למה עדיף לקנות גבינות במשקל? שימו לב לפערי המחירים

למה עדיף לקנות גבינות במשקל? שימו לב לפערי המחירים

תפסיקו להיות פראיירים, גבינות במשקל הרבה יותר זולות מגבינות ארוזות, ומדובר בדיוק באותה גבינה. הציצו למחירי עמק של תנובה, גלבוע, מוצרלה ועוד




גבינות הן עסק יקר, ולקראת שבועות אנחנו קונים הרבה גבינות. אם אתם לא רוצים לשלם יותר מדי סתם – הגיע הזמן שתעברו לקנות גבינות במשקל ולא גבינות באריזה. ולא מדובר רק בגבינות קשות, כמו גבינת עמק או בולגרית, אלא גם בגבינות שמנת. גם לא מדובר בכמה אגורות. מדובר בעשרות שקלים בכל קנייה. כל גבינה שתבחרו – עמק של תנובה, מוצרלה של גד, בולגרית של צוריאל – כולן נמכרות גם במשקל וגם באריזה, ותמיד הגבינה במשקל זולה יותר.

למרות שכאן בפואנטה אנחנו מפרסמים לא פעם כתבות בנושא, מסתבר שהרבה צרכנים עדיין לא יודעים שגבינות במשקל זולות יותר בצורה משמעותית. למעשה, אפילו הוגשה תביעה ייצוגית נגד תנובה בטענה למחיר מופרז על גבינת עמק ארוזה.

ולמה יש הבדל כזה גדול במחירים? מפני שיש פיקוח מחירים על גבינה צהובה במשקל, אבל אין פיקוח על אותה גבינה באריזה… לפי הנתונים בתביעה הייצוגית, מאז שהוסר הפיקוח, הפער בין גבינת עמק ארוזה לעמק במשקל זינק מ-18% ל-70% (ובשיא היה יותר מ-100%). הפער בין גבינת גלבוע ארוזה לגבינת גלבוע במשקל זינק מ-25% ל-65%! השיטות הללו הניבו לתנובה – כך לפי הייצוגית – 430 מיליון שקל מאז שנת 2015 עד עתה.

 

גבינת עמק 28% – פער עצום

גבינה במשקל

  • במשקל: 17.08 ש"ח ל-400 גרם
  • באריזה: 27.80 ש"ח ל-400 גרם

 

גבינה בולגרית 24% משק צוריאל

  • במשקל: 12.50 ש"ח ל-250 גרם
  • באריזה: 18.90 ש"ח ל-250 גרם

 

גלבוע 22% של תנובה: יותר משתלם לעמוד בתור לגבינות במשקל

גלבוע היא אחת הגבינות היותר פופולריות בקרב הצרכנים הישראלים, וזו הסיבה שגם היא נמצאת תחת פיקוח. אלא שכאמור, הפיקוח חל רק על הגבינה במשקל – ושימו לב לפער.

גבינות במשקל - גבינת גלבוע

  • במשקל: 13 ש"ח ל-200 גרם
  • באריזה: 8.12 ש"ח ל-200 גרם

 

מוצרלה גד 22% – פער קטן יותר

מוצרלה במשקל

גבינת מוצרלה נמכרת בכל מיני צורות, ואם אתם קונים אותה במשקל – היא כצפוי שוב זולה יותר.

  • במשקל: 10.62 ש"ח ל-200 גרם
  • באריזה: 13 ש"ח ל-180 גרם

היתרון הנוסף של קניית גבינות במשקל

יש עוד יתרון חשוב לקניית גבינות במשקל. אפשר לקנות את הכמות הדרושה באמת, ולא להגיע למצב שקונים יותר מדי ולזרוק לפח – כפי שלעתים קרובות קורה במשפחות רבות.

בשורה התחתונה – גבינות במשקל זולות יותר

נכון שלא תמיד מתחשק לעמוד בתור, אבל מדובר בעשרות שקלים בחודש ובמאות שקלים בשנה, אז כדאי שכל צרכן יחשוב כמה הוא מוכן לשלם או להפסיד תמורת נוחות.

קראו עוד חדשות מעניינות בפואנטה:







מעוניינים לפרסם בפואנטה?

השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!


    דפנה הראל כפיר
    דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
    תגובות: 0

    נגישות