הקורקינט החשמלי של שיאומי M365: יצאנו לנסיעת מבחן

הקורקינט החשמלי של שיאומי M365: יצאנו לנסיעת מבחן

בלי פקקים ובלי לשלם על הדלק, עם מחיר נגיש וחיווי באפליקציה על נתונים חיוניים – כל מה שצריך לדעת על הקורקינט החשמלי החדש של שיאומי

מאת: צחי הופמן

לא במקרה תופסים הקורקינטים החשמליים מקום של כבוד בכבישי הארץ, ובעיקר בכבישי תל אביב. קורקינט חשמלי מציע יתרונות שאי אפשר למצוא באופניים חשמליים: הוא נמכר במחיר נוח ומשקלו הקל מאפשר לקחת אותו לכל מקום. פשוט מקפלים ומחזיקים ביד.

את שיאומי מכירים בארץ בעיקר בזכות הסמארטפונים שלה, אבל לחברה הסינית קטלוג מוצרים רחב, הכולל בין היתר אוזניות, צמידים למדידת צעדים, מצלמות אקסטרים, טלוויזיות ושואבים רובוטיים.לאחרונה החלה היבואנית המילטון לשווק בארץ גם את הקורקינט – Mi Electric Scooter (או M365).

עיצוב וקיפול: הקורקינט של שיאומי מתקפל בקלות

הקורקינט עשוי מאלומיניום תעופתי (Aerospace aluminum), ומשקלו 12.5 ק"ג. אמנם יש בשוק קלים ממנו, אבל אפשר בהחלט לסחוב אותו בידיים כאשר עולים במדרגות.

ה-M365 מתקפל בקלות. שני סוגרים מאפשרים לבטל את נעילת הכידון ולחבר אותו לחלק האחורי, כך שנוצרת ידית נשיאה. הקיפול מאוד מהיר, כך שניתן לאחסן אותו בבית, מבלי שיבלוט יותר מדי.

בחלק העליון של הקורקינט, ממוקמים ידיות האחיזה המצופות גומי רך, פנס עם טווח הארה של 6 מטר, שבסך הכל עושה את העבודה, פעמון וידיות הגז והמעצור.

קורקינט חשמלי שיאומי

חבל שאין מחבר USB לטעינת הסמארטפון או תצוגה למהירות הנסיעה.

הקורקינט מגיע בלבן או בשחור, וכדי לשבור את המראה הלבן או השחור, שיאומי צבעה את הכבלים החיצוניים באדום.

מעל הגלגל האחורי ממוקמת תאורת עצירה בצבע אדום.
נסיעה: מה מהירות הנסיעה בשיאומי M365?

משטח העמידה צר מדי לטעמי, אבל הוא עדיין נוח לשימוש. הרגל האחורית צריכה לעמוד מעט בזווית, מה שגורם לאחר זמן קצר לכאב ולכך שהנוסע מעדיף להחזיק אותה באוויר.מהירות הנסיעה עומדת על 25 קמ"ש. במצב חיסכון באנרגיה, הקורקינט יודע להפיק מעט אנרגיה בחזרה, אבל אז מהירות הנסיעה מוגבלת ל-16 קמ"ש.

המעצורים ביצעו בסך הכל את העבודה בצורה טובה והעצירה הייתה כמעט מיידית. מבחינת שיאומי, מרחק הבלימה הוא 4 מטר על אספלט יבש. בקורקינט מותקנת מערכת בלימה כפולה עם צמיגים אשר אמורים לבלום זעזועים.

אם אפשר למצות במילה אחת את חוויית הנסיעה, הרי שהמילה הזאת תהיה "כיף".

התפעול של הקורקינט פשוט – דוחפים פעם-פעמיים עם הרגל בתחילת הנסיעה, ואז לוחצים על ידית הגז.

תוך זמן קצר האגודל עלול להתחיל לכאוב מהלחיצה הממושכת, ולשם מומלץ להשתמש בפתרון הפשוט של "קרוז קונטרול". כדי להפעיל זאת, יש להיכנס באופן חד-פעמי לאפליקציה (בהגדרת ברירת מחדל התכונה הזאת מנוטרלת).

לאחר 5 שניות של נסיעה במהירות אחידה, משמיע הקרוז קונטרול משמיע צפצוף ומתחיל לפעול. נגיעה נוספת על ידית הגז או על ידית המעצורים וזה מפסיק לעבוד.

סוללה: נסיעה של עד כ-30 ק"מ

בחברה מבטיחים שהסוללה מספיקה לנסיעה של 30 ק"מ. אני הצלחתי לנסוע 26 ק"מ – לא רע ביחס להבטחה.

המרחק יכול להתארך בהתאם למהירות הנסיעה ולשימוש במצב חיסכון. הסוללה מגיעה בקיבולת 7,800 מיליאמפר/שעה. המטען עצמו לא גדול במיוחד, משהו שמזכיר את המטענים היותר ישנים של הלפטופים או של חברות מחשבים שלא למדו לעצב את המטען שלהן. ניתן לעקוב אחר מצב הסוללה דרך מכוון הממוקם על הקורקינט עצמו, זה מציג ארבע נורות לבנות. ניתן לדעת את מצב הסוללה גם באחוזים ואת הקילומטרים שנשארו עד לטעינה הבאה, דרך האפליקציה. זמן הטעינה של הסוללה עומד על כ-5 שעות.

אפליקציה: איזה מידע תקבלו דרך Mi Home?

שיאומי מציעה חיבור לסמארטפון, אבל אין מיקום ייעודי להניח בו את הסמארטפון.

האפליקציה Mi Home מתחברת לקורקינט בתקשורת בלוטות' והיא מספקת מצב תצוגה עם מידע על הנסיעה, הכולל בין היתר את מהירות הנסיעה, מהירות נסיעה ממוצעת ומצב סוללה באחוזים. האפליקציה גם מאפשרת הורדת עדכוני קושחה ונתונים על הקילומטראז' של הקורקינט.

בשורה התחתונה: ל-Mi Electric Scooter יש בעיקר יתרונות, ויש גם חסרונות

Mi Electric Scooter הוא קורקינט מוצלח, גם אם אינו הכי חזק בשוק. היה נחמד אם הוא היה מעט יותר קל ואם משטח העמידה היה יותר רחב, אבל אין ספק שפשוט כיף ונוח לנסוע בו.

מחיר קורקינט חשמלי שיאומי M365

כ-1880 שקל.

הכתבה התפרסמה לראשונה בבלוג הגאדג'טים של צחי הופמן The Gadgets Reviewsדפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 1

  1. ממליץ בחום להוסיף משטח עץ של Xboard מרחיב את המשטח ומונע זעזועים ניתן לראות דוגמה בפייסבוק: xborad365

נגישות