למה עדיף לקנות גבינות במשקל? שימו לב לפערי המחירים

כל כך פשוט לחסוך בקניית גבינות. למה אתם לא עושים את זה??

תפסיקו להיות פראיירים, גבינות במשקל הרבה יותר זולות מגבינות ארוזות, ומדובר בדיוק באותה גבינה. הציצו למחירי עמק של תנובה, גלבוע, מוצרלה ועוד

גבינות הן עסק יקר, ולקראת שבועות אנחנו קונים הרבה גבינות. אם אתם לא רוצים לשלם יותר מדי סתם – הגיע הזמן שתעברו לקנות גבינות במשקל ולא גבינות באריזה. ולא מדובר רק בגבינות קשות, כמו גבינת עמק או בולגרית, אלא גם בגבינות שמנת. גם לא מדובר בכמה אגורות. מדובר בעשרות שקלים בכל קנייה. כל גבינה שתבחרו – עמק של תנובה, מוצרלה של גד, בולגרית של צוריאל – כולן נמכרות גם במשקל וגם באריזה, ותמיד הגבינה במשקל זולה יותר.

למרות שכאן בפואנטה אנחנו מפרסמים לא פעם כתבות בנושא, מסתבר שהרבה צרכנים עדיין לא יודעים שגבינות במשקל זולות יותר בצורה משמעותית.

שימו לב לפערים שמצאנו למשל ברשת מחסני השוק:

גבינת עמק 28% (תנובה) – באריזה תשלמו כפול

גבינת עמק

במשקל באריזה
100 גרם 4.27 ש"ח כ-8.50 ש"ח
200 גרם כ-8.50 ש"ח כ-17 ש"ח

 

גבינה צהובה נועם 22% (טרה) – גבינה במשקל עולה חצי מחיר

גבינה צהובה נועם

במשקל באריזה
100 גרם כ-4 ש"ח כ-8 ש"ח
200 גרם כ-8 ש"ח כ-16 ש"ח

 

גלבוע 22% של תנובה: יותר משתלם לעמוד בתור לגבינות במשקל

גלבוע היא אחת הגבינות היותר פופולריות בקרב הצרכנים הישראלים, וזו הסיבה שגם היא נמצאת תחת פיקוח. אלא שכאמור, הפיקוח חל רק על הגבינה במשקל – ושימו לב לפער.

גבינות במשקל - גבינת גלבוע

 

במשקל באריזה
100 גרם כ-4 ש"ח כ-6.30 ש"ח
200 גרם כ-8 ש"ח כ-13 ש"ח

 

גבינת שמנת גד ניו יורק 30% (גד) – פער של עשרות אחוזים

גבינת שמנת גד

גבינת שמנת נתפסת אצל הרבה צרכנים כגבינה שנמכרת רק בגביע. זה ממש לא נכון, בדיוק אותה גבינה נמכרת גם במשקל… וכמובן, יותר בזול.

במשקל באריזה
100 גרם כ-4.50 ש"ח כ-6.50 ש"ח
200 גרם כ-9 ש"ח כ-13 ש"ח

היתרון הנוסף של קניית גבינות במשקל

יש עוד יתרון חשוב לקניית גבינות במשקל. אפשר לקנות את הכמות הדרושה באמת, ולא להגיע למצב שקונים יותר מדי ולזרוק לפח – כפי שלעתים קרובות קורה במשפחות רבות.

עמק וגלבוע של תנובה נמצאות תחת פיקוח מחירים – אבל רק כשהן במשקל

בישראל אין כבר הרבה מוצרי מזון שנמצאים תחת פיקוח מחירים, אחת מהן זו הגבינה הצהובה.

אז אמנם יש פיקוח מחירים על גבינה צהובה במשקל, אבל אין פיקוח על אותה גבינה באריזה… זה בהחלט מאפשר לנו להבין איזה מתח רווחים עצום יש לתנובה על אותו מוצר בדיוק כאשר היא מוכרת אותו ארוז.

למעשה, אפילו הוגשה תביעה ייצוגית נגד תנובה בטענה למחיר מופרז על גבינת עמק ארוזה.

לפי הנתונים בתביעה הייצוגית, מאז שהוסר הפיקוח, הפער בין גבינת עמק ארוזה לעמק במשקל זינק מ-18% ל-70% (ובשיא היה יותר מ-100%). הפער בין גבינת גלבוע ארוזה לגבינת גלבוע במשקל זינק מ-25% ל-65%! השיטות הללו הניבו לתנובה – כך לפי הייצוגית – 430 מיליון שקל מאז שנת 2015 עד להגשת התביעה, במשך שבע שנים.

בשורה התחתונה – גבינות במשקל זולות יותר

נכון שלא תמיד מתחשק לעמוד בתור, אבל מדובר בעשרות שקלים בחודש ובמאות שקלים בשנה, אז כדאי שכל צרכן יחשוב כמה הוא מוכן לשלם או להפסיד תמורת נוחות.

היה לכם מעניין? לחצו כאן ופרגנו לנו בלייק. זה קל… 

קראו עוד חדשות מעניינות בפואנטה:

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...

מעוניינים לפרסם בפואנטה?
השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!


    מאמרים אחרונים
    תגובות: 0

    נגישות