תיק לכל תלמיד 2022: כך תקבלו ילקוט חינם או תקחו חלק בתרומת ילקוט משומש

תיק לכל תלמיד 2022: כך תקבלו ילקוט חינם או תתרמו את הילקוט המשומש

רגע לפני שאתם רצים לקנות ילקוט או זורקים ילקוט לפח – כדאי לדעת שפרויקט תיק לכל תלמיד פועל גם השנה בכל הארץ. כך תקבלו תיק חינם

תיק לכל תלמיד 2020
ירון לוי, מייסד עמותת תיק לכל תלמיד

אם אתם זקוקים לילקוט חדש לשנה הבאה, אתם לא חייבים לקנות אותו. יש פתרון מצוין גם השנה: עמותת תיק לכל תלמיד מרכזת אלפי ילקוטים משומשים במצב מצוין בכל רחבי הארץ, וכל מי שמעוניין יכול לקבל ילקוט לכל גיל ומכל דגם. מדובר בפתרון נהדר שמשרת גם מטרות חברתיות וגם מטרות סביבתיות – שהרי אין שום סיבה לזרוק לפח ילקוט תקין.

למעשה, זה ממש מצב של win-win, שכן יש הרבה מאוד תלמידים והורים שמתלבטים מה לעשות עם ילקוט במצב טוב שכבר אינו בשימוש.

מי שעומד מאחורי עמותת תיק לכל תלמיד הוא ירון לוי, שהקים את המיזם בשנת 2015. בשנת 2018 המיזם הפך לעמותה, וכיום יש לה פריסה ארצית רחבה מאוד: "אנחנו פועלים ב-95 רשויות מקומיות, בחלקן יש יותר מכמה נקודות", סיפר לוי לאתר פואנטה בקיץ שעבר. "אנחנו מחלקים עשרות אלפי תיקים. בשנה שעברה חילקנו יותר מ-50,000 תיקים. מקווה שנוכל לחלק גם ערכות חזרה לבית ספר". לדבריו, ההיענות של הציבור לתרום מחממת את הלב.

תיק לכל תלמיד 2022 – תרומת ילקוטים

"אנחנו לא עומדים בעומס", אומר לוי. "יש הרבה בקשות, אנחנו בעמותת תיק לכל תלמיד לא מספיקים לחזור לכולם.

איך אנשים מגיעים אליכם?

לוי: "מגיעים בעיקר דרך גוגל ודרך דף הפייסבוק. בנוסף, אנשים כבר מכירים אותנו משנים קודמות, מפני שזו השנה השמינית שהמיזם פועל. אנשים גם מספרים לחברים. יש טלפון של רכז בכל עיר – ומי שצריך פונה אליו טלפונית".

האם כל מי שרוצה יכול לבקש ולקבל ילקוט?

לוי: "בהחלט. כל אחד יכול לפנות אלינו. אנחנו מאמינים שמי שזקוק לעזרה יבקש. קשה לי להאמין שמי שהמצב הכלכלי שלו מאפשר לו, יבוא ויבקש תיק. אני לוקח בחשבון שאחוז מאוד קטן "יעבוד עלינו", אבל לא ניתן לאחוז הקטן הזה להרוס לרוב".

תיק לכל תלמיד 2022 – מבחר עצום

אילו ילקוטים אפשר לקבל דרך עמותת תיק לכל תלמיד?

"כל ילקוט. יש לנו כול. אנחנו ממיינים את התיקים כך שהם מתאימים לבנים, לבנות, לגילאים צעירים ולגילאים גדולים יותר. מגיעים תיקים שלא מביישים אף אחד. מה שלא הייתי מוכן לתת לילדיי אני לא נותן לאנשים אחרים".

יש לכם הנחיות למי רוצה לתרום ילקוט?

לוי: "כן, מי שתורם תיק מתבקש לכבס אותו ולהעביר אותו נקי וראוי למסירה. יש אנשים שתורמים גם ציוד – בתוך הילקוט".

אנשים מתביישים לבוא ולקחת ילקוט?

לוי: "ממש לא, ואין סיבה להתבייש. אם אפשר לחסוך כמה מאות שקלים על תיק ועל ציוד, למה לא? אני מדבר על אנשים מכל השכבות, גם אנשים ממעמד הביניים ומעלה, גם אנשים שנתפסים בעלי נכסים. הרבה אנשים נמצאים בחל"ת או מובטלים. אנשים עוזבים דירות וחוזרים להורים. הם צריכים כל שקל".

תרומת ילקוטים – לכו על זה

נזכיר כי ילקוט חדש עולה בין כמה עשרות שקלים לכמה מאות שקלים. ילקוטים כאלה משמשים את הילדים שנה-שנתיים, ולאחר מכן הם בדרך כלל עדיין במצב טוב וניתנים להמשך שימוש.

ילקוטים אורתופדיים לכיתות הנמוכות נמכרים במחירים גבוהים שמגיעים אילו לכ-300 שקל. ילקוטים לבני נוער – ובמיוחד ילקוטים ממותגים, יכולים לעלות 150-300 שקל גם הם.

לכן, אם יש לכם ילקוט במצב טוב – אין סיבה שילד אחר לא ייהנה ממנו.

פרטים לגבי תרומת ילקוט או קבלת ילקוט אפשר לקבל בקישור זה.

 

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...

מעוניינים לפרסם בפואנטה?
השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!     
    מאמרים אחרונים
    תגובות: 0

    נגישות