איך להרוויח כסף מפודקאסט

איך להרוויח כסף מפודקאסט

הרבה מאוד פודקאסטים נפתחים כל יום, והשאלה שמעסיקה את יוצריהם היא איך להרוויח כסף מפודקאסט. קבלו כמה עצות מועילות

איך להרוויח כסף מפודקאסט

(תוכן מקודם)

איך להרוויח כסף מפודקאסט זו כנראה אחת השאלות שמטרידות רבים שמחליטים לנסות את מזלם וליצור תוכן מרעיון נפלא שצץ במוחם. אותו רעיון יתורגם בסופו של דבר לסדרה מוקלטת העוסקת בו ובנושאים הקשורים אליו, כשהתקווה הגדולה היא להפוך את התחביב למקצוע ולהרוויח מאותו רעיון. הנה כמה טיפים שמטרתם לעזור גם לכם ללמוד איך להרוויח מהפודקאסט שלכם.

טיפים – איך להרוויח כסף מפודקאסט

שם ומוניטין

ראשית, כדאי לזכור שפודקאסט משול לריצת מרתון. ההחלטה ליצור פודקאסט פירושה התחייבות לטווח הארוך. אם עומדים בה, היא יכולה להניב הכנסות. פודקאסט יכול להוות פלטפורמה לשיווק ופרסום – אך לשם כך הוא עצמו צריך לצבור מוניטין. לכן, השלב הראשון בתשובה לשאלה איך להרוויח כסף מפודקאסט הוא למצוא את הדרך ליצור מוניטין חיובי, ליצור עומק ולהביא עוד ועוד מאזינים שירצו לשמוע אתכם.

חסויות

מומלץ ליצור קשרי עבודה ושיתופי פעולה עם נותני חסות, עדיף כאלו שקשורים בדרך זו או אחרת לפודקאסט שלכם. לדוגמה, אם הפודקאסט עוסק בגיימינג, עדיף שנותני החסות יהיו חברות הקשורות במשחקים, בציוד גיימינג ועוד. בדרך זו, גם אתם, גם נותן החסות וגם המאזינים ירוויחו מוצר מעולה וכמובן חשיפה.

מרצ'נדייז

כולם אוהבים מרצ'נדייז! לא תאמינו עד כמה ליצור חולצות עם הלוגו של הפודקאסט, ספלים ומוצרים אחרים אותם יוכלו המאזינים לרכוש – יוכלו לעשות פלאים לפודקאסט שלכם. כשמדובר במרצ'נדייז השמיים הם הגבול, וכל שאתם צריכים לעשות זה רק לדמיין ולהוציא לפועל.

מכירה

נהוג שפודקאסטים יוצאים להפסקת פרסומות ולרוב מקדמים עסקים אחרים, נותני החסות למשל. ההמלצה שלנו היא להוסיף גם פרסומים של מוצרים ששייכים לפודקאסט, אותם מרצ'נדייז מהסעיף הנ"ל; קורסים, ספרים, הרצאות, מוצרים ממותגים לעוד, הפודקאסט הוא בסיס מעולה לקידום ומכירה וכמובן שכדאי לנצל אותו גם בשביל עצמכם.

תמיכת המאזינים

בסופו של דבר התשובה לשאלה איך להרוויח כסף מפודקאסט טמונה במאזינים; הם הכוח שמניע את הפודקאסט ובזכות התמיכה שלהם תוכלו להגיע רחוק. זה הזמן להציע להם תכני בונוס שיגרמו להם לתמוך בכם – הן כלכלית והן בכלל.

צרו מרחב VIP בלעדי למשתמשים משלמים באמצעות פלטפורמת Patreon המאפשרת להשיג בדיוק את המטרה הזו.

במרחב זה, יוצרי התוכן משתפים תכנים אקסלוסיביים הפתוחים רק למאזיני הפטראון. בתוך הפטראון עצמו ניתן ליצור רמות שונות בהתאם לרמת התמיכה של המאזין.

תקשורת, אמינות ומעורבות

כמו כל מוצר או שירות אחר בהם אנו עוסקים, השאלה איך להרוויח כסף מפודקאסט מתחילה ונגמרת באמינות, בתקשורת של הפודקאסט עם המאזינים שלו ובמעורבות שלהם. ברגע שאלו ירגישו שהם לוקחים חלק בתהליך, שדעתם חשובה, שלא מזלזלים בהם ואף שמעריכים אותם על העזרה והתמיכה שלהם, שמו של הפודקאסט יילך לפניו, ובתוך זמן קצר תמצאו את עצמכם מוקפים קהל אוהד ששמח לשמוע את כל מה שיש לכם לומר.

מאמרים אחרונים
1
נגישות