קפסולות קפה סטארבאקס בישראל. השוואת מחירים לקפסולות נספרסו
קפסולות סטארבקס

קפסולות קפה סטארבאקס בישראל. השוואת מחירים לקפסולות נספרסו

קפסולות סטארבאקס נמכרות כעת בישראל. האם הן זולות יותר מקפסולות נספרסו או קפסולות אחרות, ואיפה אפשר לקנות אותן? פואנטה עם הפרטים
רשת הקפה סטארבאקס אמנם עדיין לא חוזרת לישראל, אבל קפסולות קפה סטארבאקס החלו להימכר בישראל. מדובר בקפסולות שמתאימות לרוב מכונות נספרסו (למעט מכונת קפה נספרסו מדגם Vertuo). בחו"ל אפשר למצוא קפסולות סטארבאקס בכל בתי הקפה של הרשת, אבל בישראל הן יימכרו בשלב זה ברשת שופרסל בלבד. בהמשך ייתכן שיימכרו ברשתות נוספות.

קפסולות קפה סטארבאקס – מחיר מפתיע

אם חיכיתם בהתרגשות לקפסולות קפה סטארבאקס שיתחרו בקפסולות נספרסו מבחינת מחיר, תקוותכם הייתה לשווא.

יבואנית הקפסולות, אסם-נסטלה, החליטה כנראה שלמרות הדומיננטיות של נספרסו בישראל, המחירים יהיו גבוהים. אגב, נסטלה היא לא רק היבואנית אלא גם היצרנית עצמה, שכן המותג נספרסו שייך לנסטלה העולמית.

שרוול של 10 קפסולות קפה סטארבאקס נמכר במחיר מבצע של כ-20 שקל (2 ש"ח לקפסולה), כאשר המחיר המלא עומד על כ-22 ש"ח. מחיר זה דומה למחיר של נספרסו, אבל בנספרסו המחיר כולל משלוח עד הבית. בנוסף, ייתכן שהמחיר לאריזת קפסולות של סטארבאקס יעלה לכ-24 שקל. זאת, משום שהמחיר לקמעונאים עומד על 15 שקל לפני מע"מ.

המחיר הגבוה הוא גם הסיבה לכך שנכון לעכשיו, רק שופרסל משווקת את קפסולות הקפה של סטארבאקס. רשתות המזון האחרון לא מוכנות בשלב זה למכור אותן במחיר כזה.

נזכיר כי הוגשה תביעה ייצוגית נגד נספרסו לגבי מחיר הקפסולות בישראל, שהוא גבוה לעומת המחיר בעולם. מעניין יהיה לראות אם אסם תנקוט גישה דומה ותמכור בישראל במחיר גבה.

קפסולות קפה סטארבאקס

התחרות של סטארבאקס היא כמובן לא רק מול נספרסו. שוק הקפסולות רחב ויש הרבה מאוד מבחר. יש מותגי קפסולות קפה רבים המותאמים למכונות נספרסו אשר מחירם נע סביב 1.50 ש"ח ליחידה ואפילו פחות.

באשר לטעם, זה כמובן עניין אישי. בסופו של דבר, הלקוחות מחליטים מה לקנות על סמך מגוון שיקולים, כאשר המחיר הוא כמובן רק חלק מהם. צרכני הקפה מאוד רגישים לנושא הטעם, ויש להניח שהוא זה שיכריע.

מה כולל המגוון של קפסולות סטארבאקס

המגוון של נספרסו גדול יותר, לפחות בשלב זה.

סדרת הקפסולות של סטארבאקס כוללת שמונה תערובות קפה בשלוש דרגות קלייה: בהירה בינונית וכהה.

שוק הקפסולות בישראל צומח במהירות

רשת בתי הקפה סטארבאקס היא הצלחה בכל העולם, אבל הניסיון שלה בישראל נחל כישלון. עם זאת, שנים האחרונות המודעות לקפה כסוג של פינוק חווייתי נמצאת בנסיקה, ולכן באסם-נסטלה מניחים שלפחות בשוק הקפסולות ההצלחה שלהם מובטחת.

באסם מעריכים כי מכירות הקפסולות ברשתות השיווק צפויות להגיע השנה לכ-120 מיליון שקל, ומן הסתם הם רוצים להיות חלק מהחגיגה. גם בשורפסל יש צפי למכירות גבוהות. להערכת שופרסל, שוק הקפה בצריכה ביתית בישראל נאמד בכ-900 מיליון שקל בשנה האחרונה. כיום, שופרסל מחזיקה בכ-35% משוק הקפסולות הנמכרות ברשתות שיווק. מאחר שנכון לעכשיו הקפסולות של סטארבאקס נמכרות רק בשופרסל, נתח השוק צפוי לעלות.


דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות