הנחיות חדשות - קורונה: הכול על חזרה ללימודים, חזרה לקניונים, חזרה לספורט

הנחיות חדשות – קורונה: הכול על חזרה ללימודים, חזרה לקניונים, חזרה לספורט

מבולבלים לגבי הנחיות חדשות? קורונה, בית ספר, ספורט, קניונים, 100 מטר – פואנטה עושה סדר בהקלות הקורונה שניתנו ושצפויות להינתן

הגבלות חדשות
עוד הנחיות חדשות? קורונה היא עסק לא פשוט, וכמעט כל רגע יש עדכונים. אז איך נראית חזרה לשגרה בימי הקורונה? מדובר בחזרה ללימודים, חזרה לקניונים, חזרה לחדרי הכושר, חזרה לקניונים וחזרה לעבודה. כל הדברים האלה יקרו בהדרגה, במקביל לאימוץ התו הסגול ובמקביל להחלטה לבטל את ההוראה שהפכה למגוחכת בימים האחרונים האוסרת להתרחק מהבית יותר מ-100 מטר.

נזכיר כי נכון לעכשיו מותר לעשות ספורט גם מעבר ל-500 מטרים, אך בהרכב של שני אנשים לכל היותר. בנוסף, מותר לעשות קניות במרחבים פתוחים. גם המספרות פתוחות ומחויבות לעבוד לפי התו הסגול.

הממשלה צפויה לאשר:

 • פתיחת חדרי כושר, ספריות ומוזיאונים
 • אישור ביקור בפארקים הלאומיים אך איסור בילוי בחוף הים ובגני שעשועים
 • חזרה לאוניברסיטאות ולמוסדות להשכלה גבוהה תחת מגבלות (עד 15 סטודנטים בכיתה)
 •  חזרה לקניונים תוך שבועיים וחזרה לשווקים הפתוחים
 • הגדלת מספר משתתפים בחתונות

ומה עם צימרים, בתי קולנוע, מסעדות, בריכות השחייה, התאטראות ואולמות אירועים? במשרד הבריאות מבקשים לדחות את פתיחת הענפים הללו ככל שניתן. ייתכן שהצימרים יחזרו לפעילות ראשונים, תוך הקפדה על כללי היגיינה מחמירים.

הנחיות חדשות – קורונה

חזרה לעבודה

עבור עובדי המגזר הציבורי נחתם הסכם קיבוצי חדש עד יוני. ההסכם מסדיר את תנאי העובדים. המטרה: הגדלת היקף השירות שניתן לציבור ולאפשר למספר רב של עובדים, ככל הניתן, לחזור לעבודתם תוך הקפדה על הנחיות "התו הסגול".

ההסכם קובע כי המעסיקים במגזר הציבורי, יפעלו להשיב למתכונת עבודה מלאה, מספר גבוה ככל הניתן של עובדים המועסקים על ידם, תוך שמירה על בריאותם והקפדה על תנאי "התו הסגול".

המעסיקים יוכלו לבצע שינויים בסדרי העבודה ובמתכונת ההעסקה, כגון: שינוי שעות העבודה הרגילות, הפרדה בין קבוצות וניוד עובדים.

עובדים שעל אף המאמצים, לא ניתן יהיה להעסיקם עקב המגבלות השונות, ישהו ב"חלף חל"ת" בחסות המעסיק ותשולם להם קצבת "חלף אבטלה" על ידו. המעסיק יבצע הפרשות בגין הקצבה לקרנות הפנסיה וההשתלמות לטובת המשך רציפות הזכויות של העובדים.

בנוסף, הממשלה אישרה לבני 67 פלוס לחזור לעבודה כמו שאר העובדים שהמעסיקים שלהם חזרו לעבודה.

מה קובע התו הסגול?

התו הסגול לעסקים מחייב אותם לעמוד בדרישות הבאות:

 • הצהרת בריאות ומדידת חום לנכנסים
 • סימון מרחק של 2 מטרים בין הלקוחות בקופה
 • מחיצה פיסית בין המוכר לקונה
 • עבודה במשמרות קבועות
 • שמירה על הגיינה וחיטוי באופן תדיר
 • הגבלה של מספר הנכנסים לחנות כך שלא יהיו יותר מ-2 לקוחות בו זמנית בחנות או 2 לקוחות לכל קופה רושמת פעילה, בחנות שגודלה מעל 100 מ״ר יוכלו לשהות 4 אנשים לכל קופה רושמת פעילה.

הנחיות חדשות – קורונה וחזרה ללימודים

כפי שפרסמנו כאן באתר חדשות הצרכנות פואנטה, הממשלה אישרה חזרה ללימודים בכיתות א'-ג' ובכיתות יא'-יב', וכן בחינוך המיוחד.

איך נראית חזרה ללימודים בצל הנחיות הקורונה החדשות? בכניסה לבית הספר מודדים לילדים חום. החצרות מחולקות למתחמים עבור הכיתות השונות, ובכיתות עצמן יש 15 שולחנות וכיסאות המרוחקים ככל האפשר זה מזה.

על ההורים נאסר להיכנס לבית הספר והם צריכים לחתום על הצהרת בריאות.

בינתיים, רק בחלק מהרשויות המקומיות יש חזרה ללימודים.

קבלו את כל העדכונים החמים גם בטלגרם של פואנטה >

הצטרפו לקבוצת "עדכוני קורונה" של פואנטה בפייסבוק >

מתי הדואר פתוח? עדיין במתכונת מצומצמת

למרות החזרה לשגרה בחלק גדול מהמשק, מי שרוצה לבדוק מתי הדואר פתוח, יגלה ששעות העבודה עדיין מצומצמות מאוד. בתחילת המשבר צמצום השעות היה מתבקש כי מעט אנשים יצאו מהבית לדואר. כעת, העובדה שהדואר פתוח שעות מעטות ביום היא עובדה בעייתית שמייצרת תורים מיותרים.

בנקים – מחצית מסניפי הבנקים ייפתחו

הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל הוציא הנחיה לבנקים להגדיל את מספר סניפי הבנק הפתוחים:

1. שיעור הסניפים שיהיו פתוחים לקהל לא יפחת מ- 50% מהמספר הכולל של סניפי התאגיד הבנקאי;
2. סניפי הקהל ייקבעו בהתחשב בפיזור גיאוגרפי נאות של הסניפים וביכולת לספק שירותים בנקאיים לציבור רחב של לקוחות;
3. סניפי הקהל יתנו את כלל השירותים שניתנו ערב משבר הקורונה;
4. על התאגידים הבנקאיים להמשיך ולפעול לעידוד הלקוחות לעבור לקבלת שירותים בערוצים הדיגיטליים והטלפוניים;
5. המפקחת על הבנקים רשאית לקבוע הוראות שונות לעניין פתיחת סניפים לקהל בימים מסוימים ולעניין השירותים שיינתנו בהם.

להלן קישור לרשימת הסניפים הפועלים במתכונת חירום לאור אירוע נגיף הקורונה:
https://www.boi.org.il/he/BankingSupervision/Pages/COVID19VIRUSQANDA.aspx

רכבת ישראל – עדיין לא עובדת

אמנם תחבורה ציבורית יכולה לעבוד והאוטובוסים אכן פועלים, אבל רכבת ישראל עדיין לא עובדת. הרכבת מושבתת כבר כחודש. תנועת רכבות הנוסעים תחודש בהדרגתיות החל ממוצאי שבת ה- 16.5.

במשרד התחבורה טוענים שמפת הביקושים לתחבורה ציבורית העומדת נכון להיום על 20%. תמונת המצב הזו מן הסתם כבר לא רלנבטית משום שיש יותר אנשים שחזרו לעבודה.

עוד אומרים במשרד התחבורה כי הקפאת עבודות הרכבת לא נובעת רק מהקורונה, אלא מהצורך להשלים כמה שיותר עבודות תשתית: "בהינתן הביקוש הנמוך לשירותי התחבורה הציבורית, הפגיעה בנוסעים קטנה יותר אם מבצעים את העבודות בעיתוי הנוכחי".

ההנחה היא כי החיילים ימשיכו להשתמש בהסעות של משרד הבטחון.

כאשר תחודש תנועת הרכבות, היא תתבצע בהתאם לכללי השמירה על בריאות הנוסעים, בהתחשב בקושי הטבעי לשמור על כללי הריחוק החברתי הנדרשים בקרונות הרכבת.

"נוסעי הרכבת יידרשו לאחריות חברתית בדומה לכלל המקומות הציבוריים, הכוללים שמירה על מרחק, עטיית מסיכה והימנעות במקרה של תסמיני מחלה", נמסר ממשרד התחבורה.

רכבת ישראל תקיים הסברה בקרב הנוסעים, ותפעיל מערך בידוק מוגבר בכניסות לתחנות, המאבטחים יבדקו חום, יתשאלו את הנוסעים, וכן יחייבו חבישת מסיכה וחיטוי ידיים.

קניונים – עושים שופינג עם מסכות

האם כדי לעשות קניות בקניון נצטרך להתקין אפליקציית מעקב? בקניונים מתנגדים לדרישה שהם ינהלו רישום ויעקבו אחר הקונים. בכל מקרה, הצפי הוא שיהיה מספר מוגבל של קונים בקניון בעת ובעונה אחת.

בנוסף, בכניסה לקניון חובה לעבור מדידת חום.

מתי כל זה יקרה? הצפי הוא שכבר בשבוע הבא תהיה אפשרות לפתוח קניונים – אך החנויות יצטרכו לעמוד בתנאי התו הסגול ובכל המרחב יצטרכו לאמץ כללי ניקיון והיגיינה מחמירים.

מתחמי המזון ובתי הקפה בקניונים ככל הנראה יישארו סגורים בשלב ראשון (עדיין אפשר לעשות טייק אוויי).

היה לכם מעניין? פרגנו לנו בלייק, זה ממש חשוב לנו!

היה לכם מעניין?
לחצו כאן  ופרגנו לנו בלייק. זה קל... 

קראו עוד חדשות קורונה בפואנטה

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות