מלון נוף גינוסר בכנרת נפתח מחדש - כך נראית החזרה לשגרת קורונה במלונות

מלון נוף גינוסר בכנרת נפתח מחדש – כך נראית החזרה לשגרת קורונה במלונות

איך מתנהלת חופשה במלון בשגרת קורונה? ביקרנו במלון נוף גינוסר, שפתח את שעריו אחרי חודשיים, בדיוק כאשר הכנרת בשיא תפארתה. חדשות התיירות בפואנטה

מלון נוף גנוסר
מבחינת ישראלים רבים, חופשה בחו"ל לא נראית כמו תרחיש סביר בעתיד הקרוב. הם מעדיפים חופשה בארץ, וכעת זה אפשרי עם הקלות הקורונה החדשות לגבי פתיחת המלונות. כדי לבדוק איך זה לבלות חופשה ב"שגרת קורונה", הוזמנו למלון נוף גינוסר שעל חוף הכנרת.

כמו בכל הענפים, משרד הבריאות קבע גם כאן הנחיות שמאפשרות פתיחה. התו הסגול לבתי מלון מחייב את המקום לשמור על כללי היגיינה קפדניים בחדרים, בחדר האוכל ובבריכה. האם הכללים ישימים? איך נראית חופשה במלון? הנה הרשמים מהיום הראשון של חזרה לשגרה במלון נוף גינוסר בכנרת:

מלון נוף גינוסר בכנרת – מה מצב התפוסה?

מלון נוף גנוסר
מלון נוף גנוסר על חוף הכנרת. צילום: דפנה הראל כפיר
מלון נוף גינוסר
חג שבועות במלון נןף גינוסר – תפוסה מלאה. צילום: דפנה הראל כפיר

לרגל החזרה לשגרת קורונה במלונות, אומרים במלון כי בוצעה היערכות מיוחדת: "מלון נוף גינוסר פועל תחת כללי התו הסגול למלונות, בהתאם להנחיות משרד הבריאות. החדרים עברו חיטוי, ניקיון וההקפדה על היגיינה תורגש בכל ענפי המלון".

הפתיחה המחודשת הרשמית של המלון, אחרי חודשיים שבהם הוא היה סגור, הייתה ב-27.5. כבר ב-28.5, ערב שבועות, התפוסה במלון הייתה מלאה. נראה שהישראלים צמאים לחופשה.

"הודענו כבר לפני חודש שאנחנו נפתח ב-27 במאי, והתפוסה בשבועות מלאה. אנשים אוהבים את הכנרת", אומר לפואנטה רוני מנור, מנכ"ל מלון נוף גנוסר. "גם סופי השבוע ביוני כבר מלאים ברובם. הבעיה שלנו היא עם אמצע השבוע – ראשון עד רביעי. לכן, אנחנו מציעים מבצעים. יש לנו מבצע בגרופון ללילה באמצע השבוע ב-699 שקל, כולל ילד ראשון חינם. חוץ מזה, אצלנו ילד נחשב עד גיל 12. עד גיל שנתיים משלמים על ילד 30 שקל ללילה".

לדברי מנור, גם ביולי יהיו מבצעים. "באוגוסט אין מבצעים. באוגוסט הכול מלא, זה שיא העונה".

מלון גנוסר בכנרת מתבסס במהלך רוב ימות השנה על תיירים זרים, בעיקר צליינים. משבר הקורונה גרם למלון נזקים כבדים. "הפסדנו 8 מיליון שקל", אומר מנור.

לכן, אין פלא שהחזרה לשגרה במלון מעוררת התרגשות גם בקרב העובדים.

עם ההגעה למלון, אווירת החופשה מורגשת, לצד הניסיון הנדון לכישלון לשמור על כללים מגבילים של שמירת מרחק ועטיית מסכות.

עובדי המלון מקפידים לשרת את האורחים כשהם עוטים מסכה, אבל האורחים ברובם לא מסתובבים עם מסכות. יש משהו מאוד מגביל בחובה לעטות מסכה על הפנים כאשר אדם נמצא בחופשה, בוודאי במזג אוויר חם כמו זה ששורר בכנרת.

מלון נוף גינוסר – ארוחות

בימי הקורונה שופץ חדר האוכל במלון נוף גנוסר בהשקעה מאסיבית.

המלון מציע ארוחות בחדר האוכל במתכונת שהותאמה לדרישות התו הסגול. בין השולחנות נשמר מרחק של שולחן ריק. המלצרים והעובדים מקפידים על עטיית מסכה.

באופן תיאורטי, התו הסגול מחייב גם את האורחים להיות עם מסכה כל זמן שהם אינם אוכלים. זה כמובן לא עומד במבחן המציאות.

מבחינת התפריט והאיכות, המלון מציע ארוחות מגוונות וטעימות. ארוחת הערב כוללת מגוון סוגי בשר, דג, ירקות, סלטים, תוספות ומנות בהכנה אישית. ארוחת הבוקר גם היא עשירה מאוד, הרבה יותר מגוונת מזו שמציעים בדרך כלל באירוח קיבוצי. היא כוללת מגוון לחמים טריים, דגני בוקר לילדים, ירקות טריים, סלטים, מאפים מתוקים ומלוחים, ביצים קשות, חביתות בהכנה אישית ועוד.

בריכת המלון

מלון נוף גינוסר
הבריכה במלון נוף גינוסר. צילום: דפנה הראל כפיר

התו הסגול מאפשר גם פתיחת בריכות שחייה ציבוריות ובבתי מלון.

מלון נוף גינוסר מציע ברכה נעימה מאוד, מרווחת ומוצלת.

התו הסגול לברכות מחייב שמירת מרחק בברכה – מחוץ למים ובתוך המים. כאשר הברכה לא מלאה, זו לא בעיה. אולם, כאשר רבים מאורחי המלון רוצים לשהות בברכה, נראה שכללי התו הסגול לא ישימים. הציבור לא מסוגל לשמור על מרחק בבריכה – לא בתוך המים ולא מחוץ למים. ברכה היא מקום שבו אנשים באים ליהנות, לשחות ולשחק, ואין שום דרך לתחום את המתרחצים במשבצות.

נוף גינוסר – רקע

נוף גינוסר הוא המלון הישראלי הקיבוצי הראשון מסוגו בארץ.

המלון, שהוקם לפי 56 שנה על שפת הכנרת, מציע 245 חדרים שמשקיפים לנוף הכנרת, לארבל ולבקעת גנוסר.

חוף גינוסר
חוף גינוסר בכנרת. צילום: דפנה הראל כפיר

חוף גינוסר עצמו הוא חוף מוכרז ציבורי, שאינו שייך רק לקיבוץ או למלון. הוא נמצא סמוך למלון, במרחק של דקות ספורות בלבד, ואורחי המלון יכולים לקבל שובר עבור כיסא ומגבת.

המלון מתפרס על פני 40 דונם, כאשר החדרים מרווחים יחסית ולכל אחד יש מרפסת קטנה. בין המבנים במלון יש מדשאות גדולות, ויש שטח ציבורי עם שולחן פינג פונג ומתקנים נוספים.

האוטובוס הצהוב מלון נוף גינוסר
האוטובוס הצהוב במלון נוף גינוסר – סיור בקיבוץ. צילום: דפנה הראל כפיר

המלון מציע לאורחים סיור של כשעה ברחבי הקיבוץ באוטובוס הצהוב, בהדרכת אחד מחברי הקיבוץ.

הסיור חולף בין מטעי הבננות וברפת של הקיבוץ, וזו חוויה מקסימה ומחכימה שמוסיפה מאוד לשהייה במלון – גם בקרב ילדים וגם בקרב מבוגרים.

מחירים במלון נוף גינוסר

נוף גינוסר מציע מספר סוגי חדרים וסגנונות אירוח, והמחירים משתנים בהתאם. הזמנה באתר מקנה 5% הנחה, וחברי מועדון מקבלים 10% הנחה:

המחירים ביוני נמוכים יותר מאשר ביולי, וכמובן נמוכים יותר באופן כללי באמצע השבוע.

מחיר ללילה לזוג בחדר במלון נוף גינוסר

יוני, אמצע השבוע, 30.6-1.7 יולי, סוף שבוע, 31.7-1.8
חדר בווילג' 789 ש"ח – לינה וארוחת בוקר 1,121 ש"ח – לינה וארוחת בוקר
1,016 ש"ח – חצי פנסיון 1,349 ש"ח – חצי פנסיון
חדר דלקס במלון 979 ש"ח – לינה וארוחת בוקר 1,311 ש"ח – לינה וארוחת בוקר
1,206 ש"ח – חצי פנסיון 1,539 ש"ח – חצי פנסיון
חדר גרנד דלקס במלון
1,121 ש"ח – לינה וארוחת בוקר 1,454 ש"ח – לינה וארוחת בוקר
1,459 ש"ח – חצי פנסיון 1,682 ש"ח – חצי פנסיון
סוויטה כפרית בווילג' 1,121 ש"ח – לינה וארוחת בוקר 2,074 ש"ח – לינה וארוחת בוקר
1,687 ש"ח – חצי פנסיון 2,302 ש"ח – חצי פנסיון

בשורה התחתונה

כללי התו הסגול לבתי המלון מחמירים מאוד. האורחים רוצים להרגיש משוחררים בכלל ומשוחררים מהקורונה בפרט, אך גם בבית מלון – זה לא באמת אפשרי כרגע.

במהלך הביקור במלון נוף גינוסר ניכר היה שתהליך ההסתגלות לא פשוט – לא אצל האורחים ולא במלון עצמו. העובדים אמנם עם מסכות, אך רוב האורחים ללא מסכות. בבריכה שמירת המרחק אינה מיושמת ולהערכתי גם לא ניתנת ליישום. בחדר האוכל מציבים שולחן ריק בין שולחן סועדים אחד למשנהו, אך כאשר הסועדים ניגשים לקחת מזון – הם לא שומרים על מרחק של שני מטר.

נראה שלאור החשש מהתפרצות גל שני של קורונה, בבתי המלון יהיה צורך להקפיד הקפדה יתרה על שמירת מרחק, על כללי ההיגיינה בבריכה ובחדר האוכל ועל עטיית מסכות.

גילוי נאות: הכותבת הייתה אורחת מלון נוף גינוסר.

 

היה לכם מעניין? איזה יופי, פרגנו לנו בלייק, זה ממש חשוב לנו!

היה לכם מעניין?
פרגנו לנו בלייק כאן למטה. זה קל..

קראו עוד חדשות תיירות באתר פואנטה:


דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות