כל מרככי הכביסה נראים אותו דבר, אבל חלקם מכילים הרבה פחות

כל מרככי הכביסה נראים אותו דבר, אבל חלקם מכילים הרבה פחות

מרכך הכביסה של בדין מכיל 960 מ"ל, והמרכך של סוד מכיל 900 מ"ל בלבד

כשמרכך כביסה של סוד, בדין, סנו מקסימה וסאנדיי נמכרים במחיר דומה ואתם בוחרים רק לפי הריח – אתם נופלים למלכודת שטומנות לכם חלק מהיצרניות. מדף מרככי הכביסה הוא אחד המדפים הכי מתעתעים בסופר. כל המרככים נמכרים בבקבוקים דומים – הגובה דומה, הרוחב דומה וההבטחות על האריזה דומות. גם המחירים יחסית דומים. הדמיון בעיצוב ובמחיר מסתיר את הפרט החשוב ביותר שמופיע באותיות קטנות – הכמות.

באופן אינטואיטיבי, הצרכן יוצא מהנחה שכל מרככי הכביסה המרוכזים מכילים 1 ליטר, ושתמיד מומלץ להשתמש בפקק אחד לכל הפעלת מכונה. הכמות הזאת היא מעין קוד בלתי כתוב. אלא שזה ממש לא המצב – לא בכל הבקבוקים יש תכולה של ליטר מרכך ולא בכל מרככי הכביסה נדרש פקק שלם.

חלק מהיצרניות משווקות מרככי כביסה בכמות קטנה יותר: מרכך הכביסה של בדין מכיל 960 מ"ל, והמרכך של סוד מכיל 900 מ"ל בלבד. לעומתם, סנו מקסימה, קלין וסאנדיי (של סופר-פארם) מכילים ליטר. מדובר בפערים משמעותיים – במיוחד במרכך של סוד. כזכור, לאחרונה החברה הכריזה בחגיגיות על השקת סדרה חדשה, וניצלה את ההזדמנות כדי להקטין את תכולת חלק מהמרככים שכבר היו בסדרה זו קודם לכן מליטר ל-900 מ"ל. מדובר בהפחתה משמעותית מאוד, ונחשו מה? המחירים נשארו בדיוק כמו קודם. המשמעות היא העלאת מחיר חדה.

למעשה, המחיר הוא החלק המטעה ביותר, משום שהמחיר לפעמים דומה לשאר המתחרים ולעתים לכאורה גבוה רק במעט, אך בפועל הוא גבוה הרבה יותר כי תכולת הבקבוקים קטנה יותר. על הצרכנים לחשב את המחיר ל-100 גרם וכך לבחור במוצר המשתלם.

בנוסף, חשוב לשים לב לעיצוב המוצר, שכן לפעמים הוא מכוון כך שתצרכו כמות גדולה מזו שאתם זקוקים לה. כך למשל, מרככי סוד נגמרים במהירות רבה יותר (ראו בהמשך), ולכן פחות משתלמים.

מרככי כביסה בשופרסל אונליין, 13.7.2016

soft sod

soft badin

soft sano

soft clean

איך גורמת סוד לצרכנים לבזבז יותר מרכך?

כידוע, ברוב המרככים מקובל להשתמש בפקק אחד לכל שימוש במכונה. סוד מנצלת את הרגלי השימוש ומניחה שגם במקרה שלה הצרכן ישתמש בפקק אחד, אלא שהפקק עצום בגודלו: הוא מכיל כמות גדולה משמעותית מפקק של מרככי כביסה אחרים, למשל הפקק של קלין. כתוצאה מכך, הבקבוק מסתיים במהירות.

הפקק הכי גבוה: 

{gallery}1016-softeners-1{/gallery}

הפקק עם הקוטר הגדול ביותר:

{gallery}1016-softeners-2{/gallery}

הבקבוק עם הפתח הרחב ביותר:

{gallery}1016-softeners-3{/gallery}

כך או כך, אם אתם רוכשים את המוצר ומעוניינים להאריך את זמן השימוש בו, מוטב למלא רק שליש פקק – אין צורך ביותר מזה. ייאמר לזכות החברה שהיא מציינת על גב האריזה שזו הכמות המומלצת ל-4-5 ק"ג כביסה. עם זאת, היא מן הסתם יוצאת מהנחה שרוב הצרכנים ממלאים את הפקק כולו באופן אוטומטי, מתוך הרגל ומתוך הנחה שפקק אחד הוא הכמות הנדרשת.

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות