סקירה: שואב אלחוטי AEG אולטימייט FX9. עדיף על שואב אלחוטי דייסון? - פואנטה

סקירה: שואב אלחוטי AEG אולטימייט FX9. עדיף על שואב אלחוטי דייסון?

רגע לפני פסח, לקחנו את השואב אלחוטי AEG אולטימייט FX9 ובדקנו את עוצמת השאיבה, את נוחות השימוש, את המשקל ואת אופן ריקון המיכל. הנה המסקנות

אם אתם מחפשים שואב אבק, יש להניח שהשואב שאתם מחפשים הוא שואב אלחוטי. המותג השולט הוא דייסון, שכבר כמה שנים משיק בכל תקופה דגם חדש של שואב אבק אלחוטי, כאשר הדגם האחרון שהושק הוא דייסון V10 אשר נסקר כאן באתר פואנטה בהרחבה. כעת יש מתחרה חדש ומעניין של אחד ממותגי החשמל המובילים בעולם: שואב אלחוטי של AEG. מדובר בסדרת שואבים נטענים ששמה FX9 Ultimate, הכוללת 3 דגמים: אולטימייט (Ultimate) – שמחירו כ-2,200 שקל; אולטימייט ריץ' (Ultimate reach) – שמחירו כ-2,500 שקל ואולטימייט פט (Ultimate pet) – שמחירו כ-2,800 שקל.

באופן כללי, ההבטחה היא לשואב נטען שמשלב בין עוצמה של שואב רגיל (כלומר, שואב שאינו אלחוטי ולכן אינו מתבסס על סוללה), לבין הנוחות של עבודה ללא כבלים. מה עוד כוללים המפרט ורשימת ההבטחות?

 • זמן פעולה ארוך – עד 60 דקות (17 דקות במצב טורבו)
 • נפח מיכל שאיבה – 0.7 ליטר
 • כיסוי שטח גדול בטעינה אחת (עד 80 מ"ר במצב טורבו מאומץ ועד 280 מטר במצב עבודה רגיל)
 • זמן טעינה מלא – 6 שעות
 • מבנה ארגונומי – משקל מורגש ביד נמוך (0.9 ק"ג)
 • פילטר נשטף
 • תאורה קדמית הכוללת 10 נורות LED
 • צינור גמיש נשלף לשאיבה נוחה של ריהוט ומסילות
 • מתקן טעינה רצפתי קומפקטי עם מקום לאביזרים נוספים שלא דורש קיבוע וקידוחים בקירות
 • נוחות שימוש – אפשר להעמיד את השואב בכל מקום והוא נותר יציב. אין צורך להשעין אותו או לקבע אותו למתקן הטעינה
 • עיצוב ארגונומי – כוונון גובה לידית השאיבה בהתאם לגובהו של המשתמש

בדקנו את דגם הביניים של השואב האלחוטי AEG Ultimate Reach, והנה המסקנות:

עוצמת השאיבה

ההבטחה לשואב עם עוצמה גבוהה מתקיימת במלואה.

בגרסה הבסיסית אפשר לבחור בין עוצמת השאיבה באמצעות כפתורי פלוס ומינוס. בגרסת הביניים Ultimate Reach ובגרסת הפרימיום Ultimate Pet יש בנוסף גם מצב אוטומט. המצב האוטומטי מתאים את עוצמת השאיבה לרמת הלכלוך. בכל מקרה, השאיבה עוצמתית.

סוללה

גם ההבטחה לסוללה חזקה שטעינתה מספיקה לעבודה ממושכת מתקיימת. השתמשנו בשואב בבית גדול לשאיבה של אזורים שונים. לאחר כ-45 דקות של עבודה מצטברת, הסוללה עדיין הייתה טעונה ולא נדרשה הטענה נוספת. בעת השימוש אפשר לקבל חיווי על מצב הסוללה. בבדיקה שלנו אפשר היה לראות כי מתוך 3 פסים מלאים, המצביעים על טעינה מלאה, נותר קו אחד.

החיווי לגבי זמן הסוללה שנותר הוא חיווי נוח וחשוב, והוא מאפשר גם לראות במהלך ההטענה באיזה מצב הסוללה.

משקל ונוחות השימוש

נוחות השימוש בשואב אלחוטי היא קריטית. יש לא מעט תכונות שיש או אין לשואב אבק, ובמיוחד לשואב אלחוטי, המשפיעות על נוחות השימוש: החל מהמשקל שלו, דרך היכולת להחליף את אביזרי הניקוי בקלות ועד היכולת להגיע למקומות שונים בבית.במקרה של AEG FX9, יש יתרונות ויש חסרונות:

 • משקל: ההבטחה למשקל נמוך ושימוש נוח מתקיימת בחלקה בלבד. השואב די כבד, ועבודה ממשוכת מעייפת את הידיים. ב-AEG שילבו בדגם FX9 יכולת מעניינת: אפשר להנמיך או להגביה את החלק של המנוע בהתאם לצורך. ככל שהחלק הזה נמוך יותר – כך המשקל על היד נמוך יותר. במידה שמעוניינים לשאוב אבק ממקום נמוך, למשל מתחת לספות, אפשר להרים את חלקו המרכזי של השואב למעלה, ואז קל יותר להכניס את המוט. מצד שני, המשקל על היד נעשה כבד יותר.
 • הרכבה ופירוק: ההרכבה והפירוק מתבצעים בקלות ובפשטות (בדומה לקלות שדייסון מתגאה בה). הכל נעשה בצורה מאוד אינטואיטיבית ומבלי שצריך להפעיל כוח רב.
 • ריקון המיכל: את המיכל מרוקנים לפח בקלות ע"י שחרור בלחיצה אחת, פתיחתו אל תוך הפך והחזרתו בעוד לחיצה אחת.
 • הגעה למקומות בעייתיים: השואב נע בקלות והמברשת מסתובבת על צירה לכל הצדדים, כך שניתן לשאוב איתה פינות בקלות. אפשר לנתק את המברשת ולהישאר עם הצינור, אנחנו מצאנו שזה פחות נוח.
  לשואב מצורף פטנט של AEG – מברשת שנקראת 1 ב-3: בצד אחד יש לה חלק אליפטי עם שיערות, שמאפשר למשל לנקות אבק, ובצד השני יש חלק צר שמאפשר שאיבה במקומות צרים במיוחד. החלק נפתח ומתרחב לכדי מברשת נוספת לספות.

פיצ'רים מיוחדים

 • חיבור זוויתי למברשות: לדגם שבדקנו שבדקנו מצורף אביזר ייחודי ל-AEG, שנקרא "ברך": מעין מחבר זוויתי שיכול להתחבר לצינור ולמברשת ה-3-1. בזכות הזווית, אפשר להגיע למקומות קשים במיוחד. האביזר הזה מצורף גם לדגם הפרימיום, אך אינו מצורף לדגם הבסיסי.
 • נורות LED: על המברשת מותקנת שורת נורות LED שמאירות את אזור השאיבה וכך מקלות על המשתמש לראות את הלכלוך.

דייסון בהנחה

אחסון וטעינה

בניגוד למתחרה דייסון, את השואב האלחוטי AEG ULTIMATE אפשר פשוט להניח על ההתקן שלו לצורך טעינה ואחסון. אין צורך לקדוח אותו בקיר ולקבע אותו, ההתקן יציב. זה חוסך טרחה רבה ומהווה יתרון משמעותי.

בנוסף, את המברשות אפשר לאחסן על המתקן, כך שלא צריך למצוא פתרון לאחסונן והן לא מייצרות בלגן.

בשורה התחתונה

AIG FX9 ULTIMATE הוא שואב מצוין עם סוללה חזקה והנדסת אנוש מצוינת. ב-AEG חשבו כאן על כמה פתרונות יצירתיים שהופכים אותו למתחרה ראוי מאוד לדייסון, כמו האחסון נוח שאינו מצריך קדיחה בקיר.

אחד היתרונות הגדולים של השואב הוא התאורה, שמגלה לנו מה מסתתר על הרצפה גם כשנדמה לנו שהיא נקייה…

החיסרון העיקרי, בעינינו, הוא המשקל. בבדיקה שלנו חשנו שהוא מעט כבד מדי לשימוש ממושך.

מחירים

כאמור יש שלושה דגמים לשואב האבק האלחוטי של AEG מדגם FX9, כך שהוא מגיע בשלושה צבעים ובאבזורים שונים. המחיר מתחיל בכ-2,200 שקל ומגיע ל-2,800 שקל – בהתאם לדגם.

השואב, המיובא ע"י מיניליין, נמכר בחנויות ובאתרים למוצרי חשמל. 

תגובות: 0

נגישות