסטרה. בנוסף, קיים דגם זול יותר – דייסון V12, שיש לו יתרונות משלו (היכנסו לכתבה מה ההבדל בין דייסון V12 לדייסון V15 ולדייסון V11?).

אוהבים עדכוני טכנולוגיה? לחצו להצטרפות לקבוצת הפייסבוק שלנו >> 

נציין גם שלמרות שהמותגים האחרים כבר השיקו שואב-שוטף נטעו (כמו למשל שיאומי G10 שסקרנו כאן בפואנטה), דייסון לא מציעה בדגם V15 שטיפה. זה מפתיע ואפילו קצת מאכזב, אבל ייתכן שזה יגיע בדגם הבא.

השוואה בין דייסון V15 לדייסון V11

מי שמחפש את ההבדל ביו דייסון V15 ל-V11 יגלה שבין הדגמים יש גם הרבה דמיון: בשניהם יש צג LCD שנותן חיווי על זמן השאיבה ועל עוצמת הסוללה ושניהם מאפשרים עד 60 דקות שאיבה (במצב חסכוני).

 

פואנטה בטלגרם

 

אלא שבמקרה של השוואה בין דייסון 15 לדייסון V11 יש שלוש תכונות עיקריות שעושות את ההבדל: שאיבה חזקה יתר, תאורת לייזר ומברשות שמונעות היתפסות של שיער.

DYSON V15 לעומת DYSON V11: תאורת לייזר

דייסון V15, אשר שמו המלא הוא Dyson V15 Detect, הוא שואב האבק הנטען הראשון של דייסון (וגם הראשון בעולם) שיש לו טכנולוגיית לייזר.

כאן חשוב להדגיש כי תאורת הלייזר לא קיימת בכל דגמי דייסון V15, אלא רק בשניים מתוך שלושת הדגמים שלו (הדגמים היקרים יותר).

תאורת הלייזר כשלעצמה לא מייצרת שאיבה עוצמתית יותר – את זה עושה המנוע, אלא מאפשרת למשתמש לראות חלקיקי אבק שהעין האנושית לא רואה. באמצעות תאורת הלייזר הירוקה, המשתמש יכול לראות אם אכן כל האבק נשאב.

השוואה בין דייסון V15 לדייסון V11 מגלה שהדגם החדש של DYSON ממש מודד את כמות האבק שנשאבת. Dyson v15 מצויד בחיישן הסופר את חלקיקי אבק הנשאבים וגם מודד את גודלם – כשהמידע הזה מוצג על הצג הצבעוני שנמצא על השואב.

החלקיקים נמדדים בהתאם לגודל המיקרוסקופי שלהם – וכל צבע על הצג מייצג דגם אחר. החלקיקים מחולקים לארבעה גדלים: 0 מיקרון, יותר מ -60 מיקרון, יותר מ -180 מיקרון ויותר מ -500 מיקרון.

מדידת חלקיקי אבק בצג של דייסון V15

 

דייסון V15 לעומת דייסון V11 – עוצמת השאיבה

בסופו של דבר, תאורת לייזר זה נחמד, אבל מה שחשוב הוא איכות השאיבה. כאן דייסון תמיד שומרת על מובילות – והשואב שלה בדרך כלל הכי טוב מבין שואבי האבק האחרים.

בדגם החדש, DYSON שיפרה את התכונה החשובה הזאת – ולמרות שכבר בדגם הקודם השאיבה הייתה מצוינת, עוצמת השאיבה של דייסון V15 גבוהה יותר משל דייסון V11 ב-30%.

מברשות חדשות במקביל להשקת דייסון V15

דייסון גם משיקה שתי מברשות חדשות במקביל להשקת הדגם החדש. מברשת אחת היא מברשת Torque עם טכנולוגיית anti-tangle למניעת הסתבכות של שיער שואבת בעוצמה אבק ושיער מכל סוגי המשטחים.

מברשת TPRQUE - דייסון V15

 

מברשת שנייה היא מברשת מיני אלכסונית שאוספת שיער ארוך ופרווה של חיות מחמד. המברשת מתאימה במיוחד לניקוי מזרנים, בדי ריפוד ומדרגות.

מברשת מיני - דייסון V15 DETECT

 

שתי המברשות ניתנו גם לרכישה בנפרד ומתחברות כמובן לכל הדגמים הקודמים של שואבי דייסון.

 

עוד הבדלים בין דייסון V15 לדייסון V11

ומה לגבי סוללה נשלפת, גודל המיכל, זמן השאיבה וכו'? הציצו בטבלה.

השוואה בין דייסון V15 לדייסון V11

דייסון V15 דייסון V11
גודל מיכל 0.77 ליטר 0.76 ליטר
משקל 3 ק"ג 2.97 ק"ג
עוצמת שאיבה 230 / 240AW 185AW
זמן הטענה 4.5 שעות 4.5 שעות
זמן שאיבה מירבי במצב חסכוני 60 דקות 60 דקות
טכנולוגיית ציקלונים 14 ציקלונים הפועלים במקביל 14 ציקלונים הפועלים במקביל
צג צבעוני יש יש
סוללה נשלפת יש יש
ספירת חלקיקי אבק יש אין
תאורת לייזר יש בדגמים אבסולוט וטוטאל קלין אין
מספר מברשות מצורפות 7 (כולל שתי מברשות חדשות) 7
מחיר באתר דייסון ישראל דגם אבסולוט: כ-3,600 ש"ח
דגם טוטאל קלין: כ-3,400 ש"ח
דגם אנימל: כ-3,000 ש"ח
דגם אבסולוט פרו: 3,300 ש"ח
דגם אבסולוט אקסטרה: 3,100 ש"ח
דגם טורק דרייב: כ-2800 ש"ח
דגם אנימל: 2,550 ש"ח

 

חשוב לדעת שלמרות שיש לדייסון אתר רשמי בישראל, לעתים קרובות אפשר למצוא את השואבים של דייסון במחירים נמוכים יותר באתרים אחרים, בדרך כלל בייבוא מקביל.

בשורה התחתונה – השוואה בין דייסון V15 לדייסון V11

בשורה התחתונה, דייסון מזכירה קצת את אפל… כמו בהשוואה בין אייפון 13 לאייפון 12 שמגלה שיש הבדלים קטנים, כך גם ההשוואה בין שואב דייסון V15 ל-V11 מגלה הבדלים לא גדולים.

מצד אחד, דייסון לא הוסיפה יכולות מתקדמות כמו שטיפה, אלא מתמקדת בנושא של תאורת הלייזר ומדידה, לצד שתי מברשות חדשות וייחודיות. מצד שני, השואב החדש מעולה.

אז לקנות או לא לקנות?

השאלה היא מה יש לכם בבית ומה התקציב שלכם.

עבור מי שאין לו שואב דייסון ואין לו בעיית תקציב – דייסון V15 אבסולוט הוא דגם מצוין בשבילו.

עבור מי שיש לו שואב ישן יותר ורוצה לשדרג אבל התקציב שלו מוגבל יותר, גם דגם V11 יעשה את העבודה נהדר.

דייסון במבצע

 

 

 

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...

מעוניינים לפרסם בפואנטה?
השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!     
    מאמרים אחרונים
    תגובות: 0

    נגישות