יוצאת מהסגר: איקאה פותחת במתכונת חלקית. "קיבלנו חוות דעת משפטית"
שעות הפתיחה באיקאה

יוצאת מהסגר: איקאה פותחת במתכונת חלקית. "קיבלנו חוות דעת משפטית"

לא רק חנויות הרחוב. עכשיו גם איקאה נפתחת – לפחות באופן חלקי. איך זה קורה? כל הפרטים בכתבה באתר פואנטה
לקוחות רבים תהו בשבועות האחרונים האם איקאה פתוחה במהלך הסגר. כעת, אחרי כמעט חודשיים, איקאה מודיעה כי היא חוזרת לפעילות החל מ-11.11.20. באיקאה אומרים כי קיבלו את האישורים הנדרשים מאיקאה העולמית וכן חוות דעת משפטית הקובעת שעיקר פעילות חנויות איקאה הינו מכירת מוצרים חיוניים לתחזוקת הבית. האם חוות הדעת הזאת עומדת בדרישות משרד הבריאות? יהיה מעניין לבדוק.

איקאה פתוחה בסגר? חלקית…

בכל מקרה, איקאה פתוחה במתכונת חלקית, שכן אולמות התצוגה בקומה העליונה, המסעדות וממלכת הילדים יישארו סגורים. ברשת אומרים כי הם ביצעו את ההתאמות הנדרשות לתקופה ועומדים בתו הסגול.

הרשת פותחת את כל החנויות שלה, החל מאיקאה אשתאול (שנפתחה רק לא מזמן), דרך איקאה באר שבע ועד שאר החנויות.

> היי, כדי להישאר מעודכנים – הצטרפו אלינו לטלגרם!

עם זאת, חשוב לדעת שאיקאה לא תפתח את החנויות במוצאי שבת – כפי שכבר הוחלט לפני מספר חודשים ופורסם כאן בכתבה על השינויים בשעות הפתיחה באיקאה.

נזכיר כי הרשת הוציאה מאות עובדים לחל"ת מאז הסגר הראשון, ולא כולם חזרו לעבודה בשל הירידה בהיקפי הקניות ברשת. כעת, עובדים רבים חזרו לעבודה – אך לא כולם בשל צמצום הפעילות.

המחלקות שפועלות בשלב זה הן: מוצרי חשמל למטבח, נורות, מזון, מטבחים, כלי עבודה, ברזים, כיורים, אינסטלציה, מזרנים, אביזרים חיוניים לאמבט, מוצרי כביסה וגיהוץ, אביזרי חשמל, אביזרי סלולר, סוללות וכלי אוכל.

> אוהבים מבצעים? הצטרפו לקבוצה הכי שווה בפייסבוק

בכך, איקאה למעשה פותחת לעצמה "קטגוריה" משל עצמה, שכן חנויות ריהוט אינן פתוחות כרגע – אלא אם כן הן חנויות רחוב.

נזכיר כי בסגר הקודם פתיחתן של חנויות איקאה עוררה תרעומת, משום שמחוץ לאיקאה התגודדו לקוחות רבים בתור – וכל זאת בזמן שלהורים שכולים אסור היה להגיע לבתי העלמין הצבאיים.

גם הפעם, פתיחת חנויות איקאה מעוררת הרמת גבה. שחר תורג'מן, יו"ר התאגדות רשתות המסחר, האופנה וההסעדה, אמר כך: "אנו מברכים את איקאה ישראל על פתיחת קניוני הענק שלה עם כל עשרות אלפי המטרים שלה במתחמים הסגורים. אנו מתנצלים בפני מיליוני לקוחותינו על החלטתה של ממשלת גנץ-ביבי, שהגדירה את בגדי הילדים לחורף כמוצרים לא חיוניים".

נזכיר כי הקניונים הסגורים והפתוחים עדיין סגורים, למרות מחאת הסוחרים ובעלי העסקים.

קטלוג איקאה 2021

כפי שפרסמנו במדור השוואת מחירים, לאחרונה הושק קטלוג איקאה 2021, וכרגיל – הישראלים משלמים יותר.

לאור זאת, כדאי לזכור כי איקאה היא רשת בינלאומית עתירת משאבים, ואילו כאן בארץ נלחמים היום העסקים מלחמת קיום יומיומית. לכן, טוב יעשו הצרכנים הישראלים אם יעדיפו לקנות בחנויות וברשתות ישראליות שאין להן גב כלכלי כמו זה של איקאה, במיוחד לאור אפליית הישראלים בהשוואה ללקוחות במקומות אחרים בעולם.

את הכתבה הזאת אתם חייבים לשתף, ואל תשכחו לפרגן לנו בלייק כאן למטה!

קראו עוד חדשות צרכנות באתר פואנטה
מעוניינים לפרסם בפואנטה?

השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!     

    דפנה הראל כפיר
    דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
    תגובות: 0

    נגישות