ממלכת השלג בגן הבוטני: יופי של אטרקציה בירושלים לקיץ 2021

ממלכת השלג בגן הבוטני: יופי של אטרקציה בירושלים לקיץ 2021

מי שמחפש אטרקציה בירושלים לקיץ 2021, כדאי שיקפוץ אל ממלכת השלג בגן הבוטני, שם הוא ימצא בת ים, פאזל קפוא ומלכת השלג… שימו לב למחירים ולהנחות

ממלכת השלג בגן הבוטני

הגן הבוטני הפך בשנים האחרונות לאטרקציה בירושלים, גם לילדים וגם למבוגרים. גם בקיץ הזה לא כדאי להחמיץ את הביקור בו. עד סוף אוגוסט 2021 פועלת בגן הבוטני ממלכת השלג, מה שהופך את המקום הקסום הזה לעוד יותר קסום ולאחת האפשרויות היותר צוננות לבלות בהן בקיץ. ממלכת השלג בגן הבוטני כוללת מגוון פעילויות, ומי שיגיע בערב יוכל ליהנות גם מתאורה צבעונית מדהימה שמשדרגת את החוויה בכמה דרגות ונותנת תחושה של כניסה לעולם האגדות.

לפני שנגיע ל"דוח המבקרת" של פואנטה, נציין שאפשר למצוא כרטיסים מוזלים וכדאי להתאמץ ולהשיג אותם, משום שהם יכולים להפחית את ההוצאה על הכרטיסים בחצי. זה משמעותי במיוחד עבור משפחה של כמה נפשות. לא כדאי להתעצל ומאוד מומלץ לחפש את ההנחות דרך חברות האשראי, מועדוני צרכנות או כרטיס "ירושלמי" לירושלמים.

עוד נציין כי אחד היתרונות של הבילוי הזה הוא בעובדה שהוא מתקיים באוויר הפתוח, כך שבהיבט של הקורונה זה מרגיע… עם זאת, חלק מהפעילויות כרוכות במגע, בקרבה או בהמתנה בתור, כך שכדאי להצטייד במסכות.

ממלכת השלג בגן הבוטני

צילום: דפנה הראל כפיר

 

כחלק מה-SNOW SHOW בגן הבוטני בירושלים, פזורות ברחבי הגן תחנות עם הפעלות שכולן באווירת שלג ודמויות מסרטים. כבר בתחילת המסלול פוגשים הילדים את אולף מחוץ לבקתת השלג שלו, שמספר להם מה צפוי להם בהמשך ונותן להם משימה: למצוא ולספור אנשי שלג (ייטי) ברחבי הגן.

ממלכת השלג בגן הבוטני בירושלים
אולף ממלכת השלג בגן הבוטני בירושלים. צילום: דפנה הראל כפיר

 

בהמשך השביל, שלכל אורכו מוארת הצמחייה המיוחדת בצבעים שונים, הם מגיעים לתחנה שבה הם מרכיבים פאזל קרח בתוך דלי מים קרים.

מרכיבים פאזל קרח בממלכת השלג בגן הבוטני
מרכיבים פאזל קרח בממלכת השלג בגן הבוטני בירושלים. צילום: דפנה הראל כפיר

 

בתחנה אחרת עליהם להיכנס למבוך לבן שעליהם למצוא את הדרך הנכונה לצאת ממנו ובתחנה נוספת הם הופכים לדייגים ודגים דגים מתוך דליים גדולים יחד עם בת הים.

בת הים מלמדת את הילדים לדוג - SNOW SHOW בגן הבוטני
בת הים מלמדת את הילדים לדוג – SNOW SHOW בגן הבוטני. צילום: דפנה הראל כפיר

לאורך השביל אפשר למצוא גם עמדת צילום כמשפחה קדמונית מתקופת הקרח – וכמובן, חשוב להיות עירניים ולספור את אנשי השלג שמסתתרים בין השיחים והעצים.

אחת התחנות היא סוג של איגלו – כניסה למתחם סגור ובו ערמת שלג שהילדים יכולים לשחק בו. העמדה הזאת מצריכה המתנה, הכניסה היא בקבוצות, ובתוך החלל ערמת השלג יחסית קטנה. לטעמנו העמדה הזאת הייתה יכולה להיות מוצלחת יותר, מפני שההמתנה בחוץ מעוררת ציפיות גבוהות – ואילו כמות השלג בפנים קטנה.

 

אוהל השלג בממלכת השלג
אוהל השלג – הרבה ילדים ולא מספיק שלג. צילום: דפנה הראל כפיר

 

בכל מקרה, לאורך השביל ממתינות עוד אטרקציות נחמדות, כמו חציבת "יהלומים" מתוך גושי קרח ענקיים והקרנה של סרט של כוכבי הילדים אודי ואביעד על מסכים בחוץ, אודות שלג והתחממות כדור הארץ.

כל הפעילות מתרחשת בשעות אחר הצהריים – וההמלצה שלנו היא להגיע ממש לפנות ערב, כדי ליהנות מהתאורה היפהפייה שהופכת את הגן הבוטני היפה – ליפה עוד יותר.

הגן הבוטני בירושלים – קצת רקע

הגן הבוטני בירושלים. צילום: דפנה הראל כפיר
הגן הבוטני בירושלים. צילום: דפנה הראל כפיר

 

כאשר אתם מסתובבים לבד או עם הילדים בגן הבוטני, פקחו את העיניים והתבוננו מסביב. לא במקרה מכונה הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם "הוא פנינה של טבע".  זהו הגן הבוטני הגדול בישראל, שטחו משתרע על פני 120 דונם, ובו אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון. הגן כולל אוסף מגוון של צמחים מכל העולם בתצוגה גיאוגרפית, וגדלים בו יותר מ-6600 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם, המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות (אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון).

חלקות הגן מדמות את נופי הצומח של כל אזור ומציגות מופעי שלכת ופריחה מרהיבים לאורך כל השנה.

בשורה התחתונה – שווה ביקור?

הבילוי בגן הוא בילוי מקסים, ניכר שהושקעו בממלכת השלג הרבה מאוד מחשבה והצליחו לייצר חוויה מהנה ועשירה בפעילויות. נראה שקרח בקיץ זו אטרקציה די פופולרית, כמו גם מתחם ההחלקה על הקרח "קרחנה בירושלים", שעליו כתבנו כאן לאחרונה.

לגבי המחיר, קשה שלא להרים גבה על כך שבגן הבוטני בוחרים לגבות "דמי טיפול" על הזמנת כרטיס באתר – ומדובר בעמלה שנגבית על כל כרטיס בנפרד. עבור משפחה של 4 נפשות, זה מייקר את ההוצאה בעוד 20 ש"ח.

ממלכת השלג – שעות פתיחה ומחירים

שימו לב, ממלכת השלג בגן הבוטני בירושלים פתוחה עד 31.8.2021 כמעט כל השבוע, כולל מוצ"ש – אך לא ביום שישי. יש להזמין מראש כרטיסים האתר (אפשר לרכוש כרטיס פתוח). ילד חייב בכרטיס מגיל שנתיים.

 • שעות הפעילות: 17:00-21:30.

ממלכת השלג בגן הבוטני – מחירים

כאמור, מומלץ לחפש את ההנחות.

 • מחיר בהזמנה מוקדמת: 70 ש"ח
 • 1+1 למחזיקי ישראכרט ולמחזיקי MAX: מחיר 79 ש"ח
 • 1+1 למחזיקי אמריקן אקספרס: מחיר של 69 ש"ח
 • למחזיקי כרטיס ירושלמי: 39 ש"ח
 • למחזיקי כרטיס אשראי כאל: 39 ש"ח תמורת חוויה; 49 ש"ח ללא חוויה.
 • לבעלי מנוי פיס: 34 ש"ח


פואנטה בטלגרם

היה לכם מעניין? תהיו נחמדים, פרגנו לנו בלייק כאן למטה. זה קל… 

היה לכם מעניין?
פרגנו לנו בלייק כאן למטה. זה קל..

 
מעוניינים לפרסם בפואנטה?

השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!  תגובות: 0

  נגישות