בילוי בקולנוע זה עסק יקר, כך תשיגו כרטיסים לסרט בהנחה - פואנטה

בילוי בקולנוע זה עסק יקר, כך תשיגו כרטיסים לסרט בהנחה

אל תצאו לקולנוע לפני שתבדקו איך אתם משלמים פחות. פואנטה בודקת איך תשיגו הנחות לכרטיסים לסרט ומה עושים בתי הקולנוע כדי לשדרג את חוויית הצפייה

כרטיסים לסרט בהנחה
מסכים משלושה צדדים, ספות זוגיות או קולנוע מיוחד לילדים… איך תרצו לצפות בסרט כשאתם הולכים לקולנוע ומהן הדרכים להשיג הנחה לבילוי הלא זול הזה? בתי הקולנוע בישראל מנסים להמציא את עצמם מחדש כל העת. עיקר התחרות הוא על חוויית הצפייה, כאשר בזירת המחיר יש דמיון די תמוה בין הרשתות, והתחרות היא על ההנחות ולא על המחיר המלא. לאחרונה החלה לפעול בארץ רשת בתי קולנוע חדשה, מובילנד (MOVIELAND), וגם היא לא מציעה כרטיסים זולים.

כרטיסים לסרט בהנחה

התוצאה היא שמשפחה של 5 נפשות שהולכת לסרט באולם רגיל ומזמינה כרטיסים מראש באינטרנט, מוציאה על הכרטיסים כ-215 ש"ח. זאת, לאחר שהכנסת לא הצליחה להעביר הצעת חוק הקולנוע, שנועדה לאסור גביית עמלה על הזמנת כרטיסים מרחוק.

אז איך משיגים כרטיסים לסרט בהנחה?

רשתות בתי הקולנוע העיקריות הפעילות כיום הן סינמה סיטי, יס פלאנט והוט סינמה. MOVIELAND, המפעילה בתי קולנוע בחיפה ובכרמיאל, התמקמה לאחרונה גם במתחם Y סנטר פולג בנתניה. כאמור, המחיר הרשמי של כרטיס לסרט דומה בכל בתי הקולנוע – אך יש דרכים להשיג הנחות:

 • באמצעות חברות האשראי והבנקים: כל חברות האשראי מאפשרות לרכוש כרטיסים לקולנוע ב-1+1 בתנאים מסוימים. חשוב לבדוק את האותיות הקטנות – שכן ההטבה תלויה בכמות השימושים בכרטיס האשראי. לעתים הטבת 1+1 לא חלה בסופי שבוע, ולרוב היא לא תקפה באולמות VIP.
 • באמצעות מועדוני צרכנות: אם אתם או בני משפחתכם עמיתים במועדון צרכנות, כמו חבר, קרנות השוטרים וכו', תוכלו לרכוש דרך המועדון כרטיסים מסובסדים. גם מועדון הצרכנות של רמי לוי "המועדון" – אשר בניגוד למועדוני צרכנות אחרים לא מחייב לעבוד במקום עבודה ספציפי כדי להיות חבר בו – מציע הנחות.
 • מפעל הפיס: בעלי מנוי למפעל הפיס זכאים לכרטיסים מוזלים לקולנוע.
 • רכישת מנוי: רכישת מנוי יכולה להוזיל את ההוצאה אפילו ב-10 שקלים בכרטיס, וכן לחסוך את דמי ההזמנה באינטרנט.
 • הטבות בפייסבוק או באפליקציה: שימו לב, לפני שאתם הולכים לסרט, שווה להציץ בעמוד הפייסבוק של הקולנוע ולבדוק אם מחכה שם הטבה מפתיעה. כך למשל במובילנד מגרילים עכשיו כרטיסים חינם למי שבא לצפות בסרט, מצלם עצמו על הספות ומעלה את התמונה.
 • הנחות על פופקורן ושתייה: לעתים ההנחה היא לא על הכרטיס, אלא על הצ'ופרים. כך למשל הוט סינמה מציעה כעת פופקורן ב-10 ש"ח (במקום 29 ש"ח) למי שמזמין דרך האפליקציה, ודרך חברת כאל אפשר לקנות חבילה שכוללת פופקורן ושתייה במחיר מוזל.

כמה עולה כרטיס לסרט ובכמה מוזיל המנוי?

סינמה סיטי הוט סינמה יס פלאנט מובילנד
מחיר כרטיס בקופה 40 40 40 40
מחיר כרטיס באינטרנט 43.90 44 44 44.50
מנוי ל-10 סרטים 330
(לאמצע השבוע)
350
+פטור מדמי הזמנה
340
+פטור מדמי הזמנה
320
+פטור מדמי הזמנה
+10% הנחה במזנון

הנחות על כרטיסים לסרט דרך חברות האשראי

סינמה סיטי הוט סינמה מובילנד יס פלאנט
1+1 דרך חברות האשראי והבנקים
 • בנק לאומי (גודיז)
 • MAX
 • ישראכרט
 • MAX
 • אמריקן אקספרס
 • ישראכרט
 • דיינרס
 • כאל
 • כאל
 • בנק לאומי (גודיז)
 • אמריקן אקספרס
 • דיינרס (וגם 10% על כרטיס לאולם VIP)
הטבות אחרות דרך חברות אשראי ובנקים כאל: חבילה זוגית ב-85 שקל במקום 117 שקל
(2 כרטיסים, פופקורן זוגי ו-2 פחיות שתייה)
כאל: חבילה זוגית ב-88 שקל במקום 130 שקל (2 כרטיסים וחבילת מזון זוגית) כאל: חבילה ב-48 ש"ח (כרטיס + פופקורן + בקבוק שתייה) 1+1 ללקוחות Pepper בעלי כרטיס Pepper שקיבלו קוד באפליקציה

דוגמאות לכרטיסים לסרט בהנחה דרך מועדוני צרכנות

סינמה סיטי הוט סינמה מובילנד יס פלאנט
ארגון המורים 22 / 25 23 20 / 22
ביחד בשבילך 30-37 ש"ח
112/116 ל-VIP
17 או 31
שלך לגמלאי 49/73/82 לזוג 49 / 67 לזוג 25 49 / 69 לכרטיס זוגי
רמי לוי 22 / 35 22 / 35
מנוי מפעל הפיס 18 18

כאמור, עיקר התחרות בין רשתות בתי הקולנוע נע סביב חוויית הצפייה. חלק מהתחרות נוגע לחוויית הצפייה נטו, וחלק אחר נוגע לבילוי בכללותו. כל אלה כמובן באין לידי ביטוי גם בתוספת תשלום לא קטנה.

יס פלאנט: אולם Screen X

מה פתאום סתם ללכת לאולם קולנוע ולהביט קדימה אל המסך, אם אפשר לקבל חוויה היקפית? עבור מי שאוהב להיות אפוף ועטוף בגירויים, מציעה רשת יס פלאנט את אולם Screen X (סקרין X), שבו הסרטים מוקרנים ב-270 מעלות. הוא מיועד רק לסרטים שמלכתחילה צולמו באופן שיתאים לסוג כזה של קולנוע, כך שרק חלק מהסרטים זמינים באולם הזה.

סינמה סיטי: מסך ONYX

מסך ONYX בסינמה סיטי גלילות
מסך ONYX בסינמה סיטי גלילות. צילום: רפי דלויה

בסינמה סיטי גלילות מציעים צפייה באולם עם מיוחד וחד במיוחד – מסך ה-Onyx.

למעשה מדובר במסך LED באיכות 4K, המיוצר מ-96 מסכי LED מחוברים שמתקשרים זה עם זה. גם הסאונד באולם משודרג ומפוזר באולם בצורה שווה בעזרת 41 רמקולים של JBL. הסאונד משודר כמובן ב-7.1 ערוצים – הסטנדרט הגבוה ביותר באולמות הקולנוע כיום.

מובילנד: אולם לילדים

מובילנד
אולם קולנוע רשת מובילנד. צילום: רני לוריא

כאמור, בשורת המחיר לא מגיעה גם מרשת מובילנד החדשה, אשר נכנסת לזירה לא פשוטה שמספר בתי הקולנוע בה הלך והצטמצם עם השנים. מה שכן קורה הוא תחרות על חוויית הצפייה. במתחם הקולנוע בנתניה פועל אולם מיוחד עבור ילדים, אשר הוקצו בו שורות לכורסאות המותאמות לילדים עד גיל 12 ויש בו מתחם השתרעות על פופים.

מובילנד: שתייה ככל יכולתך

הבידול בא לידי ביטוי לא רק בתוך הקולנוע, אלא גם במזנון. במובילנד לא רק מציעים היצע יחסית רחב במזנון, אלא גם תפריטים בתמחור מיוחד לילדים וכן מילוי חוזר (refill).

בשורה התחתונה, בעידן שבו כולנו תקועים מול מסך הסמארטפון והטלוויזיה כל היום וסרטי קולנוע מגיעים תוך זמן קצר ל-VOD, בתי הקולנוע – בתי הקולנוע חייבים לעשות מאמץ כדי להפוך את היציאה לסרט לבילוי של ממש. זה אמנם לא בילוי זול, אבל אפשר להוזיל אותו, במיוחד אם מדובר בחוויה שאתם אוהבים.

היה לכם מעניין? תהיו טובים, שתפו חברים בוואטס אפ ופרגנו לנו בלייק… זה קל!

היה לכם מעניין?
פרגנו לנו בלייק כאן למטה. זה קל..

קראו עוד חדשות צרכנות באתר פואנטה

 

 

 

 

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות