אושר: קנס של 250 שקל על רכיבה באופניים בלי קסדה

אושר: קנס של 250 שקל על רכיבה באופניים בלי קסדה

עיריית תל אביב חילקה מאז נובמבר 2017 כ-12,000 דוחות לרוכבי אופניים וקורקינט שנסעו בניגוד לכללים

רכיבה על אופניים בלי קסדה תהייה עבירה שהקנס בגינה יעמוד על 250 שקל, בדומה לרכיבה על אופנוע בלי קסדה – כך הוחלט היום בוועדת הכלכלה של הכנסת.

כיום רק רוכבים מתחת לגיל 18 מחויבים בחבישת קסדה בדרכים עירוניות, ובדרכים בין עירוניות חלה החובה על כל הרוכבים ללא יוצא מהכלל.

עוד אישרה הוועדה לקבוע מדרג ענישה כך שרוכבי אופניים, תלת אופן וקורקינטים חשמליים (גם לא תקניים) הרוכבים על המדרכה יהיו צפויים לקנס של 250 שקל, בעוד שהולכי רגל המשתמשים בכביש או בשביל אופניים בצורה שלא יועדה להם יהיו צפויים לקנס של 100 שקל בלבד.על מנת להגביר אכיפה, אישרה הוועדה גם כי הקנסות המוגדלים החלים על אופניים חשמליים יחולו גם על כלים לא תקניים, בניגוד למצב כיום בו ניתן היה לקנוס רק משתמשים בכלים תקניים. עם זאת, נציגת המשטרה, רב פקד סימונה זילבר, הבהירה כי לפקחים העירוניים יש סמכות אכיפה גם נגד כלים לא תקניים.

יותר מ-12,000 דוחות בתל אביב מאז נובמבר 2017

ממונה האכיפה בעיריית תל אביב, שלומי שטיין, דיווח כי מאז החלה האכיפה בעיר, ב-1 בנובמבר 2017, נרשמו יותר מ-12,000 דוחות, כשרוב האכיפה בוצעה על המדרכות וכ-60% מהדוחות כבר שולמו.


דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות