השוואה בין תו הזהב (שופרסל), התו המלא (רמי לוי) ותו פלוס (יינות ביתן)

השוואה בין תו הזהב (שופרסל), התו המלא (רמי לוי) ותו פלוס (יינות ביתן)

השוואת פואנטה בין תו הזהב, התו המלא ותו פלוס מגלה שהתו של שופרסל כולל רשתות בינלאומיות והתו של רמי לוי מציע בילויים. מה עם תו פלוס?

תו הזהב
קיבלתם מהעבודה תו הזהב, התו המלא או תו פלוס? כבר שנים שתווי שי הם המתנה המועדפת על רוב הישראלים, והדבר מוכח שוב ושוב בכל הסקרים – אבל אילו תווי שי הכי משתלמים? תווי הקנייה המובילים הם תו הזהב – שופרסל; התו המלא – רמי לוי; ותו פלוס – יינות ביתן.

יש לא מעט עובדים במשק שיקבלו תווי שי לחג, וחלקם גם יכולים לבחור. לא כולם מודעים לכך שהתווים אינם זהים לחלוטין. הנה מדריך קצר:

מה ההבדל בין תו הזהב לתו המלא או תו פלוס?

במבט ראשון, תו הזהב של שופרסל, התו המלא של רמי לוי ותו פלוס של יינות ביתן דומים. כולם מציעים מימוש בעשרות רשתות שונות, אבל יש כמה דגשים שונים, ולכן צרכנים שיכולים לבחור, כדאי שיכירו את ההבדלים הללו.

כך למשל, לתו הזהב של שופרסל יש מגוון עצום של רשתות, כולל רשתות בינלאומיות – כמו H&M. רשת H&M לא נמצאת בתווים אחרים. התו של שופרסל תקף גם בחנויות של מותגי ספורט נחשקים (ראו בהמשך).

פואנטה

לתו המלא של רמי לוי יש יתרון אחר – אטרקציות, בתי קפה, מסעדות ובתי מלון – מה שאין בתווים האחרים.

תו פלוס של יינות ביתן הוא הפחות משתלם מבין התווים. בעבר היה לתו פלוס שיתוף פעולה עם רשת סופר-פארם, אך הוא הופסק.

הנה הפרטים:

רמי לוי  – התו המלא

התו ניתן למימוש במגוון רשתות אופנה – כמו קסטרו, גולף, רוב קבוצת פוקס (כולל מנגו ואמריקן איגל, לא כולל פוט לוקר).

חוץ מברשת רמי לוי עצמה וחוץ מברשתות האופנה, אפשר לממש את התו גם בחברת הסלולר של הרשת (רמי לוי תקשורת), בקופיקס (שכזכור נרכשה ע"י רמי לוי) וברשת גוד פארם (רשת הפארם המוזלת שרמי לוי רכש את השליטה בה).

בנוסף, לוי מאפשר מימוש גם באטרקציות, בתי קפה ומסעדות, כמו הסינמה סיטי, קייקי כפר בלום, קיפצובה, רפטינג נהר הירדן, הסושיה, רוי שוקולד, מיני ישראל, רשת מלונות "מטיילים", חמת גדר ועוד.

ברשת מדגישים כי יש כפל מבצעים, אך יש רשתות שלא מאפשרות זאת, כמו טויס אר אס. בנוסף, באתרי התיירות והאטרקציות אין כפל מבצעים.

בנוסף, כאמור, התו המלא של רמי לוי זמין גם בסלולרי.שופרסל – תו הזהב cash

את תו הזהב של שופרסל אפשר לממש בכל חנויות שופרסל (שופרסל שלי, שופרסל דיל וכו'). השנה אפשר לממש אותו גם בשופרסל אונליין – וזה חידוש מרענן ושימושי.

התו כולל כ-90 רשתות. חלקן מקבילות לתו של רמי לוי (קבוצת פוקס, רנואר, קסטרו, צומת ספרים, סטימצקי, הום סנטר, דלתא ועוד), אך חלקן ייחודיות לשופרסל – כמו למשל רשת הודיס, רנואר, גליתא ורשת ההנעלה פפאיה.

כך למשל, בניגוד לתווים האחרים, אפשר לממש את תו הזהב גם בכמה רשתות בינלאומיות פופולריות, כמו H&M, דזיגואל, The North Face.

תו הזהב תקף גם בחנויות של מותגי ספורט כמו אדידס, ריבוק ואסיקס, וגם זה יתרון גדול.

בתחום הפארם, התו ניתן למימוש ברשת הפארם BE השייכת לשופרסל, וגם באתר BELLA, אשר נרכש ע"י רשת BE.

תו הזהב זמין גם בסלולרי. כאמור, כדי להשתמש בתו הזהב בסמארטפון, יש להוריד את אפליקציית NOW של שופרסל – שמשמשת גם כארנק סלולרי.

באפליקציית NOW של שופרסל אפשר ממש לשלם באמצעות הסמארטפון ישירות בקופה, אפשר להעביר תווים לאנשים אחרים וכו'. גם רמי לוי מציע שימוש בתווים באמצעות הסמארטפון, כולל למשל העברת התווים לאדם אחר באמצעות מסרון – וזאת ללא אפליקציה נפרדת.

אגב, תו הזהב הוא תו שנמכר ללקוחות עסקיים עבור מתנות לעובדים בחגים בלבד. חוץ ממנו אפשר לרכוש דרך שופרסל  גיפטקארד, כלומר, שובר שי – אשר נמכר גם ללקוחות פרטיים. גיפטקארד נמכר כל השנה וכולל את הרשתות שקיימות בתו הזהב, וכן את רשת מנטה. כרטיס זה מגיע בעיצובים שונים.

יינות ביתן – תו פלוס

תו פלוס של יינות ביתן תקף בכל רשתות יינות ביתן, מגה בעיר ושוק מהדרין. כזכור, רשת מגה נרכשה על ידי יינות ביתן. בעבר היא הנפיקה את "רב-תו", ולמעשה "תו פלוס" הוא הגרסה הנוכחית של תווים אלה.

רשתות האופנה העיקריות הכלולות בו הן גולף, פוקס, אלו, אמריקן איגל, פפאיה

השנה, תו פלוס של יינות ביתן כבר לא מאפשר מימוש בסופר פארם, כך שמבחינה זו הוא הפך להיות פחות אטרקטיבי.

בנוסף, ניתן לממש את התו בסינמה סיטי, בדומה לתו של רמי לוי.מה חשוב לדעת על תווי שי?

מדי פעם צרכנים פונים למועצה לצרכנות בשאלות על תווי שי. הנה מידע שחשוב לדעת:

  • על פי חוק, תוקף התווים הוא ל-5 שנים.
  • על פי חוק, חובה לכבד 100% מערך התו (בעבר, בחלק מהרשתות התו כובד רק ב-95% מערכו).
  • לא תמיד אפשר ליהנות מכפל מבצעים – בדקו את האותיות הקטנות.
  • לרוב אי אפשר לממש את התווים עבור רכישה באינטרנט.
  • לא ניתן לשלם בתו ולבקש לקבל את העודף במזומן.
  • יש רשתות שמגבילות את גובה מימוש התו בעסקה אחת.
  • לא כדאי להשתהות עם מימוש התווים. אם חלילה ניתן נגד מי שהנפיק תו קניה צו פשיטת רגל, או צו פירוק, לא יוכל בעל התו לרכוש באמצעותו מוצר או שירות החל ממועד מתן הצו והוא עלול להפסיד את כספו.

מה ההבדל בין תווי קנייה לתווי שי?

תווי שי זמינים לרכישה על-ידי מעסיקים וניתנים כמתנה עבור עובדיהם. המעסיקים מקבלים ממנפיקי התו הנחה בעבור קנייה מרוכזת בכמות גדולה, כאשר ההנחה נעה בין 2% ל-8%.

גיפט קארד הוא שובר מתנה שיכול לקנות כל לקוח כמתנה.

אפשר לקנות גיפט קארד במגוון רשתות וחברות: גיפט קארד בעזריאלי, גיפט קארד של BuyMe, גיפט קארד של לאומי קארד ועוד.

חשוב לשים לב לתוקף השובר – משום שלא חל עליו חוק תווי הקנייה שמאפשר מימוש ל-5 שנים.

היה לכם מעניין? אנחנו עושים מאמץ לספק מידע מועיל, אתם צריכים רק לעשות לייק!

היה לכם מעניין?
לחצו כאן  ופרגנו לנו בלייק. זה קל... 

עוד כתבות מעניינות בפואנטה:

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות