מחכים לאפל סטור? בינתיים עמדות Apple רשמיות נפתחו בחנויות מחסני חשמל

מחכים לאפל סטור? בינתיים עמדות Apple רשמיות נפתחו בחנויות מחסני חשמל

נמשיך לחכות לאפל סטור. בינתיים מחסני חשמל פותחת סוג של חנות אפל במתכונת Apple shop in shop. ומה עם שירותי מעבדה? פרטים בכתבה בפואנטה

אפל סטור בתוך מחסני חשמל
חנויות אפל ברחבי העולם הן מוקד עלייה לרגל עבור חובבי המותג, אבל כאן בארץ אין עדיין אפל סטור. הרשת הכי קרובה לחוויית אפל סטור בישראל היא איי דיגיטל, וכך גם רשת iStore – אבל זה לא הדבר האמיתי. איי דיגיטל ו-iStore מוגדרות משווקות רשמיות של אפל, אבל הן רשתות פרטיות ולא שייכות לאפל. כעת, אוהבי האייפון, המק, האיירפודס, האפל-ווטץ' והאייפד, ימצאו גם עמדות של אפל בתוך חנויות מחסני חשמל. רשת מחסני חשמל היא הראשונה מבית רשתות החשמל בישראל שבהן נפתחת עמדה רשמית של אפל בישראל, במתכונת של "חנות בתוך חנות" (Apple shop in shop). גם זה כמבן רחוק מחוויית החנויות המושקעות של אפל ברחבי העולם. בינתיים, אפל מתעלמת מישראל.

אפל סטור עדיין לא, חנות אפל במחסני חשמל – כן

נכון לשעה זו נפתחה חנות אפל בתוך 5 סניפי מחסני חשמל: בקריית אתא, בראשון לציון, בירושלים, בנצרת עילית ובבאר שבע. עמדה נוספת תפתח באילת במהלך השבועות הקרובים.

יש לנו עוד חדשות סלולר. לחצו להצטרפות לקהילה שלנו >

כידוע, באפל מאוד מקפידים על ערוצי ההפצה שאיתם עובדת החברה הבינלאומית. במחסני חשמל אומרים כי האישור לפתיחת אפל סטור בתוך סניפי הרשת התקבל לאחר תהליך בחינה מקיף שנמשך מספר שנים.

ברשת אומרים עוד כי לצורך הקמת החנויות הגיעו לסניפים נציגי אפל, שבחרו את המיקומים של עמדות התצוגה בחנויות, ניהלו את ההקמה והמיתוג של העמדות והכשירו את עובדי הסניף שינהלו את נקודות המכירה בחנות.

אייפון 12
אייפון 12 – מכשיר הדגל של אפל נחטף בכל העולם

 

לדברי לירון כץ, מנהל הפיתוח העסקי של רשת מחסני חשמל, תהליך קבלת האישור מאפל נמשך שלוש שנים: "כבר בשבוע האחרון פתחנו נקודות מכירה רשמיות של אפל בחנויות נבחרות ברחבי הארץ עם נציג מכירות וקופה ייעודיים, אליהן יצטרפו ב-2021 נקודות נוספות, מה שיאפשר לנו להגדיל את היקף המכירות של המותג ברשת בעשרות אחוזים".

> איפה הכי זול לקנות אייפון 12? היכנסו להשוואת המחירים >

עם זאת, חשוב לדעת שלא מדובר בנקודת אפל סטור שכוללת שירות תיקונים או מעבדה. בכל הנוגע לתיקונים של המכשירים ולהחלפת רכיבים תקולים במחשבים ובמכשירים של אפל, הדבר יתבצע דרך אחד מנציגי השירות הרשמיים של אפל הקיימים כיום בישראל – Icon Group (חברת האם של רשת איידיגיטל) או Dcs.

תצוגה נוחה של מוצרי אפל לצד המותגים המתחרים

בישראל, כמו בעולם, המכירות של מוצרי אפל גבוהות תמיד. בשנת 2020 מחזור המכירות של מוצרי אפל רק במחסני חשמל חצה את רף 100 מיליון שקל, ויש להניח שכעת כאשר תהיה בחנויות עמדה רשמית של אפל – המכירות יעלו.

מי שביקר באפל סטור בניו יורק או בכל מקום אחר יודע כי העוצמה העיקרית של חנויות אפל היא היכולת לראות את המוצרים, לחוש אותם ולהתייעץ עם המוכרים בחנות – שהם מומחים שעברו הכשרה של אפל. גם בחנות אפל בתוך מחסני חשמל תהיה תצוגה של מוצרי אפל – אייפון 12 ואייפון מדגמים קודמים, אוזניות Airpods ואוזניות איירפודס מקס שהושקו לאחרונה, שעון אפל (Apple Watch), מקבוק, אפל TV ואייפוד, לצד מוצרים משלימים (למשל המטען שייאלצו לרכוש בנפרד צרכנים שקונים אייפון 12).

לצד חנות אפל במחסני חשמל יהיו עמדות תצוגה של מותגים אחרים, כמו סמסונג, כך שהלקוח יוכל להתנסות במקום אחד במכשירים הקיימים בכל קטגוריה. מדובר ביתרון גדול שלמרבה הצער כמעט לא קיים בארץ.

רק לאחרונה עלה נושא חוויית הקנייה המפוקפקת של הצרכן הישראלי בפודקאסט "טריפל" של פואנטה, מגזין "החיבור" ו-The Gadget Reviews – ואין ספק שמחסני חשמל משפרת כך מאוד את חוויית הקנייה ואת יכולת קבלת ההחלטות המושכלת של הצרכן הישראלי.

עדיין, העובדה שאפל מתעלמת באופן שיטתי מהקהל הישראלי ולא טורחת לפתוח חנות שבה אפשר לקבל את חוויית השירות של המותג האמריקני, מכעיסה ומקוממת.

בסופו של דבר, בעידן האונליין – אנחנו יכולים הרי לקנות גם בלי להגיע לחנות. הרעיון בחנות פיזית של אפל, או של כל מותג אחר, הוא חוויית קנייה, התנסות, הדרכה, שירות מעבדה, התרשמות מכלל המוצרים ועוד. היכנסו לפודקאסט "טריפל" ותשמעו שם עוד קצת על מה שמפסידים הלקוחות הישראלים בגלל ההתעלמות של אפל.

איפה הכי זול לקנות מוצרי אפל?

התחרות למחסני דיגיטל בהקשר של תצוגה ברוח "אפל" מגיעה בעיקר מרשת איידיגיטל ורשת iStore, שם יש תצוגה של מוצרים ואווירה כללית ברוח המותג. שתי הרשתות הן משווקות רשמיות של אפל.

ומה לגבי המחירים? נכון להיום, מחסני חשמל זולה יותר:

מחסני חשמל iStore איידיגיטל
אייפון 12 256 ג'יגה 4,190 4,250 4,300
אייפון 12 מיני 128 ג'יגה 3,285 3,360 3,400
שעון אפל SE GPS 44 מ"מ 1,500 1,520 1,570

 

בשורה התחתונה, עמדות אפל בחנויות מחסני חשמל עדיין רחוקות מלספק את חוויית אפל סטור שישראלים רבים מייחלים לה ומכירים מביקוריהם ברחבי העולם, אבל לפחות מבחינת מחיר, הרשת מספקת תחרות למשווקות הרשמיות של אפל איידיגיטל ו-iStore.

 

אייפון 12 מיני

____________________________________________________________________

 

שתפו את הכתבה, ואל תשכחו לפרגן לנו בלייק כאן למטה, זה ממש חשוב לנו…

היה לכם מעניין?
פרגנו לנו בלייק כאן למטה. זה קל..

קראו עוד חדשות צרכנות באתר פואנטהמעוניינים לפרסם בפואנטה?

השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!   

   

  דפנה הראל כפיר
  דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
  תגובות: 0

  נגישות