על שמירה ותחזוקה של מתקני מים ביתיים

על שמירה ותחזוקה של מתקני מים ביתיים

ככל שההיצע גדל, נראה שבחירת בר מים מומלץ נעשית מאתגרת יותר. קבלו טיפים חשובים – החלא מהעיצוב, דרך הסינון ועד האחריות

ברי מים ביתיים

(תוכן מקודם)

לא משנה אם אתם בבית או במשרד, ברי המים נכנסו לכל מטבח בישראל. מעבר למתקן המעוצב ולנוחות שבשתיית מים קרים ברגע, מדובר בפתרון טיהור מים שמספק לכם מים בריאים וטעימים יותר. עם זאת, חשוב לוודא תחזוקה נכונה כדי להמשיך וליהנות ממים צלולים ומטוהרים. ריכזנו עבורכם כאן כמה טיפים לטיפול בבר המים שלכם.

בדקו עמידה בתקן ברי מים לפני הרכישה

נתחיל בטיפ חשוב שכדאי להכיר עוד לפני רכישת בר המים. אולי יפתיע אתכם לשמוע אבל למתקני מים יש תקן חובה.

ליתר דיוק, מדובר בתקן 1505 לשיווק מתקני מים לסינון וטיהור. בעת בחירת פתרון מים, ודאו שמדובר במכשיר שעומד בתקן. נוסף על כך, קראו על פרמטרים נוספים שחשובים בעת בחירת בר מים מומלץ, שכן יש שוני בין שיטות הטיהור בכל מתקן, ובפונקציות הקיימות בברי המים השונים.

אל תקלו ראש בעמידה בתקן 1505, מעבר ליעילות הטיהור, חשוב שמתקן המים שלכם יהיה בטיחותי ושלא יסכן אתכם בשום צורה.

תחזוקה שוטפת

כדי להבטיח פעולה תקינה וטיהור יעיל ובריא של המים, חשוב לבצע תחזוקה שוטפת למתקן המים. כמו כל מכשיר חשמלי, יש צורך בפעולות שנועדו לשמור על תפקודו התקין, ולכל יצרן יש הוראות הנוגעות לתחזוקה שוטפת. הקפידו להחליף מסננים ונורות בזמן שכן הם הגורם העיקרי לסינון יעיל של המים. לא מדובר בפעולות שצריך לבצע לעיתים תכופות ולרוב מדובר בהחלפה כל כמה חודשים בהתאם להוראות היצרן.

כיום ישנם ברי מים עמידים ואמינים שמחזקים לאורך זמן, אך אם בכל שלב אתם מרגישים שטעם המים לא אופטימלי כמו שהיה בעבר, פנו לשירות הלקוחות של החברה המשווקת ובמקרה הצורך הזמינו טכנאי.

ניקוי בר מים

מתקן מים מעוצב יכול להשתלב נפלא בעיצוב הכללי של המטבח, וכאשר הוא מצוחצח ונקי, זה הרבה יותר יפה לעין. אך לניקיון מתקן המים יש ערך משמעותי לא פחות והוא הבריאות שלכם.

הקפידו לנקות את בר המים חיצונית ואת מגש הכוסות מדי שבוע. לניקיון הפיה, ניתן גם להשתמש בתרסיס לניקוי אבנית וכך לשמור על יעילות המכשיר לאורך זמן.
בעת ניקוי פאנל הלחצנים הקפידו להשתמש במטלית יבשה או לחה במקצת על מנת שלא לפגוע בתפקוד הלחצנים.

מיקום מתקן המים

יש חשיבות גדולה לאופן המיקום של המתקן על השיש או בכל מקום אחר בבית או במשרד. בדומה לכל מכשיר חשמלי, יש לאפשר למתקן יכולת אוורור וקירור עצמי, ותוכלו לוודא זאת על ידי שמירת מרווח של 10 סנטימטרים לפחות מקירות או מכשירים אחרים במטבח. הצמדה של המתקן לקיר עלולה לפגום בתקינתו וביעילותו לאורך זמן.

כמו כן, חשוב לשמור על סביבת המתקן יבשה ונקייה ולהקפיד שהמתקן עומד ישר ובטוח ללא תזוזות.

לנתק בזמן חופשה או לא לנתק?

כל חופשה ארוכה מביאה איתה את השאלות הנוגעות למצב בו נשאיר את הבית. רבים נוהגים לנתק את מכשירי החשמל מהשקעים כדי לחסוך בחשמל ולהימנע מכל צרה שהיא. ובכן בר המים אינו שונה מכל מכשיר חשמלי מן ההיבט הזה, ואף יותר מכך, ניתוק בר המים מאפשר למכשיר לנוח ושומר על תקינתו לאורך זמן.

כשתחזרו מהחופשה, זכרו שבעת הפעלה מחדש מומלץ לבצע שטיפה אוטומטית בהתאם להוראות המכשיר.

ברי מים – אחריות ושירות

לסיום, נזכיר נושא חשוב ומשמעותי לתפעול נכון ויעיל של בר המים שלכם. חברות המים אמורות לספק לכם שירות בכל בעיה או תקלה שעולה בעת השימוש במכשיר. ברי מים בדרך כלל מגיעים עם אחריות לתקופה המשתנה בהתאם לחברה ולתנאי האחריות. ודאו שקיבלתם אחריות והשתמשו בה במקרה הצורך.

 

קראו עוד חדשות צרכנות באתר פואנטה

מאמרים אחרונים
1
נגישות