הממשלה החליטה: במקום העלאת קצבאות, יינתן מענק נכים חד פעמי
קצבאות ביטוח לאומי

הממשלה החליטה: במקום העלאת קצבאות, יינתן מענק נכים חד פעמי נמוך

בממשלה גאים במענק נכים שאושר היום – אבל בקרב הנכים יש לא מעט זעם. כמה יקבל נכה עם 100% נכות? פואנטה עם החדשות
בעיצומו של משבר כלכלי חסר תקדים, ולמרות ההסכם עם הנכים לגבי העלאת קצבאות הנכות – הממשלה אישרה היום  רק מענק חד פעמי – וזאת משום שאין תקציב מדינה. עכשיו גם הכנסת צריכה לאשר אותו, ואם כך יהיה, המענק יועבר לחשבונות הנכים כבר החודש. כאמור, החוק הזה אמור לפתור את הבעיה שהתעוררה עקב העובדה שממשלת ישראל לא טרחה לאשר תקציב ולכן העלאת קצבאות הנכים נתקעה.

מבחינת הנכים – מדובר בבשורה חלקית בלבד, ורבים מהם זועמים גם על הסכום הנמוך וגם על הסחבת ותהליך ההתשה שהם עוברים. הסכום שהם יקבלו הוא לא סתם נמוך, אלא אפילו יותר נמוך מהסכום שהם היו מקבלים אילו הממשלה מכבדת את ההסכם ומגדילה את הקצבה באופן קבוע.

למעשה, השנה הקרובה תביא איתה מחלוקות קשות בין האוצר לנכים, במיוחד לאור הגירעון התקציבי.

מענק לנכים – מה קובע החוק?

  • גובה המענק ייקבע בהתאם לסוג הקצבה, אחוזי הנכות ומספר חודשי הזכאות של הנכה במהלך שנת 2020. הגובה המירבי של הקצבה יעמוד על 2,280 – ומי שיקבלו אותו יהיה רק מי שהיה זכאי לקצבת נכות כללית לאורך כל שנת 2020, בעל 100% נכות. המשמעות היא שרבים יקבלו סכום נמוך מזה.
  • המענק לכל נכה ישולם בשתי פעימות – בחודשים אוקטובר ודצמבר 2020. המענק הראשון מגלם בעצם החזר רטרואקטיבי על 10 החודשים שבהם הנכים לא קיבלו תוספת.

החוק אמור לעבור תיקון ולכלול גם מענק לכלל הילדים הנכים.

שתפו את הכתבה, ואל תשכחו לעשות לנו לייק כאן למטה, זה חשוב לנו!

קראו עוד חדשות צרכנות באתר פואנטה
מעוניינים לפרסם בפואנטה?

השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות