מבדיקת קורונה בבית ועד בדיקה לפני טיסה לחו"ל - מדריך בדיקות קורונה
בדיקת קורונה בבית

בדיקות קורונה: המדריך לבדיקה מהירה, בדיקה פרטית, מחירים וזמינות

בדיקת קורונה בבית, בדיקת קורונה מהירה לפני נסיעה לחופש או בדיקת קורונה לפני נסיעה לחו"ל – קבלו את המחירים והפרטים. בדיקת פואנטה
החל מבדיקת קורונה חינם ועד בדיקת קורונה פרטית בבית ב-1,400 שקל… אם אתם רוצים לצאת עם הילדים לחופשה, אם אתם רוצים לטוס לחו"ל או אם אתם חוששים שיש לכם קורונה ורוצים להיבדק מהר, אפילו לעבור בדיקת קורונה בבית – האפשרויות לבצע בדיקת קורונה הולכות ומתרבות, וכך גם המחירים. יש כמובן הבדל בין בדיקת קורונה רגילה (בדיקת PCR) לבין בדיקת קורונה מהירה המספקת תוצאות תוך 15 דקות ומבוססת על אנטיגן, וכל אחד מסוגי הבדיקות נותן מענה לצורך אחר. אז איפה תמצאו בדיקת קורונה מהירה? מה רמת הדיוק שלה? כמה תשלמו על בדיקת קורונה פרטית או על בדיקת קורונה עד הבית?

בכל מקרה, לא כדאי להיות שאננים. אמנם חלק גדול מהאוכלוסייה בישראל כבר מחוסן – אבל לאחרונה התגלו לא מעט מחוסנים שנבדקו במוטציות, בעיקר הווריאנט ההודי, אבל גם הווריאנט הברזילאי והווריאנט מצ'ילה. קבלו את המדריך המלא.

בדיקת קורונה רגילה (בדיקת PCR) חינם

אם אתם לא ממהרים, העדיפות היא לבצע בדיקת קורונה רגילה. בדיקת קורונה רגילה היא בדיקת PCR (בדיקה מולקולרית), שבאמצעותה מזהים את הגנום (המבנה הגנטי) של נגיף הקורונה. לוקחים דגימה מחלל הפה ומנחירי האף באמצעות מטוש (מקלון שבקצהו צמר גפן), ואת המטוש שולחים למעבדת נגיפים. בדיקה זו היא הבדיקה המדויקת ביותר, עם ספציפיות של קרוב ל-100%.

משרד הבריאות מעודכן באופן אוטומטי לגבי בדיקות חיוביות. התשובות נמסרות בטלפון או במסרון באמצעות לשכות הבריאות של משרד הבריאות. התוצאות נשלחות גם לרופא המשפחה.

 • תוך כמה זמן ניתנת תשובה? עד 48 שעות
 • עלות: חינם
 • איפה? בקופות החולים ובמוקדים עירוניים – כדאי להתעדכן במוקד העירוני

בדיקת קורונה PCR בתשלום

אם אתם צריכים לעשות בדיקת קורונה בסוף שבוע ואין מוקד בדיקות זמין, אפשר לעשות זאת באופן פרטי – בתשלום די גבוה.

מחירי בדיקות קורונה באסותא בסופ"ש ובחגים:

 • מסלול רגיל – ביום שישי עד השעה 13:00 – 550 ש"ח, מהשעה 13:00 ואילך – 750 ש"ח
 • מסלול מהיר 1,000 ש"ח – לבדיקות המבוצעות במהלך כל סוף השבוע
 • בערבי חג – 08:00-14:00, מסלול רגיל – 750 ש"ח, מסלול מהיר – 1,000 ש"ח
 • בחגים ומועדים – 10:00-13:00, מסלול רגיל – 750 ש"ח, מסלול מהיר – 1,000 ש"ח

בדיקת קורונה רגילה (בדיקת PCR) מהירה

אם אתם רוצים לבצע בדיקת PCR מהירה, קיימת אפשרות כזאת, אבל תצטרכו לשלם לא מעט (בלשון המעטה).

פואנטה בטלגרם

כמה עולה בדיקת קורונה מהירה PCR?

אסותאהדסה מדיקלהרצליה מדיקל סנטר
תשובה עד 24 שעות: 550 ש"חתשובה עד 72 שעות: 347 ש"חתשובה עד 24 שעות: 550 ש"ח
תשובה עד 3 שעות: 750 ש"חתשובה עד 24 שעות: 464 ש"ח

אגב, יש גם אפשרות לתיירים לעבור בדיקת קורונה באסותא – והם משלמים אפילו יותר: 950 ש"ח במסלול הרגיל ו-1,200 ש"ח במסלול המהיר.

בדיקת קורונה לצורך נסיעה לחו"ל

מי שרוצה לטוס לחו"ל וצריך להציג בדיקת קורונה שלילית, חייב לעבור בדיקת PCR ולא בדיקה מהירה מבוססת אנטיגן. התשובה צריכה להיות כתובה באנגלית.

ככלל, על פי החלטת ממשלת ישראל, כל הנוסעים היוצאים ממדינת ישראל, למעט נוסעים מחלימים ומחוסנים, יחויבו בהצגת בדיקת קורונה (PCR) שלילית טרם העלייה לכלי הטיס, שתעשה לכל היותר 72 שעות טרם ההמראה.

יש להגיע עם תוצאות בדיקת הקורונה בדף מודפס.

כפי שפרסמנו בכתבה "לאן אפשר לטוס", מדינות יעד רבות דורשות להציג לפני העלייה למטוס בדיקת קורונה שלילית גם למחוסנים ומחלימים.

מומלץ לבדוק בעת הזמנת כרטיס הטיסה מהן דרישות המדינה אליה טסים.

איפה אפשר לבצע בדיקת קורונה לפני טיסה?

 • בבית חולים
 • במרכזי בריאות פרטיים
 • במעבדת הקורונה בנתב"ג

כמה עולה בדיקת קורונה בנתב"ג?

בדיקות המעבדה בנתב"ג מבוצעות ע"י חברת אומגה והמרכז הרפואי רמב"ם. המעבדה ממוקמת בשער תמר (חניון 26). אפשר גם להיבדק בעמדות הבידוק בקומת הטיסות הנכנסות (כניסה משער 03).

מחירי הבדיקות הם 45 ש"ח (תוצאות עד 14 שעות) או 135 ש"ח לבדיקה מהירה (תוצאות עד 4 שעות).

יש להביא לבדיקה את הדרכון ואת כרטיסי הטיסה. ומומלץ לקבוע תור באתר.

מה צריך לדעת על בדיקות קורונה לפני טיסה בבתי חולים?

אם אתם לא רוצים להגיע עד נתב"ג, תוכלו לבצע בדיקת קורונה גם בבית חולים. במקרה הזה תשלמו יותר – אבל לא מחירים מופקעים כמו שהייו בעבר, משום שמשרד הבריאות קבע תעריף מירבי לבדיקות קורונה בבתי החולים. את כל הפרטים אפשר לקרוא בכתבה סוף להפקעת המחירים: נקבע מחיר מירבי עבור בדיקת קורונה בבית חולים.

בדיקת קורונה לטסים לחו"ל – איפה עוד אפשר לבצע?

מי שלא רוצה להגיע לבית חולים וגם לא לנתב"ג, יכול להיעזר בשירותי בדיקות הקורונה שמציעים גופים פרטיים. כאן המחירים אינם מפוקחים וכל גוף יכול לגבות כמה שהוא רוצה. בכל מקרה, גם הגופים האלה יספקו את התעודה הנדרשת.

כך למשל, עלות בדיקת קורונה פרטית בהדסה מדיקל, שתוצאותיה מתקבלות תוך 72 שעות היא 297 ש”ח + מע”מ (347 ש”ח). עלות בדיקת קורונה פרטית מהירה בהדסה מדיקל, שתוצאותיה מתקבלות תוך 24 שעות (מרגע הגעת הבדיקה למעבדה), עומדת על 397 ₪ + מע”מ (464 ₪). להנפקת דרכון בריאות תתווסף עלות נוספות של 25 ש”ח.

יש לזכור כי בתיאום תור לבדיקת קורונה לצורך נסיעה לחו״ל יש להגיע לבדיקה עם דרכון.

גם נוסעים נכנסים צריכים להציג בדיקה שלילית

אגב, הנוסעים הנכנסים נדרשים כמובן גם הם לבצע בדיקת קורונה (PCR) בעת הנחיתה במדינת ישראל במתחם בדיקות הקורונה בנמל התעופה בן גוריון.

בדיקת קורונה עד הבית

יש לא מעט גופים שמציעים בדיקת קורונה עד הבית, ביניהם למשל בי"ח רמב"ם, חברת LAB TO DOOR ועוד. כמה זה עולה? מאות שקלים לבדיקה. הנה כמה דוגמאות:

רמב"םLAB TO DOOR
מסלול רגיל550 ₪ לנבדק הראשון;
400 ₪ מהבדיקה השנייה ואליך
כ-500 ש"ח לנבדק הראשון;
כ-400 ש"ח עבור כל נבדק נוסף (תשובה עד 20 שעות מהבדיקה)
מסלול מהירכ-1400 ₪ לנבדק הראשון; כ-700 ₪ עבור כל נבדק נוסף (תוצאה עד 9 שעות מהבדיקה)

בדיקת קורונה מהירה תוך 15 דקות

הבדיקות שהולכות ונעשות נפוצות כעת הן דווקא הבדיקות המהירות. בדיקת קורונה מהירה שנותנת תוצאה תוך 15 דקות היא בדיקת אנטיגן – והיא פחות מדויקת מבדיקת PCR, במיוחד אם הנבדק הוא חולה ללא תסמינים או נמצא בתחילת/בסוף המחלה. למרות זאת, שיעור הדיוק יחסית גבוה והבדיקות הללו קבילות לצורך כניסה לבתי מלון, אטרקציות ועוד.

לאחרונה פרסמנו כאן בפואנטה שיש יותר ויותר מקומות שאפשר לעשות בהן בדיקת קורונה מהירות: בסניפים של טרם רפואה דחופה במקומות שונים בארץ; בסניפים של ביקורופא במקומות שונים בארץ; בצפון באזור טבריה, בתל אביב, בירושלים, בכפר סבא ועוד.

העלות נעה בין 50 לכ-95 ש"ח לבדיקת קורונה מהירה – כך ששווה לבדוק לפני  שמגיעים.

היכנסו לקרוא את הפרטים בכתבות שפרסמנו כאן בפואנטה:

 

היה לכם מעניין? תהיו נחמדים, פרגנו לנו בלייק כאן למטה. זה קל… 

 

קראו עוד חדשות צרכנות באתר פואנטה


מעוניינים לפרסם בפואנטה?

השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!   
  דפנה הראל כפיר
  דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
  תגובות: 0

  נגישות